folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bu Bilgisayarda Kararsız Kaldım

Bu Bilgisayarda Kararsız Kaldım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

http://computerimperium.hu/images/Imperium_Core_i5_Premium_PC_21.jpg

böyle bir bilgisayar var. üstüne biraz daha para verip rtx 3060Ti 8gb taktırasım var. 

kararsız kalmamın sebebi ise elimde dell 7567 laptop var. bunun özellikleri ise i7 7700hq, 1050ti 4gb ekran kartı 8gb ram.

Bu laptopta ufak tefek sıkıntılarım olsada kullanıyorum. Squad diye bir oyun oynuyorum 40-29 arası fps veriyor. durumlar çok iyi değil ama çalışıyor :)

bunu mu alsam diye düşünürken kız arkadaşım şimdi bu pc'yi alacaksın daha çok oyun oynayacaksın. daha sanallaşacaksın vs dedi. haklı buldum. birde elimde çalışan bir laptop varken hiç böyle bir yatırıma girmemiştim. genelde laptop bozulur gider yenisini alırım.

biraz gereksiz bi para harcama durumu gibi geldiği için kararsız kaldım.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

http://computerimperium.hu/images/Imperium_Core_i5_Premium_PC_21.jpg

böyle bir bilgisayar var. üstüne biraz daha para verip rtx 3060Ti 8gb taktırasım var. 

kararsız kalmamın sebebi ise elimde dell 7567 laptop var. bunun özellikleri ise i7 7700hq, 1050ti 4gb ekran kartı 8gb ram.

Bu laptopta ufak tefek sıkıntılarım olsada kullanıyorum. Squad diye bir oyun oynuyorum 40-29 arası fps veriyor. durumlar çok iyi değil ama çalışıyor :)

bunu mu alsam diye düşünürken kız arkadaşım şimdi bu pc'yi alacaksın daha çok oyun oynayacaksın. daha sanallaşacaksın vs dedi. haklı buldum. birde elimde çalışan bir laptop varken hiç böyle bir yatırıma girmemiştim. genelde laptop bozulur gider yenisini alırım.

biraz gereksiz bi para harcama durumu gibi geldiği için kararsız kaldım.

Hacı hatun sana mesajı vermiş, aldıktan sonra en büyük sorunun sürekli oyun oynaman olmayacak yani :D 

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Hacı hatun sana mesajı vermiş, aldıktan sonra en büyük sorunun sürekli oyun oynaman olmayacak yani :D 

sen onu alırsan bnde senin laptobu alır daha iyi oyunlar oynarım dedi :D

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

düşünme al, hayırlı olsun.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Maddi olarak rahatsanız, harcayacağınız miktar dokunmayacaksa alın ama ben olsam elimdeki yetiyorsa kullanmaya devam ederim. Şu an hala intel e8400 işlemcili pc kullanıyorum, geçen hafta ssd taktım daha, normal hdd vardı, düşün artık o kadar eski, ama işimi görüyor, oynadığım bi cs var onu da kasmadan oynatıyor :)

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Maddi olarak rahatsanız, harcayacağınız miktar dokunmayacaksa alın ama ben olsam elimdeki yetiyorsa kullanmaya devam ederim. Şu an hala intel e8400 işlemcili pc kullanıyorum, geçen hafta ssd taktım daha, normal hdd vardı, düşün artık o kadar eski, ama işimi görüyor, oynadığım bi cs var onu da kasmadan oynatıyor :)

maddi olarak sıkıntım yokta hocam birşeyler almanın da sonu yok :D bir maaşımın bi tık üstü bu bilgisayar. bende squad oynuyorum kasıyor bazı durumlarda can sıkıyor. bu corona muhabbetine belli ki uzun süreler evden çalışacaz. 2 monitöre geçesim var ama bu laptopla olmuyor işte 2 monitor. ayrı ara kablo almak gerek vs.

sanırım kafamda tam olarak belli bir sebebim olmadığı için karar veremiyorum.

@kotominekrei hocam neden direk al dedin? :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

lan paran fazla geliyorsa abini destekleyebilirsin :D şaka bir yana birazcık daha bekleyip daha üst bir model bence daha mantıklı

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Bu ikisi arasında nasıl bi fark var çözemedim. aynı ekran kartını taktırınca 2sinede arada 1800TL fark oluyor. sağdaki daha ucuz olanı... ekran kartını taktırınca aradaki tek fark anakart ile ram. neden soldakini almalıyım?

@crafty senin proje için desteklerim dedim sana :D bi üst model derken mesela ne? ekran kartı eylülde çıkmış. bi üst model işlemci mi çıkacak? birde üst model çıkınca daha fazla para isteyecekler :D

Ekerci tarafından 16/Şub/21 12:02 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

Bu ikisi arasında nasıl bi fark var çözemedim. aynı ekran kartını taktırınca 2sinede arada 1800TL fark oluyor. sağdaki daha ucuz olanı... ekran kartını taktırınca aradaki tek fark anakart ile ram. neden soldakini almalıyım?

@crafty senin proje için desteklerim dedim sana :D bi üst model derken mesela ne? ekran kartı eylülde çıkmış. bi üst model işlemci mi çıkacak? birde üst model çıkınca daha fazla para isteyecekler :D

hacım anakart ile ram değişik tabii aradaki farka intelden bakabilirsin. b460 chipset daha iyi. hdd de ssd m2 ise iyi değilse m2 li bir modele bak bir de i5 yerine i7 tercih etmek daha mantıklı gibi duruyor

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    crafty bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

hacım anakart ile ram değişik tabii aradaki farka intelden bakabilirsin. b460 chipset daha iyi. hdd de ssd m2 ise iyi değilse m2 li bir modele bak bir de i5 yerine i7 tercih etmek daha mantıklı gibi duruyor

evet, alacaksam soldakini alacam. rtx 3060 ti 8gb ekleyince toplam maliyet 11.300TL. i7 ekleyince fiyat 1200tl daha artıyor

Ekerci tarafından 16/Şub/21 12:45 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

@kotominekrei hocam neden direk al dedin? :)

1 - masaüstü sistem. Kullandığından daha fazla verim alırsın, geniş ekran vs. 

2- uğgrade edilebilme imkanı. 3 sene sonra komple sistem yenilemek yerine ekran kartı değişip bi 3 sene daha yoluna bakarsın. 

3- ufak tefek sıkıntılarım olsa da kullanıyorum demişsin. Ufak tefek olsa seni yeni bir bilgisayar alma fikrine itmez, şu anki gibi kararsız kalmazdın. Demek ki ufak tefek değil. 

4- 29-40 fps bence fps değil, gözüne yazık :) paraya acıma gözüne acı :)

5- maddi durumunda iyi, öyle bir anlam çıkardım yazdıklarından. O yüzden al gitsin. Bir kez geliyoruz dünyaya, onu da tadını çıkararak yaşa 

b460 anakart olsun, soldaki sistem iyi.

ram minimum 16gb olsun. 
    amd işlemci alacaksan r7 serisi, intel alacaksan i7 al.

işlemci amd ise ramler yüksek frekans olsun. İntelse çok problem değil.

ssd m2 olsun, eski teknolojileri boşver. 

Çift monitör al 27"+ 24"

ekran karını da bahsettiğin 3060'lardan alıp uzunca bir süre arkana bakmazsın. 
    zaten evde bunalmış durumdayız, böylelikle daha da keyif alırsın bilgisayar başında geçirdiğin süreden. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
Toplam Hit: 1789 Toplam Mesaj: 17
asus dell