folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder C++ Mi Yoksa Visual Basic Mi ?

C++ Mi Yoksa Visual Basic Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bokee
    Bokee's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar ben bilgisayar yazılım okuyorum bu sene üçüncü senem geçen sene ilk dönem pascal ikinci dönem ya visual basic yada delphi demişlerdi ben delphiyi seçmiştim şimdi bu sene ya c++ yada visual basic i seç diyorlar sizce hangisinden başlıyayım bu sene ? C++ güzel geliyor ama sizce nasıl?? yardımcı olursanız sevineceğim...

Saygılar.........
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    C++ kardeşim en iyisidir. Visual Basic kolaydır. Eğer hazır programlar yapıp satmak istiyorsan ve öğrenirken fazla zorluk çekmeyeyim diyorsan vb başla. Ama iyi bir programcı olup güzel projelere imza atmak istiyorsan c++ başla. Biraz zordur idare ama c++.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enicma
    enicma's avatar
    Erkek
    kardeş sana c++ seçtimelerin sebe bi bu yıl müfredatta o vardır bide hoca hangi yazılımı biliyorsa onu anlatır. ilk derse girdiğiniz de şunu dicek çocuklar pascal da c++ ile aynıdır zorluk çekmezsiniz ama işin içine girince karışık olduğunu anlarsınız Büyük bir ihtimal c++ değilde normal c anlatır :)) sana iyi çalışmalar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Gelecegi dusunuyorsan C# ogren.C++ kadar gucludurde...Simdi birileri yok platforma bagli bagimsiz degil ayagi yapacak ama ilerde para kazanmak istiyorsan C# ogren..Visual Basic kasma VB yi gec...Visual C# ciddi anlamda gelecek vaadediyor.Zaten MS destegide var arkasinda sermaye saglam...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmotioN
    EmotioN's avatar
    Erkek
    bokee olm hoca C++ demedi sadece C dedi.

bazıları için karanlık , korkunun kaynağıdır.bazılarınında tek bildiği şey..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
    bokee hocam compüyü dinle sen.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bokee
    Bokee's avatar
    Erkek
    başka fikri olan yokmu arkadaşlar ewet compu sana katılıyorum...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    C a.q C

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    Visual Basic.NET değil ise C++ ı seç. adam gibi anlatırlarmı bilmem ama nesneye yoneliktir. C++ genelde telekom sektorundeki şirketler kullanıyor. 3D de kullananlar var. bunun dışında c# .NET 2005 populer, Java populer.

ftw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Tagext haci valla bugune kadar bircok uniden muhendislikte olsun programcilikta olsun arkadaslar vardi elemanlardan C++ gorenler vardi,,sadece gormusler :)...universitedeki hocalarin kalitesi tartisilir zaten...bildigim birtek hacettepe ve istanbul unide dunya capinda hocalar var onun disindaki unilerde genelde visual basic ve pascal bilen elemanlar var...bu durumda C++ i secerse okuldan pek yararlanamayacaktir ki okulda onemli ..hangi okuldasin haci ?

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    valla bilenine denk geldim ben de derse girmedi herif.

http://www.fazlamesai.net/index.php?a=article&sid=3102
    ''C/C++ Öğrenmeli Miyim Acaba?'' Sorusuna Bir Yanıt
    C ve Sistem Programcıları Derneğinin kurucusu ve şu an başkanlık görevini yürüten Kaan Aslan'ın 2002 yılında anet haber grubuna verdiği yanıtlardan biri

ftw
Toplam Hit: 4883 Toplam Mesaj: 17