folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Asus F3sg 240Dv + Çay İkilisi

Asus F3sg 240Dv + Çay İkilisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    laptopa klavyeden çay döküldü , çay bardağında kalan 1 parmak kadar bişey. ne yapabilirim :| acaba garantide ispatlanabilirmi döküldüğü çok az çünkü.şuan hiç enerji yokmuş gibi , tepki vermiyor..ne yapabilirim?

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    teşekkürler.

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek
    Telefonda bataryayı çıkarıp pirince koyunca oluyordu ama bunda olabilir mi bilmiyorum.Garanti işine gelince aldığın yer tanışsa garanti kapsamına sokturabilirsin öbürtürlü anlarlar gibi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Şimdi pcyi açtım herşey normal. Sadece klavye basmıyor ne etsem :| acaba kırılırmı normal klavye gibi tak çıkar olurmu? yardım lütfen yaa.. yada servise göndersem tuşları kaça değiştirirler :D

youtubede falan video olur genelde.Asus f3sg içinin açıldığı klavyesinin söküldüğü falan antalmalı adım adım video resim ve varmıdır ing. olan arayabilirmi...?

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek

ispatlanır çünkü elektronik devrelerde suyun döküldüğü yer oksit yapar elektronik ustalarıda bunu anlarlar yani klavye basmıyorsa güneşe koyup pilini çıkarıp bi kaç gün bekle belki düzelir

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kinyas
    kinyas's avatar
    Erkek
    bortecine357 bunu yazdı:
    -----------------------------

ispatlanır çünkü elektronik devrelerde suyun döküldüğü yer oksit yapar elektronik ustalarıda bunu anlarlar yani klavye basmıyorsa güneşe koyup pilini çıkarıp bi kaç gün bekle belki düzelir

hemen o an oksit yapmaz zaman gectikce olur cok gec olmaz ama. hemen gotur garantıye bi şansın olabilir.beklersen 1-2 hafta felan anlaşılır ve kullanıcı hatasına gırıyor dıyerekten elıne verırler:D yani leptopu :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek
    tanıdık vs aracılığıyla garanti kapsamına sokmaya çalış olmazsa ne güneşte kurutma ne başka bişey işe yaramaz.yazıcıoğlunda yada doğubankta falan klavye tuş takımı rahat bulunur.değişimi çok zor değil ben toshiba laptobumunkini değiştirdim gayet kolay oldu, benzer olsa gerek.plastik tabanı tutan vidaları söküp elinle tabanı kaldırıyosun klavye takımı zaten bütün halde çıkıyor yenisini koyup aynı şekilde kapatıp vidalıyorsun.

edit : pardon hoca yanlış anlamışım tuşlar basmıyor demişsin ben zor bastığını düşünerek sorun sadece takımdadır diye yazdım.

http://kocaer.me
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    tuşlar basmıyor derken yapışıp kalıyor standart klavye + şekerli içecek ikilisi gibi :)

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek
    yani basınca yapış yapış bi his veriyo takılı kalıyo yava yavaş kalkıyo tuşlar.ama sonuç olarak basıyosun yani ekranda çıkıyo bastığın tuş ? bu şekildeyse söylediklerimin arkasındayım :) basmaya tepki vermiyorsa çok anlamam daha anlayan bi arkadaş yardımcı olur umarım

http://kocaer.me
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuzgaR
    RuzgaR's avatar
    Erkek

sıcak su ve yeşil arap sabunuyla iyice köpürt şey gibi kayar parmaklarının altından: )))

Şaka bi yana klavyenin mekanik kısımlarını sök yazılarının tahriş olmamasına dikkat edrek bir hafif sprey deterjanla sil yıka kurut ve tak. 

Aşk,Tanrı"nın Nefesini Hissetmektir!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

RuzgaR bunu yazdı:

sıcak su ve yeşil arap sabunuyla iyice köpürt şey gibi kayar parmaklarının altından: )))

ahahaha ulan her muhabbet geyiğe sarar mı :D.Uykusuzluğun verdiği salaklıkla daha bi eğlenerek gülüo insan :D.

Tuş takımı değişimi pahallı hacı bu arada bi soruna da ben yanıt vermiş oliim.

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
Toplam Hit: 2371 Toplam Mesaj: 14