folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Efexor Kullanan ? ( Acil ! )

Efexor Kullanan ? ( Acil ! )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi

Merhaba arkadaşlar.

EFEXOR ve EFEXOR®XR adlı antidepresan ilacı daha önce kullanmış veya kullanmakta olan arkadaşların bilgisine ve deneyimlerine ihtiyacım var. Acil bir şekilde..Az nete baktım ve hiç iç açıcı bir bilgi yok.

Yazmak isterseniz buraya yazın ya da Pm'den de ulaşabilirsiniz.. 

allcolorsarebeautiful.net
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    ben kullandım :!

Living Death
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyinsiz
    beyinsiz's avatar
    Erkek

merhaba ben bu ilacin 4 senedir mudaviniyim bir aralar günde 3 tane aliyordum bu sene azalttım sadece 1 tane alıyorum 

hiç baslamadıysan başlamanı tavsiye etmem antideprasanlarin en kuvvetlısı en etkılısıdır ve kesinlikle bağimlilik yapar ilk alındıgında bunyeye gore tepki gosterir diş titremesi çene titremesi diş sıkma öküz gibi esnemek cok uyutmak yada uyutmamak değişik duygulara kapilmak ağlamak iştahsizlik mide bulantisi sürekli wc ihtiyaci  gibi başlandıgında bu etkıler yaratabilir dediğim gibi bunyeye göre değişecektir etkıleri 

işe yarıyor ama hiç kullanmadıysan gerçekten baslama bunu tum ıctenlıgımle soyluyorum bunye aliştiydiysa birakmak çok çok zor  1 günlük bir seyahaate cıktın ve hapın yanında yok mu unuttunmu yada hapi birakmak istiyorsun 5 gün ağzina sıçıldı ozaman hapi atmadıgın anda baslar sancilar şaşi bakmak gozler birbirine deyıcekmıs gibi bir hissiyata kapilirsin  bas donmesi ayakta duramassin sıcak terler ustune soguk terler ve süreklı wc ihtiyaci midenin amınakor bünye bir kere alişmiş ve süreklı bunu istiyor bu duyguyu tarif edemem sana gerçekten yasamak ıstemıyorsan hiç başlama hapa

ağir depresyondaysan gerçekten bu hap kurtaricin olabilir ama bu dedıklerımı goz onunde bulundur bu hapsizda kurtulabilirsin kimyani bozma kendını yucelticek mutlu edicek şeyler seç mesgulıyetın olsun bunlar da  kurtaricin olur 

doktorun onerdı değilmi bu hapi eğer keyif için kullanmak istiyosan çok büyük bir yanliş yaparsin  

sen hep daha önce öpülmüş bir kadının dudaklarında sana dair cümleler bekledin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi

Psikiyatra gittim bugün acil bi şekilde saat 4 gibi. Anlattım uykusuzluk vs. vs. işte neyse..Bana bu ilacı yazdı. 1. hafta günde bir tane, 2. hafta günde iki tane(37.5 mg) ve 3. hafta ise günde bi tane (75 mg) ile beraber uyku düzeni için Seroquel verdi. Efexor u araştrdım hep dediğin gibi diyor kullananlar, kararsız kaldım kullanmakta ve tbt'ye sorayım dedim. Şimdi bu ilacı kullanmassam daha kötü olabilirim sanırım. Kendime güvenemiyorum. Nefes alacak gücüm yok o dereceyim. Bilmiyorum ya off... 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyinsiz
    beyinsiz's avatar
    Erkek
    STiGmQ bunu yazdı:
    -----------------------------

Psikiyatra gittim bugün acil bi şekilde saat 4 gibi. Anlattım uykusuzluk vs. vs. işte neyse..Bana bu ilacı yazdı. 1. hafta günde bir tane, 2. hafta günde iki tane(37.5 mg) ve 3. hafta ise günde bi tane (75 mg) ile beraber uyku düzeni için Seroquel verdi. Efexor u araştrdım hep dediğin gibi diyor kullananlar, kararsız kaldım kullanmakta ve tbt'ye sorayım dedim. Şimdi bu ilacı kullanmassam daha kötü olabilirim sanırım. Kendime güvenemiyorum. Nefes alacak gücüm yok o dereceyim. Bilmiyorum ya off...

seroquel uyku için idealdir bağimlilik yapmayan bir haptir sanirim uyku için 25 mg verdi sana zaten fazlasi şizofren tedavilerinde kullanılıyor

doktorundan efexor yerıne daha hafif bir hap vermesini isteyebilirsin lustral veya prozac gibi efexor kullanmanı tavsıye etmem

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi
    Teşekkürler, yarın sabah kullanmaya başlıcam sanırım. Şu an yaşadıklarımdan daha kötü olamam herhalde..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyinsiz
    beyinsiz's avatar
    Erkek

STiGmQ bunu yazdı:
    Teşekkürler, yarın sabah kullanmaya başlıcam sanırım. Şu an yaşadıklarımdan daha kötü olamam herhalde..

