Boş Port Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Merhaba,

Yeni bir eve taşındım. İnternet icin başvurduğumda Türk Telekom alt yapısı kullandığını ve bos port olmadığını söyledi bütün issler. Türk Telekom'a gittim ve beklemem gerektiğini, baska yapabileceğim birşey olmadığını söylediler. 10 ay bile bekleyebilirmişim.

BİMER e yazdım bu durumu bende az önce ve BTKya iletilmiş. Ekstra neler yapabilirim?

Bana birde pişkin pişkin 4.5G modem verelim oyle cozun sorununuzu diyorlar :)

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

hocam geçen konuda da yazılmıştı çizilmişti hatta biri yamulmuyorsam 1 sene port bekledim yazmıştı 

çözüm olarak dediklerini araştırmaya başlayabilirsin bence

yada yan komşudan ortaklaşalım fikriyle gidicen

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/istanbulda-altyapi-yokmus-230536

Bimer'e her konuda boşa yazmayın. Kendilerini ilgilendirmeyen konularla ilgili gelen şikayetleri direk bahsi geçen firmaya veya kuruma yolluyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

https://www.tahribat.com/forum/istanbulda-altyapi-yokmus-230536

Bimer'e her konuda boşa yazmayın. Kendilerini ilgilendirmeyen konularla ilgili gelen şikayetleri direk bahsi geçen firmaya veya kuruma yolluyor. 

Bimere yazmam gerektiğini Türk Telekom'da çalışan kadın söyledi. Bazen daha hızlı cozum buluyor dedi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Başından savmak için öyle demiştir. Kablonet'te mi yok sokakta ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Başından savmak için öyle demiştir. Kablonet'te mi yok sokakta ?

Kablonet hizmet vermiyor Çanakkale'de maalesef.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

hocam geçen konuda da yazılmıştı çizilmişti hatta biri yamulmuyorsam 1 sene port bekledim yazmıştı 

çözüm olarak dediklerini araştırmaya başlayabilirsin bence

yada yan komşudan ortaklaşalım fikriyle gidicen

Bir iki önlerinden geçtim ama verecekler gibi durmuyor maalesef hocam.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

En mantıklısı komşudan almak ama tabi kim kabul eder. Tek tek sorun hocam 

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

boş port olayı yüzünden ben de 2-3 ay kadar bekledim.

adamın varsa bi şekilde ayarlıyolar, adamın yoksa bekliyosun mecbur.

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

dostum yapabileceğin pek fazla bişey yok. telekom devletteyken böyle sorunlar olmazdı olsa bile hemen çözülürdü. sorunun kaynağı telekomun özel sektör olması. senin oturduğun bölgenin ekonomik durumu ve gelir ortalamasını hesaplıyorlar ve mevcut abone sayısı ile potansiyel abone sayısını karşılaştırıyorlar. yatırım yapılabilir sonucu çıkarsa oraya öncelik tanıyorlar. bölge kenar mahalle diye tabir edilen varoş gibi bi yerse telekom buradan kar edemeyeceğini düşünüp yatırımları erteliyor.

boş port bekleyenler toplanıp bölgedeki telekom müdürlüğüne ortak dilekçe verirseniz belki ilgilenebilirler. tek başınaysan hiç ilgilenmezler.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vac
    Vac's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tolga kardeşim ben bu yavşakları 1.5 sene bekledim port yok diye. Telekomda tanıdık bulup çözdüm işi . hala yan komşular internet bağlatamadı . bi araştır telekomda çalısan varmı tanıdık .Bulursan anında çözüyorlar 

Comeback...
Toplam Hit: 2472 Toplam Mesaj: 18
port boş port