folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ekran Kartım Cortladı Mı?

Ekran Kartım Cortladı Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selamlar.

RX580 takılı cihaza.

Sleep modundan sonra görüntü bi türlü gelmiyordu sık sık. Hibernate, reboot, normal kapa açmada sıkıntı olmuyordu.

Sonra onlarda da sıkıntı olmaya başladı. Hiç unutmam bi gün onlarca defa gücü keserek kapatıp tekrar açmıştım düzelmedi. Sonra acaba karttan mı dedim (mining yapıldı, bios modlandı, sonra orj biosa geri döndürdüm kullanmak için) onboard HDMI bağlantısı yaptım. ( karttan displayport ile bağlıydı )

HDMI yapınca görüntü alabildim onboarddan. Görüntü varken reboot atınca grafik kartı da normale dönüyordu. Uzun süre sıkıntısız kullandım ama her ihtimale karşı anydeski açılışa yerleştirdim.

Bugün yine görüntü gelmedi. Anydeskle bağlandığımda sorun yoktu. Pc açık yani arkaplanda. Ekrana gitmiyordu görüntü.

Aygıt yöneticisine baktım ekran kartı kaybolmuş :D

Ne yaptıysam geri getiremedim. onboarddan açık şuan. monitörde falan sıkıntı yok yani.

Bu kart cortladı mı, bu kada sessiz sedasız cortlaması normal mi duman yanık kokusu falan olmadan. Aşırı ısınma da olmadı gerçi :d

test edebileceğim bi uygulama var mı?

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Selamlar.

RX580 takılı cihaza.

Sleep modundan sonra görüntü bi türlü gelmiyordu sık sık. Hibernate, reboot, normal kapa açmada sıkıntı olmuyordu.

Sonra onlarda da sıkıntı olmaya başladı. Hiç unutmam bi gün onlarca defa gücü keserek kapatıp tekrar açmıştım düzelmedi. Sonra acaba karttan mı dedim (mining yapıldı, bios modlandı, sonra orj biosa geri döndürdüm kullanmak için) onboard HDMI bağlantısı yaptım. ( karttan displayport ile bağlıydı )

HDMI yapınca görüntü alabildim onboarddan. Görüntü varken reboot atınca grafik kartı da normale dönüyordu. Uzun süre sıkıntısız kullandım ama her ihtimale karşı anydeski açılışa yerleştirdim.

Bugün yine görüntü gelmedi. Anydeskle bağlandığımda sorun yoktu. Pc açık yani arkaplanda. Ekrana gitmiyordu görüntü.

Ne yaptıysam geri getiremedim. onboarddan açık şuan. monitörde falan sıkıntı yok yani.

Bu kart cortladı mı, bu kada sessiz sedasız cortlaması normal mi duman yanık kokusu falan olmadan. Aşırı ısınma da olmadı gerçi :d

Uygulama sensin :D 

Hardware gibi duruyor sorunun zira makinaya ulasabilmissin, bulman gereken sorun anakart ta mı, gpu da mı. 

PCI slotu değiştirdin mi denemek için? 

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Selamlar.

RX580 takılı cihaza.

Uygulama sensin :D 

Hardware gibi duruyor sorunun zira makinaya ulasabilmissin, bulman gereken sorun anakart ta mı, gpu da mı. 

PCI slotu değiştirdin mi denemek için? 

şimdi denicem onu

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Literatüre kaydedin bunu sivrisinekten bozulan ekran kartı diye. 

Kısa devre yaptırmış aq :D

noname tarafından 31/Oca/21 21:52 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

bu havalarda sivrisinek...  :S

valar morghulis ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

yanan,göçen,çatlayan bir'şey gözüküyor mu kartta?

~@~

cidden, bu mevsimde şubatta, sivrisinek @@,

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Kaç yıldır orda sinek kim bilir :D kasanın içinde üç beş tane daha vardı. 

Diğer pciex16x portuna taktım driverı tekrar yükledim gördü. İnş sınavlarda patlamaz. Malum final haftası >°<

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Diğer pciex16x portuna taktım driverı tekrar yükledim gördü. İnş sınavlarda patlamaz. Malum final haftası >°<

Daha bitmedi mi? :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Bitmiyor aq :D

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    Roark bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Bitmiyor aq :D

sana da ahmet gibi biri lazım :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Literatürdeki "bug" bu şekilde ortaya çıkmış zaten.

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 1308 Toplam Mesaj: 14
ekran kartı displayport onboard