değişen dünyada herşey geçici biraz sabir gerek en geçilmez şeyler geçti seninkilerde geçer son karar senin tabi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iMPaLa
    iMPaLa's avatar
    Erkek
    konuyu açan arkadaşı anlayabiliyorum!..hem fiziksel hem de zihinsel açıdan..hatta sanal açıdan bile anlıyorum..
    hocam bende kullandım bu ilacı hatta nelerini kullandım..hep içinde bir sıkıntı var..bende cok düşündüm tahribatta konu açmayı!..belki işe yarar beni bi nebze olsun rahatlatırlar diye!..hep bir kuşku,kaçış yolu,mutlu olma isteği var içinde..birilerinin bunu anlamasını,bilmesini istiyorsun!..
    Aslında herseyin kendi içinde olduğunu da biliyorsun ama kendine güvenemiyorsun...acil şifalar olsun sana!..geçer merak etme ;)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azimkar
    azimkar's avatar
    Erkek
    geçmiş olsun acil şifalar diliyorum düzelir merak etme üzme kendini...

Arabanızın önünedki çocuklar kazaya sebep olur, arkanızdakiler ise çocuğa... İnsanlar konuşur, aptallar gürültü yapar! Her problemin bir çözümü vardır.Fakat asıl sorun çözmenin zaman almasıdır... Eğer bir sorun varsa, kesin çözümü de vardır. Çözümü yoksa zaten sorun değildir! Uzun Olan Kuyu Değil , Kısa Olan İPTİR!! Hiç bir psikiatrist insanı tuvalet kadar rahatlatamaz. Sakın girme helaya başın girer belaya götürürler merkeze öptürüller herkese Hayatta dik durmayı öğren maksat gölgenin imajı düzelsin Helalara sigara izmariti atmayın.Biz sizin kültablalarınıza işiyormuyuz? Bukalemunun ikiz yavruları olmuş, isimlerini : Şukalemun, Okalemun koymuş Karanlıkta mehtapta oturmak iyidir... Ama mehtapla karanlıkta oturmak daha iyi! özlü sözlerden bir kısmı:))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi

Teşekkürler arkadaşlar :) 2 gün kullandım ilacı, daha fazla dayanamadım ilacın yan etkilerine, bıraktım.. Her şey insanın kendisinde bitiyor gerçekten, sadece zaman lazım, yaşamak lazım her anı ..

Bi arkadaşımın(mcleod) yazısını da paylaşmak istiyorum bu arada;

Sadece nefes almak yeter biliyor musun ? Sadece nefes alıyor olabilmek yeter. Tüm sorunlar, dertler, üzerine gelen heşey. sadece ciğerlerine çek biraz hava. Bak hepsi bitti gitti. Hiç biri üzerinde takılmana gerek yok. Bunları tadan ne ilk sensin ne de son kişi sen olacaksın. Her birimiz tanıdığın, tanıyacağın veya tanımadığın herkes seninle aynı şeyleri yaşıyor. Ama aynı ama farklı herkesin taşıdığı yük, sorumluluk farklı. Ama dedim ya sadece nefes almak, sadece nefes alıyor olabilmek yeter.

Üzerinde takıldığın herşey aslında senin büyüttüğün şeyler farkında mısın. Aşamayacağın hiç bir şey yok aslında. Biraz kendine inansan biraz kendine güvensen senden güçlüsü yok bu hayatta. Sadece nefes alıyor olabilmenin senin için ne kadar önemli olduğunu keşfetmen gerekiyor. Gerisi mi ? Gerisini sen halledersin. ;Aslında çok basit bir şekilde haledebileceğin olayları üzerinde fazla düşünerek kafanda büyütüyorsun. Sonuç, kendini yıpratıyorsun gereksiz yere. Bir aynaya bak bu kadar aciz misin ? Bence değilsin.

Nefes al, nefes ver. Hayatın anlamı aslında bu kadar basit. Onu karmaşıklaştıran, içinden çıkacamaz hale getiren sadece bizleriz. Kafamızda aşılamaz duvarlar yaratıyoruz istemeden. Sonra bu yarattığımız hayali duvarların arkasından hayatı seyretmeye çalışıyoruz. Biraz güçlü olsan, biraz kendine güvensen ve yıksan o duvarları. hayatını özgürce yaşasan. O veya bu ne seni yıkabilir ki sen hala nefes alabiliyorken. Kaybettiklerin, ulaşamadıkların bir sorun mu sen hala nefes alabiliyorken.

Nefes alıyor olabilnenin keyfini çıkart, hala nefes alabilyorken. Gidenlerin veya kaybettiklerinin arkasından yas tutacağına önüne bak. Geçmişe takılıp bugünün güzelliklerini kaçırma. Gelecek için planlar yap ama onlara çok fazla bel bağlama. Sadece nefes al gerisi zaten kendiliğinden gelişir. Hayatı basit ama dolu dolu yaşa. İnan o zaman nefes alıyor olabilmenin ne kadar keyifli birşey olduğunun farkına varacaksın. Sadece nefes almak ya bu kadar basit işte hayat dediğin şey.

Sadece nefes almak yeter, hayatın tadını çıkartmak için...

Toplam Hit: 19461 Toplam Mesaj: 10