Dünyayı Delmek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek

Basit harmonik hareket bkz. lise fizik dersi (sayısalcılar için tabii ki de) dürtünmeyi ihmal ederseniz sonsuza kadar, etmezseniz enerjiyi tüketene kadar olacak olan budur.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Ruslar 13 km deldiler, Tabi dipte artık toprak değil erimiş taş var. buradan aşağı inilmiyor.

Çok güzel belgesel tavsiye ederim

https://www.youtube.com/watch?v=BsKyEckDRbo

bu da belgeselin türkçesi

https://www.youtube.com/watch?v=QAiwF-Mv7-U

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

O, bu değil de edldikten sonra tam merkezde hidrojen bombası patlarsak dünya parçalanır mı acaba ?

Ne Mutlu Türk Doğana..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

Bunun sonucunda depremlerin oluşmaması gibi durum söz konusu mu acaba? 

Yer kabuğuna kadar inip, olası bir kırılmadan sonra çıkacak titreşimden depremler meydana gelmez mi? 

Eğer öyle olacak ise delici aygıtın bizim totomuzu delik deşik edeceğine benziyor.  

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Konuyla alakası yokta bugün denk geldim. Baya fantastik bi olay gibi duruyor :)

http://www.incisozluk.com.tr/w/d%C3%BCz-d%C3%BCnya-teorisi/

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek
    Sserkan bunu yazdı

Konuyla alakası yokta bugün denk geldim. Baya fantastik bi olay gibi duruyor :)

http://www.incisozluk.com.tr/w/d%C3%BCz-d%C3%BCnya-teorisi/

Bu grup bana ay tutulması ve güneş tutulmasını mantıklı açıklarsa ve teleskopla bakıldığı zaman geminin görülebileceği tezini savunan kişiler gece olunca aynı teleskopla neden o zaman güneşi hiçbir şekilde göremediğimi anlatırlarsa ikna olabilirim.  

Syntax error..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    TheBattal bunu yazdı

Basit harmonik hareket bkz. lise fizik dersi (sayısalcılar için tabii ki de) dürtünmeyi ihmal ederseniz sonsuza kadar, etmezseniz enerjiyi tüketene kadar olacak olan budur.

Aynen.. Yüzeyde potansiyel maksimum , merkezde kinetik enerji maksimum, sürtünme yoksa  sonsuza kadar devam eder..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

hocam çogunluktan farklı bir sey söyleyemeyeceğim ama benim fikrim de harmonik hareket yapıp sonunda merkezde durmaktan yana :)

Çat diye durmazsın, çekirdeğe kadar limit hıza ulaşırsın, sonra çekirdek seni yavaslatmaya baslar, geri dönerken limit hıza ULAŞAMAZSIN

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Kimse de dememiş ki çıkardığımız o kadar toprağı nereye atacağız.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

hocam çogunluktan farklı bir sey söyleyemeyeceğim ama benim fikrim de harmonik hareket yapıp sonunda merkezde durmaktan yana :)

Çat diye durmazsın, çekirdeğe kadar limit hıza ulaşırsın, sonra çekirdek seni yavaslatmaya baslar, geri dönerken limit hıza ULAŞAMAZSIN çünkü limit hızla daha önce ulaşmış olduğun çekirdekten yavaşlayarak ayrılmış ve çekirdeğin çekim kuvvetinin yanında ayrıca sürtünmeye de maruz kalmışsındır. Dolayısıyla çekirdekte durana kadar harmonik harekete devam edersin, nihayet; çekirdekte durursun.

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
Toplam Hit: 7796 Toplam Mesaj: 67
dünyayı delmek