folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dilenciliğin Yeni Modası

Dilenciliğin Yeni Modası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Bunları şikayet edecek bir hat olması lazım.

usta kadıkoyde uskudarda sahılde yürürken bi dolanıyorlar peşine, heleki hatun varsa yanında kesin g*te gelmişsin demektir, hele olaki gül yada "piyasa değeri 350 sana 5 tl abim"diyerek sattığı o köpek sidiğinden yapma parfümlerden almazsan yada bi sigara ısmarlaamassan ya bı dakkada 50 kiişi olup çullanıyorlar yada öle bi beddua ve tehdit ediyorlarki evi barkı adamların üstüne yapasın gelıyor :D

bana genelde denk gelen gül satan kocakarılardan almadığım zaman "allahbilanıvirsin, çocuun akraban ölsün, kaza geçiresin" lafıyla , fırlama veletlerinin sölediği "para vermezsen tükürürüz ablaya sataaşırız" lafı , rahat 10-15 defa sahillerdeki beledıye zabıtalarına söledim adamların umrunda değil hangi birini alayım , biz uyarmaktan bıktıp diyip sıyrılıyorlar işin içinden :D 

Clostridium tarafından 19/Oca/13 03:25 tarihinde düzenlenmiştir

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overbite
    overbite's avatar
    Erkek

bana da ankara kızılayda denk geldi, aynen giriş yaptı adam sonra para istedi 1 lira verdim, aldı sonra dua etmeye başladı fısıldayarak, bitince sen beni geri çevirmedin Allah razı olsn dedi parayı geri verip gitti :D

ulan bir susar mısın?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

bana en denk gelen tarzlar:

+ manisadan izmire gidecek yol parası çıkmamış

+ iş bulamamış 

+ ekmek parası lazım

ekmek parası lazım diyen adama gidecen ekmek alacan, ama işte hep acil işimin olduğu vakitler buluyolar beni.

yoksa adam sövse de arkamdan, gidip ekmek alacam ibneliğine.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Daha bunlara 5 kuruş kaptırmış değilim. bi tanesi abi ekmek parası diye bacagima yapismisti hatta bacagimda cocukla kadikoy iskeleden yaziciogluna kadar yurudum gormuyor gibi=)

Bi kere bakirkoyde dugun arabasini kullaniordum, arkasına para isteyen cocuklar yapisti. 100 km'e ciktim, hic durmadim. cocuklari istanbulun obur ucunda indirdim. dönüs pahaliya gelmistir.

Dilenci degildi ama yamuk yapan bir tinercinin üstüne k9 kopegimi saldim. herif neye ugradigini sasirdi, ayaga zor kalkti heryerini isirdi (kopegin en sevecen haline bile yaklasmaya korkarsiniz) ahahha

Hic hazzetmiorum bunlardan. Kendisine saygisi olmayan insanin baska kimseye saygisi olamaz. İş için dilense eyvallah. ama para için dilenen için gaz odaları falan olması lazım.

Bu anlatılan tarz düzgün giyimli dilenciler akıllıymış.

İnsan psikolojisinde şöyle bişey var.

Eğer zenginseniz takım elbiseli para isteyen birine para verme ihtimaliniz, çingeneye para verme ihtimalinizden daha yüksek. (Kendinizin bir gün o duruma dusebileceginizi hayal ediorsunuz belkide, fakat bir çingene konumuna düşmeniz nerdeyse imkansız)

HolyOne tarafından 19/Oca/13 04:21 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    overbite bunu yazdı

bana da ankara kızılayda denk geldi, aynen giriş yaptı adam sonra para istedi 1 lira verdim, aldı sonra dua etmeye başladı fısıldayarak, bitince sen beni geri çevirmedin Allah razı olsn dedi parayı geri verip gitti :D

parayı geri verip gitti? o farklı hocam :D

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

İnsan psikolojisinde şöyle bişey var.

Eğer zenginseniz takım elbiseli para isteyen birine para verme ihtimaliniz, çingeneye para verme ihtimalinizden daha yüksek. (Kendinizin bir gün o duruma dusebileceginizi hayal ediorsunuz belkide, fakat bir çingene konumuna düşmeniz nerdeyse imkansız)

Şêx adamlar ciro yapmak için yeni teknikler geliştirmiş. pirezenteybıl dilenci.

bırakın la onlarda yollarında. düşen "kek"i yesinler işte

kendinize ayığ olunuz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek
    mramor bunu yazdı
    Sanırım bu ayakkabı boyacılarının saat kaç kardeş diyip sonra gel şans olsun valla para almayacağım diyerek para istemesi gibi bir durum.

Bunu bana yapmıştı iki tane kanı bozuk öküz kadar herif, daha lise bire gidiyordum bir de o zamanlar. İbneler bir de takip etmişti 20-25dk. :D:D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Dışarıya pek çıkmayan asosyal bi insan olmama rağmen anlatılanlardan fazla tipte dilenciyle karşılaştım.

Mecidiyeköy'de elini tutup bırakmayan o.ç. ile otobüs bekledik, herif üşenmedi dakikalarca konuştu otobüs gelene kadar :) Ses tonu ve aksanıda garipti ibnenin :) Konuşta kendimi tutamadım güldüm. Sinirlendiğini gözlerinden anladım ama bozuntuya vermeyip devam etti :)
    Kadıköy'de parfüm satan o.ç. tek yakaladı baktım skecek burger king'e girdim, dışarıda beni beklemiş :)

Beşiktaş'ta garnizon komutanlığını ararken 3 kere inönü stadına inen yoldan geçtik, her defasıda cam silen o.ç.ları ile uğraştık :)

Şişli'de çalışırken her allahın günü yardım amaçlı dergi gazete sattığını söyleyen orospular yolumu keserdi(sevgilimle bu kadar konuşmadım)

Bakırköy'de inşaatta çalışıp parasını alamayan, köyüne dönmek isteyen aç o.ç.'nuda tanıdık.

