folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bilgisayarım Çok Isınmaktan Kapanıyor

Bilgisayarım Çok Isınmaktan Kapanıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    icabetmez
    icabetmez's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Hp530 laptopum var ve sogutu dahi almama ragmen film izlemek, oyun oynamak gibi aktiviteleri yaparken bilgisayar acaip ısınıo kendini kapatıyor soğumadanda açılmıyor. Bunun sebebi ne olabilir ve biostan falan otomatik kapanmasını önlemek mümkün müdür?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Kapanmazsa işlemci zarar görür.. Şu altına koyulan soğutucular vardı cüzi fiyata onlara bi bak derim.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    icabetmez
    icabetmez's avatar
    Erkek

Hocam altdım onlardan hem de kaliteli bi sogutucu aldım ama nafile. Şuanda da final dönemim bilgisayara acaip ihtiyacım var servise gönderme gibi bi lüksüm de yok acaip bi şeidle ortada kaldım anlicagın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

benm pcdede wardı aynı problem. eğer pcnin garanti süresi gecmişse ac içini işlemci soğutma peteklerini temizle..

////Bazıları bir yumurta yumurtlar,kırk mahelleye haber verirler,bazıları ise kırk yumurta yumurtlar bir mahalle zor duyar... ///Her türlü kapak itina ile hazırlanır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    icabetmez
    icabetmez's avatar
    Erkek

uhp bunu yazdı:
    -----------------------------

benm pcdede wardı aynı problem. eğer pcnin garanti süresi gecmişse ac içini işlemci soğutma peteklerini temizle..

hocam geçmedi işte hada 1 senelik makine. Sanırım fanında sorun var. Bunu en hızlı şekilde nasıl halledebilirim şimdi garantiye gittigi gibi 30 gün çürücek orda alet

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cupofcoffee
    Cupofcoffee's avatar
    Erkek

Açıyosun  pc'nin içini  ya da  ehline  götürüyosun , fan ve civarındaki peteklerdeki kıl, tüy, yün, toz n varsa temizliyosun sonra açtığın gibi kapatıp başlıyorsun kullanmaya .. Ve diyorsinki  bu elimdeki canavar n böyle..

Gerçek bir akıl, yalanlar ve yanılsamaların arasından kaybolmadan yolunu bulur. Gerçek bir kalp ise zehir dolu nefrete zarar görmeden dokunabilir. Bu zamanın içinde karanlık büyümeye devam etse de, her zaman aydınlığın etrafı arıtması için eğilmeyi de bilir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

fanın temizlenmesi lazım

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    icabetmez
    icabetmez's avatar
    Erkek

Peki hocam öyle yapiyim o zaman ben pek cesaret edemem içini açmaya şahsen bi yere götürsem ne kadara patlar bana temizletmesi? yada fanı yeniletirsem kaça patlar bunlar hakkında da bilgi verebilir misiniz?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

malesef o pc temizlenmeden kullanılması imkansız gibi. işlemcinin ani ısınmalarına karşılık fanların çalışması şart. enfazla poşete buz sar soğutucunun yanına koy derim ama dediğim gibi ani yüklenmede kapanır.

bak coretemp diye bi prg war. işlemci sıcaklığını gosterir. onu indir.ordan nezaman soğutulması gerektiğini anlarsın ;)

////Bazıları bir yumurta yumurtlar,kırk mahelleye haber verirler,bazıları ise kırk yumurta yumurtlar bir mahalle zor duyar... ///Her türlü kapak itina ile hazırlanır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

10-20 kağıda temizlerler. hatta tutmaz okadar.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

icabetmez bunu yazdı:

Peki hocam öyle yapiyim o zaman ben pek cesaret edemem içini açmaya şahsen bi yere götürsem ne kadara patlar bana temizletmesi? yada fanı yeniletirsem kaça patlar bunlar hakkında da bilgi verebilir misiniz?

garantisi varsa servise ver kapanıyo diye 

hiç fan temizlencek deme onlar halleder komple bakar

garanti bittiyse korkma dikkatlice aç bişey olmaz

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 1745 Toplam Mesaj: 16