folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Blazorda JS Sorunu [Çözüldü]

Blazorda JS Sorunu [Çözüldü]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

Merhaba,
    Blazor da enteresan bir hata alıyorum.

Aşağıda proje ilk açıldığında sitenin ilk halini görebilirsiniz.

https://prnt.sc/saf5f5

site yüklenir yüklenmez hemen tasarım bozluyor ve aşağıdaki şekilde gözüküyor.

https://prnt.sc/saf6s9

dedim belki scripler tam yüklenmeden blazor aktif olduğu için oluyordur aşağıdaki kodu ekledim bodynin el altına. ama 2 saniye sonra yine aynı manzara. başka bir sıkıntı var ama çözemedim.

$(document).ready(function () {
                setTimeout(() => { window.Blazor.start(); }, 2000);

});

Çözüm;

Arkadaşlar sorunun çözümü için sağolsun@unbalanced hocam team ile bağlandı ve bir çözüm göstermişti.
    Onun gösterdiği çözüm Blazor server-side tarafta işe yaradı ama projeyi PWA olarak geliştirmeye karar verdikten sonra
    Projeyi client side olarak değiştirdim. ve yine hata aldım ve çözüm işe yaramamıştı.
    Sorunun kaynağı temanın tasarımını ilgilendiren kodların initilalize olurken blazorla bir şekilde sorun yaşaması muhtemelen loop a giriyor.
    İnternette araştırma yaparken bu sorunu bootstrap carusel ile yaşayan birinin initialize olan kodu blazor tarafında bir defa çalıştıracak şekilde bir override metodu kullanması ile çözdüğünü gördüm ve bende uyguladım ve sorunumu çözdüğünü gördüm.

Aşağıdaki kodu mainlayout içerisinde yazdım ve index.html içerisindeki InitializeApp adındaki JS fonksiyonunu projede tek sefer çalıştırarak sorunumu çözdüm.

https://prnt.sc/sbktko

edit 2;

Aslında olması gereken boymuş her init olacak JS kodun bu metod altında çağırılması gerekiyormuş sebebi aşağıdaki linkte anlatılmış.
    https://www.gitmemory.com/issue/aspnet/AspNetCore/16628/547634068

esinti tarafından 06/May/20 02:32 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

blazorda js çalıştırmaya çalışıyorsun.

https://hackernoon.com/aspnet-core-blazor-javascript-interop-bd18h3x6j

şunu bir incele istersen.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

html olani mi kullaniyorsun? ben direk vue olani kullandim, mockAPI vs vardi hepsini temizleyip kendi API'me bagladim. Gayet güzel calisiyor. Blazor'a ben de gececektim ama vue daha hos geldi.

bence beyaz temayi kullan daha hos görünüyor

unbalanced tarafından 04/May/20 10:59 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

html olani mi kullaniyorsun? ben direk vue olani kullandim, mockAPI vs vardi hepsini temizleyip kendi API'me bagladim. Gayet güzel calisiyor. Blazor'a ben de gececektim ama vue daha hos geldi.

bence beyaz temayi kullan daha hos görünüyor

Aynen hocam html ile temiz temiz başlıyayım dedim ama olmadı.Hocam Blazor çok kolay geldi bana. hızlı yazabiliyorsun diye.

@maglerman Hocam JS çağırmıyorum blazorun içinden sadece çalışmasını istiyorum sitenin tasarımı ve bazı özelliker için.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

peki hata vermiyor mu console da? (warningleri degil)..

hata su olabilir static files yüklenmemis olabilir. Bu js ve css dosylarinin cdn olarak bulup ekleyip dene hocam.. Eger calisirsa blazor da static file'lar nasil yüklenir ona bakmalisin..

https://docs.microsoft.com/en-us/aspnet/core/razor-pages/ui-class?view=aspnetcore-3.1&tabs=visual-studio#create-an-rcl-with-static-assets

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

peki hata vermiyor mu console da? (warningleri degil)..

hata su olabilir static files yüklenmemis olabilir. Bu js ve css dosylarinin cdn olarak bulup ekleyip dene hocam.. Eger calisirsa blazor da static file'lar nasil yüklenir ona bakmalisin..

https://docs.microsoft.com/en-us/aspnet/core/razor-pages/ui-class?view=aspnetcore-3.1&tabs=visual-studio#create-an-rcl-with-static-assets

Middlewere de staticfiles tanımlı.

hocam aslında dosyalar yükleniyor.

ilk resimde gördüğün gibi herşey geliyor. ne zaman blazor devreye girse patlıyor tasarım.
    Admin LTE de böyle bir sorun yaşamadım. bu Shruye ve benzeri 1-2 tema denedim bu sorun var.
    kaçırdığım bir nokta var ama anlamadım. Stackovrflow da sordum bakalım cevap gelecek mi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

yüklendigini görüyorum hocam zaten ama daha sonra bir sekilde bulamiyor.. Error log olayina bakma sansin var mi? nerede errorlar saklaniyor? Cok detay vermiyorsun, hata belli ama bilgisayar dilindeki hata önemli hocam. Kaynak kodlari görüntüleyip js ve css linklerine tiklayip dosyalari acmayi dener misin?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

yüklendigini görüyorum hocam zaten ama daha sonra bir sekilde bulamiyor.. Error log olayina bakma sansin var mi? nerede errorlar saklaniyor? Cok detay vermiyorsun, hata belli ama bilgisayar dilindeki hata önemli hocam. Kaynak kodlari görüntüleyip js ve css linklerine tiklayip dosyalari acmayi dener misin?

Projeyi atayım mı hocam?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

teamviewer ile baglanip birlikte bakalim hocam.. birazdan alisverise gidecegiz.. döndükten sonra bakabiliriz

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

teamviewer ile baglanip birlikte bakalim hocam.. birazdan alisverise gidecegiz.. döndükten sonra bakabiliriz

team bilgilerini attım hocam.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

çözüldü

Toplam Hit: 1914 Toplam Mesaj: 11
blazor js hatası blazor theme problem blazor js init blazor