folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Efatura API Olayı Nasıl Oluyor.

Efatura API Olayı Nasıl Oluyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

merhabalar

aliexpress satıcısıyım, stok tutmadan çalışıyorum, fatura işi çok vakit alıyo, bun efaturaya geçiricem lakin olayı tam çözemedim.

paraşüt, bizimhesap gibi bi muhasebe sistemi alırsam bunlardan fatura kesebiliyorum panelde buraya kadar ok. ama ben istiyorum ki panel falan uğraşmayayım bir api olsun ben kendim otomatik kestireyim faturasını.

bunun için illa bir entegratör firmaya para vermem mi gerekiyor ?

apisi en kolay entegratör firma hangisidir ? ben ürün, müşteri bilgisiyle istek atayım bana fatura pdf ini versin direkt.

neden bunu istiyorum: pintilikten değil, mikroihracat için fatura + waybill + proforma fatura gerekiyor. son ikisini kargo şirketinin panelden alıyoruz. yani ben bizimhesap a para versem işimin çok kücük bir kısmını kolaylaştıracak. api ile yapıp biraz daha otomatikleştirmek istiyorum bu yüzden

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

hocam selamlar,

web panellerinin de satış yerleri ile entegrasyonları olabiliyor, öncelikle bunu danışabilirsiniz diğer firmalara.

api mevzusuna gelince, hemen hemen her firmanın apisi aynı şekilde işliyor çok ufak değişiklikler ve metot farklılıkları olabiliyor. entegratör firma seçerken fatura hacminize göre alacağınız kontör başına maliyeti göz önünde bulundurmanız daha faydalı olacaktır.

misal bizim sistemde SOAP üzerinden çok basit şekilde fatura/arşiv kesmek için request atılabiliyor ama genelde firmalar bunu php, delphi, c# ile kendi yazdıkları ara programa entegre ediyor. elinizde böyle bir imkân varsa gereksinimleri belirtirseniz ben satış ekibiyle irtibata geçerim, entegrasyon sürecinde zaten direkt ben yardımcı oluyorum.

Allah Türktür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    ershn bunu yazdı

hocam selamlar,

web panellerinin de satış yerleri ile entegrasyonları olabiliyor, öncelikle bunu danışabilirsiniz diğer firmalara.

api mevzusuna gelince, hemen hemen her firmanın apisi aynı şekilde işliyor çok ufak değişiklikler ve metot farklılıkları olabiliyor. entegratör firma seçerken fatura hacminize göre alacağınız kontör başına maliyeti göz önünde bulundurmanız daha faydalı olacaktır.

misal bizim sistemde SOAP üzerinden çok basit şekilde fatura/arşiv kesmek için request atılabiliyor ama genelde firmalar bunu php, delphi, c# ile kendi yazdıkları ara programa entegre ediyor. elinizde böyle bir imkân varsa gereksinimleri belirtirseniz ben satış ekibiyle irtibata geçerim, entegrasyon sürecinde zaten direkt ben yardımcı oluyorum.

hocam ben developerım , entegrasyonu kendim yazarım.

sadece efatura kontorüne para vereceğim bir senaryo var mıdır? kullanmayacağım şeylere vermeyeyim.

sizin firma hangisi bi de ? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Digital Planet kullanıyorum kendi sistemlerimde bir sorun yaşamadım. Entegrasyonları biraz zor JSON gibi değil XML oluşturuyorsun ve biraz sıkıntılı süreç. SOAP Servisler üzerinden çalışıyor. PHP Laravel ile yapmıştım.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

5-30 bin arası şu arayüzden aracısız olarak efatura oluşturma hizmeti veriyor diye biliyorum.

https://earsivportal.efatura.gov.tr/intragiris.html

Ücretsiz olarak, Tabi aylık/adet kısıtlaması varsa bilmiyorum hocam.

Ayrıca sanıyorum ki yukarıdaki arayüzü kullanarak hazırlanmış yazılımlar vardı.

https://github.com/f/fatura#alternatifler

Ancak ben bunların hiçbirini denemedim, kullanmadım. Zaman aşımından değişmiş veya kullanılamıyor durumda olabilir. Sen değerlendirirsin hocam.

Saygılar.

Https tarafından 12/Nis/21 11:35 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

excel yeterli :)

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    ershn bunu yazdı

hocam selamlar,

hocam ben developerım , entegrasyonu kendim yazarım.

sadece efatura kontorüne para vereceğim bir senaryo var mıdır? kullanmayacağım şeylere vermeyeyim.

sizin firma hangisi bi de ? 

hocam zaten sadece kontör için satış yapılıyor, ek hizmetler sizin isteğinize bağlı olarak gerçekleşen senaryolar.

eLogo'da çalışıyorum ben. https://www.elogo.com.tr/ ve belki işinizi görürse https://isbasi.com/ üzerinden bilgi alabilirsiniz.

entegrasyon konusunda da problem olmayacaksa her sisteme kolayca bağlantı sağlayıp fatura gönderimi sağlayabilirsiniz.

Allah Türktür.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Https bunu yazdı

5-30 bin arası şu arayüzden aracısız olarak efatura oluşturma hizmeti veriyor diye biliyorum.

Ancak ben bunların hiçbirini denemedim, kullanmadım. Zaman aşımından değişmiş veya kullanılamıyor durumda olabilir. Sen değerlendirirsin hocam.

Saygılar.

hocam burdan kesiyorum ama her fatura için telefona sms geliyor, siparişler arttı, işkenceye dönüştü bu fatura kesme işi :/ 

@ershn eyvallah hocam bakacağım

@MhmdAlmz ona da bakim abi eyvallah

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    Https bunu yazdı

Saygılar.

hocam burdan kesiyorum ama her fatura için telefona sms geliyor, siparişler arttı, işkenceye dönüştü bu fatura kesme işi :/ 

@ershn eyvallah hocam bakacağım

@MhmdAlmz ona da bakim abi eyvallah

Github'daki o kütüphane çalışıyor, aktif kullanıyorum bahsettiğim excelde.

Biraz geliştirip SMS kısmını da otomatik yaparsan tam bir sistem haline getirebilirsin.

Logo için yazdığım entegratörde de kullanıyorum.

En uygun ücretsiz, başkasına göbeğini bağlamadan çözüm bunlar.

NoktaliVirgul tarafından 12/Nis/21 14:48 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Bir müşterim için paraşüt entagrasyonu yapmıştım, otomatik olarak fatura kesiyor resmileştiriyor vs. Paraşüt api biraz değişik (queryString ile ekstra alan tanımlamaları vs var, hata bildirimleri çok açık değil vs) ama 1-2 gün uğraşarak entegre çalışacak bir yapı kurarsın diye düşünüyorum hocam.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam şahsi düşüncem logoya bulaşma güncellemesi ayrı dert entegrayonu ayrı para tricırı ayrı para kullanan sayısı ayrı para her derdine çare yerine bu versiyon da böyle cevabı alır alır sonra ah edersin.

luca net baya bi öne çıkmaya başladı ama senin istediklerini karşılarmı bilmiyorum bi görüş istersen, program kurmaya filan da ihtiyacın yok her şey nette.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
Toplam Hit: 2110 Toplam Mesaj: 13
efatura api