folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Comodo Firewall + Dokuman

Comodo Firewall + Dokuman

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek

comodo firewall arkadaşlar içinizde bu firwallı kullnan varmı veya bazı portları açmam gerekiyo ama bu firewalda nasıl açacamı çözemedim bilen varmı?

Edit Compi :

---------

2.sayfada dokuman var + turkce download linki

http://download.comodo.com/cpf/download/setups/release/languages/CFP_Setup_English_Turkish_2.4.16.174.exe

Şişirdi Beş-On Adam, Yaptı Balon Adam, Ötekşndende Basit, Vallahi Bu Son Adam.(Abdurrahim KARAKOÇ Kan Yazısı Kitabının Balon Adam Kısmının Giriş Kıtası)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    portları açman mı gerekiyor yoksa belli portlara sınırsız yetki mi vermen gerekiyor? firewall ile port mu açılıyor? kusura bakma tam anlamadım :|

kendinize ayığ olunuz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bilgisayara kurabilsem otunu bokunu anlatacam CF'nin ama pis bi sorun veriyor cozemedim daha :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dellus
    Dellus's avatar
    Erkek

Ben 2003'e yukledim . bi b...ka yaramadı. sonrada sistemi kilitledi. az kalsın format atıyodum neyseki guvenli kipte acıp programı kaldırdım da formattan kurtuldum.. Anlıyacagın benim için comodo bi halta yaramıyo..

Bence avg ye gec.

YourDeath!..Bi nefes kadar yakın..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek
    modemden dıştan  gelen radmin portundaki istekleri blokluyo radmini kullanmam gerekiyor bazen ama firewallı disable etmem gerekiyo

Şişirdi Beş-On Adam, Yaptı Balon Adam, Ötekşndende Basit, Vallahi Bu Son Adam.(Abdurrahim KARAKOÇ Kan Yazısı Kitabının Balon Adam Kısmının Giriş Kıtası)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Comodo ya bok atmayin , Zone kurup makineyi ostuturuyorsunuz :) bende server2003 te kullaniyorum Mcafee8.5+Comodo tas gibi calisiyor :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:
    -----------------------------
    Comodo ya bok atmayin , Zone kurup makineyi ostuturuyorsunuz :) bende server2003 te kullaniyorum Mcafee8.5+Comodo tas gibi calisiyor :)

compü hacı bende aynı av ve firewall kullanıyom zon makinanın anasını ağlatı yo :)  ama şu mereti kullanmayı çözemedim gitti türkçe destek forumu var oraya bişeyler sordum ordanda cevap verecek delikanlı çıkmadı

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Makineye yuklesem ayrintili anlatacam zaten :) menu sormayacaksan sor ,menuler aklimda degil...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek
    http://img516.imageshack.us/img516/6945/54364622fb2.jpg hacı bi bak bakalım burdan nasıl portları yönlendirecem bütün gece uyumadım onunla uğraştım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hoca network monitore gir , orada Add veya turkce kullaniyorsa kural ekle var ,kural ekleye gir sanirim

destination port secenegi var "portnumarasi tcp in/out Kabul(Allow)" yine ayni sekilde UDP protokolundede yapacan aynisini ,sistemde yuklu olsam resimli anlatiridim ama network monitorde kural ekle bolumunde yapacaksin.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    __d_mode__
    __d_mode__'s avatar
    Erkek
    Dellus bunu yazdı:

Ben 2003'e yukledim . bi b...ka yaramadı. sonrada sistemi kilitledi. az kalsın format atıyodum neyseki guvenli kipte acıp programı kaldırdım da formattan kurtuldum.. Anlıyacagın benim için comodo bi halta yaramıyo..

Bence avg ye gec.

2003 Comodo firewall mı vardı ya? şu an comododan başarılı bir firewall yok ne diyorsun, üstelik Türk mali ve ücretsiz comodo rulezz. others sucks..
Toplam Hit: 5055 Toplam Mesaj: 27