Üsküdar'da arkadaşlarla sahilde oturmuş kız kulesine karşı yemek yerken 50krş isteyen o.ç. boyacı arkadaşa musallat oldu, çocuk sevdiği kıza çıkma teklif edecekti herşey berbat oldu :)

Moda'da yürürken o.ç. çiçekçi yapıştı, demeti elime verip n'olur 1 tane gül alsana diye. Rakamı hatırlamıyorum nolur 1 tane al 3 lira gibi bişey söylüyordu, ucuz geldiğinden verdim parayı ama 1 gülün x demetin 10x lira olduğu ortaya çıktı :)  Olay uzayınca ve keriz ben olunca arkadaşın durumuna düşmemek için demetin içinden gülün birini alıp demeti zorla geri verdim. Mucize eseri saldırmadılar :)

Taksim'e gitmiştik geçende arkadaşın işiyeceği tuttu, Fransız kültür merkezinin yan sokağındaki helaya gittik. Sokağın başında 2 tane panzer, sokakta ise yaklaşık 100 polis bekliyordu. Arkadaş içeride işini görürken, ben sigarımı yaktım bekliyordum ki 3 tane küçük velet gelip sigara istediler. Yaşları küçük olduğu için vermedim, bu seferde ısrarla para istediler. Doğal olarak siktirin gidin lan diyince küçük kız: "abi, senin bacını siqim o zman" dedi. Sadece "sik canım" diyince beni bırakıp polislere gittiler. Polislerden biri dayanamayıp kovalayana kadar hepsinin bacısını sktiler :) ama farklı bi küfür yok çocuklarda nasıl bir bacı anlayışı oluştuysa sadece bacını skim :) Sokaktaki herkez yarıldı gülmekten.

Sakız, mendil veya çakmak satan çocuklarla girdiğim diyaloglar cabası :)

En çok güldüğüm olay ise eski işyerimde meydana geldi. Telefon çalınca x telekom ben Serhat diye açtım. Adam merhaba Serhat bey ben x dedi ve başladı konuşmaya. Adamın suratına kapatana kadar türlü bahanelerle para istedi benden :) :) O kadar ikna ediciydi ki param olsa veririm herhalde :)

Bu işlerin düşünülmesi gereken tarafı ise sokaktaki veya telefondaki dilencilerin aynı taktikleri kullanıp aynı cümleleri kurmaları. Fark ettiyseniz sokakta size yapışan çingene dışındaki kişiler genelde doğuludur. Bireysel olanlarda vardır ama düşüncem şudur ki; Çeteler doğudaki şehirlerden fakir, kimsesiz ailelerin çocuklarını kaçırıp/kandırıp eğitiyor, büyükşehirlere salıp zorla çalıştırıyor.

arbeit macht frei
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek
    mramor bunu yazdı

Evet. Balatta oturuyorum. Yani evet banada çok enterasan geldi.

Ceplerini nasıl kontrol edeyim :)

hocam balatın neresinde ben dogma büyüme balatlıyım :D

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Ohooo onlarda birşeymi. Ben memurum malum maaşı 15 de alırız. iş yerine 15 i ile 20 si arası hep gelen tipler;
    1-Sakatlar derneği için dergi satan.
    2-Başka bir sakatlar derneği için dergi satan.
    3-Yeni kurduklarını iddia ettikleri sakatlar derneği için dergi satan.
    4-Köy yumurtası satan.
    5-Çamoluk fasulyesi satan.
    6-Anzer balı satan. Evet doğru okudunuz, yıllık üretimi 1 tonu bulmayan, almak için bırakın kovan sahibini arıları bile ikna etmemiz gereken balı 25 tl kilo fiyatına satan.
    7-Kadrolu dilencimiz gibi gelen bir bayan var. Para vermessen sövüyor.
    8-Yolda kaldığını, aç olduğunu iddia edenleri saymıyorum.
    9-En bombası ilaç parası isteyenlerdir. Halk sağlığı md.lüğünde ilaç parası demiş. Malum zordurumda olanların ilaç ve tedavi masraflarını devlet karşılıyor. Bence iktidarın en büyük oy getiren işlerinden biri budur ve asla da vazgeçmez ama olsun yinede istiyorlar.
    10-Mevsimine göre çilek yada çocuğu sevindir diyerek yabani sincap satmaya çalışanları saymıyorum zaten.
    Uzaktan bakınca memurun çuvalla para aldığı sanılır. iktidar yeni zam yada vergi artışına bahane olarak memur maaşlarını gösterir. şöyle söyleleyim her ilde o aklınızdan geçen 5-10 binlira maaş alan bir tek validir, 4-5 bin aralığında alan sayıları 30 yi geçmeyem müdürlerdir ve kaymakan-belediye başkanlarıdır. 5 senelik öğretmen 2 bintl yi alamaz mesela. Memurların çoğu ek ödemeler bile dahil 2000 tl yi almaz.
Toplam Hit: 5236 Toplam Mesaj: 58