folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askere Gitmemek.

Askere Gitmemek.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dina_Kaki
    Dina_Kaki's avatar
    Erkek

HolySeclorum bunu yazdı:
    -----------------------------
    Bazıları olayı çok abartıp saçmalamışlar. Ülkeye hizmet sadece askerlik yapmakla olmaz. Bu ülkenin ilerleyebilmesi için akademisyenlere,bilim adamlarına da ihtiyacı var. Yönünü akademik olarak çizmiş birinin uzun süreli askere alınması yanlış bir olay. Bazılarımızın bu ülkeye askerde değil bilimsel kanatta hizmet etmesi gerekli...

Walla bravo nasıl çözdün olayı  yıllardır bu millet düşünemiyor onu senin aklına gelmiş.

İsrailde 3 yıl askerlik yapıyo adamlar açlıktan ölüyolar bilimin B si bile yok dimi?

Senin bahsettiğin tamamen ayrı bi olay hocam.

Bilgileri unuturum diye saçma bi sebep olablir mi? Adam böyle yazmış.

Bu kelimeye söyleyen adam mı ülkeye bilimle hizmet edecek.?

Orda bazıları bizim için ölüyorsa sıra bize geldiğinde kaçanlara ne denir bilirsin.

Ama İsviçrede yaşıyor olsaydık söylediklerine katılırdım.

Ve blok yapılan derslerin tek güzelliği, bir sigara daha içmeyip düşünebilmek seni..A.Redif YANKI
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hna
    Hna's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar Ben gimek istiyorum daha 16 yaşımdayım ama tip 1 diyabet hastasıyım o yuzden almıcaklar galiba beni

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaptanMagaraAdami
    KaptanMagaraAdami's avatar
    Erkek

HanDsomE bunu yazdı:

AbdullahAzad bunu yazdı:
    onu bunu sallada sen hala kararlımısın şimdi ?

yok hoca askerlikten kaçma saçma geldi banada. Abim bile askerde bayramdan bir gün önce gelicek. Fakat aklımdaki düşünce. Bilgisayar programcılığı okucam inş seneye üniversitede 4 yıl okuyup gelipte 12 ay askerlik yapsam o bilgi sıfırlanır askerde unuturum herşeyi diye endişeleniyorum.

Annen, kız kardeşin, nişanlın veya karın yanındayken 3ü 5i yolunu keser de yanındakine (namusuna) laf ederse sakın kavga etme. Aman ha ! kafana bir darbe alırsın bildiğin tüm o güzide şeyleri unutursun. Sen kavga etmemek için gel de internette forum konusu aç. Buradan çare arar, bol bol yapıcı oluruz. Artık o 3ü 5i de namusuna karşı gayet yapıcı olurlar.

Senin söylediklerinle bunun arasında ne fark var?

Daha geçen gün toprağın altına giren 8 tane yiğit sence son nefeslerinde ne düşündüler?

Okumakla cahillik gider; eşeklik baki kalır. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek

Çok uzatıyo bazı arkadaşlar tamam işte hatasını veya yaptıgı yanlışı anlamış efendice yazmış buraya insanların bu kadar üstüne gitmeyin gay sin vss diyerek.Merak etmeyin bıyıklı fotoları olupta askerde deldirende çok kimin ne oldugunu kimse bilemez . Ben askerlik görevimi yaptım diyip her gün hır gür kavga çıkartanda çok kolları façadan geçilmeyip gizlice esrar içip yakalanıp sonra lanet olsun diyip tezkeresini verdigimizde çok Kısacası öyle yada böyle bu vatan bizim hepimizin

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fifsonic
    fifsonic's avatar
    Erkek
    HanDsomE bunu yazdı:

fivestar bunu yazdı:
    Öyle birşey olucak diye kesin birşey yok lütfen itimat etme hemen

hocam bana bırak 12 ay'ı 6 ay hatta 1 ay bile fazla geliyor

Neden fazla geliyor hocam bunu  anlatabilirmisin?

sinir bozucuyum... inatçıyım... anti ciddiyim... kopuğum... kıskancım.. sevimliyim... duygusalım... üff...deli doluyum... çabuk sinirlenirim a$ığım... sahipleniciym... acımasızım... gizemliyim... Ben Bir FENERBAHÇELİYİM (:
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepiMpaCt
    DeepiMpaCt's avatar
    Erkek
    senin delikanlılığın bu kadar lan bizgönüllü olarak komando olmak istersen sen asker kaçağısın senin gibiler her devirde olmuştur ve olacaktır bu devlete hizmet etmeyenlerin hizmet bekleme hakkıda yoktur!

hack forum https://www.turkhacks.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mc_rapier
    mc_rapier's avatar
    Erkek

ID no su 19140 olan mürid
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    ya bırakın şunu ya iki ağır laf duydu tepkileri topladı diye yapıcam diyo yazılarındada belli. ya unutursam :/ sen onları adam gibi öğrendiysen unutmazsın ;)

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

askerlikten kaçmaya çalışmayı size hiç yakıştıramadım , hepimiz istesekte istemesekte sıkılsakta üzülsekte adam gibi gidip yaptık askerliğimizi - babamızın dedemizin atamızın içinde bulunduğu ordu için.

yukarıda ülkelerdeki askerlik süreleri yazılmış, açıkça görülüyorki askerlik süresi uzun ve zorunlu olan ülkeler kendini savunmak durumunda kalabilecek ve bunun için başka bir ülkenin garantörlüğüne güvenemeyecek - en kötü senaryoyu hesaplayabilen ülkeler. Türkiye  nin savaşa nekadar yakın ve kendini savunmaya ne kadar mecbur olduğunun taktirini de size bırakıyorum. Türkiye kendini savunamazsa , o duruma gelirse yani, yarın kaçıp gittiğin işçisi olduğun ülkede seni kim savunacak, nereden geliyorum diyecen, vatanı olmayan birine adam muamelesi yapılmasını mı bekleyeceksin ? 

herşeyin bir şeyi vardır
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

HanDsomE bunu yazdı:

xz bunu yazdı:

askerlikten kaçmaya çalışmayı size hiç yakıştıramadım , hepimiz istesekte istemesekte sıkılsakta üzülsekte adam gibi gidip yaptık askerliğimizi - babamızın dedemizin atamızın içinde bulunduğu ordu için.

yukarıda ülkelerdeki askerlik süreleri yazılmış, açıkça görülüyorki askerlik süresi uzun ve zorunlu olan ülkeler kendini savunmak durumunda kalabilecek ve bunun için başka bir ülkenin garantörlüğüne güvenemeyecek - en kötü senaryoyu hesaplayabilen ülkeler. Türkiye  nin savaşa nekadar yakın ve kendini savunmaya ne kadar mecbur olduğunun taktirini de size bırakıyorum. Türkiye kendini savunamazsa , o duruma gelirse yani, yarın kaçıp gittiğin işçisi olduğun ülkede seni kim savunacak, nereden geliyorum diyecen, vatanı olmayan birine adam muamelesi yapılmasını mı bekleyeceksin ? 

hocam haklısın ama bilmiyorum psikolojik yapım mı bozuk öyle veya böyle bana 6 ay fazla geliyor. 

kimse askere koşa koşa gitmez merak etme bir bozukluk yok, ama hayatta hep sevdiğimiz şeyleri yapamıyoruz ne yazıkki. askerden dönüpte işe güce başlayınca askerlikte işmiymiş dersin - adam olan askerlikten kaçmaz 

herşeyin bir şeyi vardır
Toplam Hit: 14298 Toplam Mesaj: 106