Askere Giderken Kıdem Tazminatı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

daha önce işten ayrılmak için formül aradığım zamanlarda buraya yazmıştım yine.sonra işte ayrılamadım en iyisi askere gitmeye karar verdim.nisanda gideceğim.bunun ile ilgili bir kaç sorum var.2011 aralıktan beri bu şirkette çalışıyorum bu ay istifa edip martın 14 ü gibi çıkmayı düşünüyorum zaten patrona da daha önce söylemiştim tekrar söylicem.

kıdem tazminatı hakkım varmış askeriyeden belgemi alıp  öyle istifa edicem.sorun surda sigortamı asgari ücretten gösteriyorlar geri kalan maaşı elden alıyorum zaten.şirket muhtemelen bana asgari ücret üzerinden tazminat vermek isteyecektir.ne yapıpta normal maaşım üzerinden alabilirim?

bide istifa dilekçesi örneği var mı elinizde böyle askere giderken yazdığınız ya da bir örnek falan?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buz_mavisi
    buz_mavisi's avatar
    Erkek

Sülüsü alırken işyeri için fotokopisi lazım de . Benim bildiğim kapalı zarfda veriyolar senin açman yasak. Fotokopisini istersen veriyolar  onuda muhasebeye ver. Dilekce çok önemli değil gerçi ama  kısaca bilmem ne şirketinde bilmem ne tarihinden beri çalışmakta olup askerlik sebebiyle istifa etmek istiyorum gibisinden bişey yaz yalandan yere yani.

Dur! Sus! Dinle! Kim Geliyooooorrrrr Kim Geliyoooooorrrr !..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek
    buz_mavisi bunu yazdı

Sülüsü alırken işyeri için fotokopisi lazım de . Benim bildiğim kapalı zarfda veriyolar senin açman yasak. Fotokopisini istersen veriyolar  onuda muhasebeye ver. Dilekce çok önemli değil gerçi ama  kısaca bilmem ne şirketinde bilmem ne tarihinden beri çalışmakta olup askerlik sebebiyle istifa etmek istiyorum gibisinden bişey yaz yalandan yere yani.

sagol hocam dilekçeyi yazmak kolay da bu tazminatın tamamını nasıl alırım ona bi yol bulamadım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

hocam maaş bordrosu al kredi çekilecek de aldığım maaş üzerinden veri,n bordroyu de versinler ondan sonra da ver mahkemeye hem sigortan tamam lansın eksik yatanı tamamlasınlar hemde tazminatın tam olsun :D 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek
    mYMusti bunu yazdı

hocam maaş bordrosu al kredi çekilecek de aldığım maaş üzerinden veri,n bordroyu de versinler ondan sonra da ver mahkemeye hem sigortan tamam lansın eksik yatanı tamamlasınlar hemde tazminatın tam olsun :D 

onada sıkıntı cıkarıyorlar ki :D geçen bi arkadas kredi cekmek için bordro istedi veremeyiz dediler patron yoktu bordroyu kendi hazırladı imzalıyp patronun kaşesini attı :D ben bu tarz seylere girmek istemiyorum sonucta calıstıgım yerle kötü ayrılmak istemem her ne kadar bi daha buraya dönmeyi düşünmesemde

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

yurtdışına çıkıyorum vize evraklarında maaş bordrosu isteniyor desen vermezler mi yine :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

walla hocam kötü olmak istemiyorsan çekeceksin bu haksızlıkları başka yolu yok hakkını almak istiyorsan da mecbur kötü olacaksın :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

yurtdışına çıkıyorum vize evraklarında maaş bordrosu isteniyor desen vermezler mi yine :)

hocam bordro verirler de aldığı maaş üzerinden değil asgari ücret üzerinden verirler. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek
    mYMusti bunu yazdı

walla hocam kötü olmak istemiyorsan çekeceksin bu haksızlıkları başka yolu yok hakkını almak istiyorsan da mecbur kötü olacaksın :)

haklısın hocam aslında yarın bi patronla konuscam duruma göre bakalım yapcaz artık bişeyler :)

@unbalanced mYMusti nin dediği gibi asgari üzerinden verirler ancak

sonuç netleşsinde bi duruma göre tekrar yardımlarınıza başvurabilirim teşekkürler:)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

eyw hocam bilgilendirirsin duruma göre.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolat
    Bolat's avatar
    Erkek

merhaba 

bu gibi durumlarda asgari ucret uzerinden verirler

ama mahkeme yolun acik tazminati alip tekrar iki sahitle mahkemeye verebilirsin

sahitlik edecek mesai arkadas ayarlarsan eger ssk primlerinide yuksekten yatirmak zorunda kalirlar

bu arada ssk da isin icine girdiginden ssk da olayin pesini birakmaz 

no: is mahkemelerine giden davalardan %90 ni isci lehine sonuclanmakta

ama isyeri ile bir daha calismayi dusunuyorsan yapma zaten tazminatinda cok tutmaz

İnancı doğrultusunda yaşamayan : Zamanla yaşadıklarının doğru olduğuna İnanır.
Toplam Hit: 4298 Toplam Mesaj: 23