Avea İle Problem.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Selam hocalar ,

Yaklasik 3 haftadir bulundugum semtte sebeke problemi yasamaktayim. (istanbul / kücukcekmece / halkali / atakent mah . Telefonda sebeke cizgisi 1 veya 2 dis oluyor mobil internete girmek ölüm , cok zor aciyor. -107 - 109 dBm gözüküyor. Hava yagmurlu ise zaten komple iptal. Yaptigim sikayet ve basvurular sonucunda baz istasyonu kontrol edilmis olup beni avea teknik destekten aradilar. Evet sorunun mevcut oldugunu 1 baz istasyonu daha kurulmasi gerektigini soylediler. Kurun dedim. Suan icin yil sonu yaklastigi icin ve daha önceden yapilan projelerde bulundugum yer olmadigi icin baz istasyonu kurulmasi munkun degilmis.  2015 yili icerisinde ise kurulup kurulmayacagi ise mechul. Bana bu sekilde kullanmaya devam edeceksiniz dedi.

Simdi benim 3 hattim var. 1 tanesi taahutlu 1 yili daha var sona ermesine. 

Ne yapabilirim ? 

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

hattı değitir. türkcell geç bence en iyisi o

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Ayni sorunu bende yasiyorum. Senin yine iyi benim hic cekmiyo evde hat. Aradım banada ayni seyi solediler, baz istasyonu kuramazmislar planlari arasinda yokmus. 1 ay sonra taahutum bitecek, turkcelle gecicem.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Bahçelievler Yaylada Avea tek cizgi çekiyor.

3 yıldır baz koyacaklar..

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Adam resmen dalga geciyor . Simdi benim taahutum var ama bunlar bana hizmet veremiyor. Nasil olacak. 

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

gençler avea da bugün taahhüdün son günü. Turkcell de önerebileceğiniz uygun fiyatlı interneti bol tarife varmı? 

Naber la?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

geçenlerde bende aveanin çekim şebeke sıkıntısından dolayı telsime geçtim 

lanet gelsin avea 

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Turkcell ateş eder beyler. antenini siktimin aveası çok başa bela oldu zamanında. 

imza.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ezbere Turkcell demeniz komiğime gidiyor. Her operatörün iyi çektiği ve iyi çekmediği yerler var. Bakırköy'de Turkcell çekmiyor diye bildirimde bulundum geçen kızın teki aramış beyfendi baz istasyonu kuracak yer arıyoruz bildiğiniz veya size ait bina veya arsa vs var mı dedi. Dedim ben emlakçı değilim müşteriyim dedim kız mavi ekran verdi özür dileyip kapattı.

Sonuç olarak bir operatörü kullanmadan önce çevrenizdekilere sorun çekim gücünü.

Konuyu açan arkadaş :

Durumu Avea'ya bildirirse taahhüt cezası ödemeden numara taşıyabilir.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

@mkyb haklısın,

Bizim antnın köyünde turkcell 2g zor çekerken, avea 3g ile bağlanıyorum. Vodafone'da çekiyor.

Diğer yandan 3 üde aynı seviyede çekerse bir noktada, avea'nın internet kalitesi (hızı demiyorum, pinglerden bahsediyorum) vodafone ve turkcell'e nazaran çok daha iyi.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

@mkyb haklısın,

Bizim antnın köyünde turkcell 2g zor çekerken, avea 3g ile bağlanıyorum. Vodafone'da çekiyor.

Diğer yandan 3 üde aynı seviyede çekerse bir noktada, avea'nın internet kalitesi (hızı demiyorum, pinglerden bahsediyorum) vodafone ve turkcell'e nazaran çok daha iyi.

Hocam Avea artık çoğu baz istasyonuna fiber kablo çekiyor. TTnet ile aynı grupta olmanın faydaları. :) Geçen bizim buradaki Avea kulesinede kablo vs çekiyorlardı adamlarla sohbet ettim 4G için fiber çekiyoruz dedi adamlar. İstasyona yeni antenler vs taktılar.

Turkcell ise Superonline ile bir şeyler yapmaya çalışıyor. Fakat Vodafone çok sıkıntıda fiber konusunda. Hatta genel müdür onlarınki canda bizimki patlıcan mı belediye izin vermiyor kazı yapmamıza izin vermiyor demişti.

http://www.zaman.com.tr/ekonomi_fiber-yatirimlarimiz-2-yildir-engelleniyor_2320544.html

Vodafone'a çok baskı yapılıyor şu sıra. Büyükşehir belediyesi istasyonları yasadışı vs diye zorla mühürlüyormuş.

mkyb tarafından 26/Kas/15 19:01 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 1206 Toplam Mesaj: 11