folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder C/C++ Hakkında Bana Yardım Edin

C/C++ Hakkında Bana Yardım Edin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mayki
    Mayki's avatar
    Erkek
    selam arkadaşlar C++ olayına yeni başladım bana bu konu hakkında türkçe kaynaklara nerden ulaşabilirim... adres v.s v.s varsa bana bildirirseniz sevinirim şimdiden sağolun...

The turth is somewhere over there
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    walla kitap falan hic bilmem, bu işin kitabini elime alsaydım anında soğurdum programlama işine başlamadan...

Hicbi konuda kaliteli türkce kaynak bulamazsin, ingilizcen zayif da olsa ingilizce kaynak aramaya alis derim.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KIBRISLI
    KIBRISLI's avatar
    Erkek
    systemdown kardeş , benim bu işe ilk el attığımda kullandığım kitabın adı : ANSII C programing ( ingilizce bi kitaptır ama mükemmeldir tavsiye ederim )

2. programlama.com dan çeşitli okulların ders notları falan var onlardan başlaya da bilirsin

3. yeni forumumuzda c/c++ dersleri falan vermeyi düşünüyorum buradan da takip edebilirsin ( sadece ilk adım için daha ileriye götürmek imkansız olır )

4. sana tavsiyem c/c++ den önce algoritma yapmayı ve pascalı öğren mantığı kapma açısından daha da yararlı olur

----------------------- Www.TahribaT.CoM -----------------------
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mayki
    Mayki's avatar
    Erkek
    ilginizden dolayı sağolun arkadaşlar... KIBRISLI eğer başlangıç dersleri verirsen gerçekten buna çok seviniris bisim için başlangıc yeterli olacaktır herhalde... tabikide sonuna kadar götüremessin geliştirmek bize kalmış bişi şimdiden sağolun

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KIBRISLI
    KIBRISLI's avatar
    Erkek
    evet bu işi kafama koydum , size ilk adımı attırması benden ama işin büyük tarafı size ait çalışmalısınız ve programı satın alıp bişeyleri yapmanız yani o çıktıyı görmeniz lazım , şimdilik takıldığınız yerleri sorun , derslere yakında başlıyorum .

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mayki
    Mayki's avatar
    Erkek
    eywallah allah razı olsun ben hemen programı alıp kuruyorum sorra senin başını ağrıtıcam :))

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KIBRISLI
    KIBRISLI's avatar
    Erkek
    SySTemOfaDowN bunu yazdı:
    -----------------------------
    eywallah allah razı olsun ben hemen programı alıp kuruyorum sorra senin başını ağrıtıcam :))
    -----------------------------

estafrullah dostum

amacımız üretmek yardım etmek

ama dediğim gibi bence önce algoritma yapmaktan veya pascalı öğürenmekten başlarsan mantık açıından daha da yararlı olur

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rbtx
    rbtx's avatar
    Erkek
    kıbrıslı pasacallamı başla diyosun iyi o saman pascalın kitabı alim qbasic far vbasic far yanınada bi pascal atim borland felanında eskisi far onuda alim ucuza satıyolar nası olsa kaçakla ikinci eli okurum 15 tatilde sora c# alacam ordada sen yarımcı olacan visual studio far vbasicte bi poh yiyemiyom elimdeki kitapta bi işe yaramıyo sati 93 basım nese hele bi okimda sora konuşurus :=) şu ders işide iyi olur yane
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KIBRISLI
    KIBRISLI's avatar
    Erkek
    robotix kitabı almakla bitmiyuo olm , mantığı kapmak önemli olan , ayrıca bu dediğin qbnasic visual stdio olaylarını kullanabvilmen içinde önce basic ve c yi öğrenmen gerek sırasıyla , acele yok olm teker teker hepsine sıra gelecek

ders işine gelince bu ders işini yapmayı kafama koydum 1 hafdta sonra ufaktan ufaktan programları burada yaparak anlatımlı bi şekilde başlayacam sorularınız olduğu zaman ayni topicinm altına soruları alacağım ama sanırım gerek kalmayacak c yi sıfır dan alacam yani en başından gidebildiğim yere kadar forum ortamında ne kadar vermeye çalışırsam verecem ama aşırı bi bilgi vermem ne kadar mümkün olur orası size kalmış sonuçta burada bir başlangıucı ben size bu yolla attıırırım ama sizin de programı alıp evinizde kendiniz de uygulayarak görmeniz şart

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    switch
    switch's avatar
    pascalla başlamak bencede çok mantıklı ama boşuna kitap peşine falan düşmeyin bence en yararlıları bu konuda teknik liselerin veya üniversitelerin ders notlarıyla başlayın...programlama.com notlar var c notları çok iyi..kıbrıslı derslere başlarsan bende katkıda bulunabilirim..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KIBRISLI
    KIBRISLI's avatar
    Erkek
    pazartesi gününden itibaren C ye giriş yapıyorum beyler , ilgilenenlere duyrulur

haftada 2 ders verecem her hafta 1 konu olarak ilerleyecez , gereken programlar

(ilk başlayanlar için)

- Borland C 3.1 ( Dos versiyonu ( ilk versiyon ) opsiyonel )

veya

- Borland C++ 5.0/5.2 ( windows da çalışır )

visual programing olayına gelince , burada vbisual programing konularındaki sorularınızı da veriniz halledelim yalnız visual program yapmak isteyen arkadaşlara 1 hatırlatmam vardır ,
    visual program yapmazdan önce C nin temelini öğrenmeniz gerekir o yüzden ben olayı sıfırdan alacağım , maksat mürid kardeşlerimize ilk adımı attırmak C++ yi sevdirmek ve sorularına cevap vermek

pazartesi ilk ders , ilgilenenlere duyrulur...

Toplam Hit: 6456 Toplam Mesaj: 18