folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Ekrandan Görüntünün Aniden Gitmesi

Ekrandan Görüntünün Aniden Gitmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

hocam uzun zamandır elime ekran kartı almadım yeni ekran kartları nasıldır bilmiyorum ama yaz mevsimi geçişlerinde genelde toz kurum vs gibi sebeplerden ötürü hem işlemci hem ekran kartında aşırı ısınma sorunu ve sonrasında böyle davranışlar gözlemlenebiliyor. 

Havalar ısınmaya başlayınca birileri bişeyler kapanıyor diyince aklıma direkt sıcaklık geliyor. 

sıcaklık kontrolü yapabiliyorsan yapıp ona göre tedbir alabilir misin?

İlk odaklandığım konu buydu hali hazırda pc boştayken sıcaklıklar işlemci 45-50 c ekran kartı 35 c deyken aynı sorunu yaşadım

Ben bu insanları anlamıyorum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

< ="//www.youtube.com//Wdn4IiSOgpg" width="560" height="314" allowfullscreen="allowfullscreen">

Hocam bir deneyın.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Hocam kabloyu değiştirmek en iyi tercih gibi. Müzik sesi geliyor diyorsan sistemde sorun olduğunu pek zannetmiyorum. Monitor veya kabloda sorun vardır.  VGA kablo mutlaka vardır evinde ordan görüntü alıp biraz kullan bakalım.

طדṮ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

monitorun koflari bozulmustur garantiye gonder yada bi servise goster

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı

Hocam kabloyu değiştirmek en iyi tercih gibi. Müzik sesi geliyor diyorsan sistemde sorun olduğunu pek zannetmiyorum. Monitor veya kabloda sorun vardır.  VGA kablo mutlaka vardır evinde ordan görüntü alıp biraz kullan bakalım.

Yok hocam monitörden değil ekran kartı fanları çalışmıyor ara ara çalışıp duruyor bunu gördükten sonra monitör, kablo olmadığını anladım ekran kartının fan durumu ramle bağlantılı olamaz değil mi?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek
    DeepInside bunu yazdı

göndermediyseniz bir kaç test 'e tabi tutalım hocam sistemi uzaktan yardımcı olayım pm ataabilirsiniz.

Deep yardımcı olmaya çalıştı sağolsun son olarak format denedik bakalım sorun çözülürse burdan paylaşırım 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    Ozzzz bunu yazdı
    Cesnist bunu yazdı

Yok hocam monitörden değil ekran kartı fanları çalışmıyor ara ara çalışıp duruyor bunu gördükten sonra monitör, kablo olmadığını anladım ekran kartının fan durumu ramle bağlantılı olamaz değil mi?

Ses geliyorsa ram olamaz hocam, eğer dediğin gibi fandan da güç kesliyorsa ekran kartına giden güç kablolarında bir problem olabilir. Sendeki kart 4+4 kablo ile bağlı ise PSU üstünde alternatif kablolar vardır 6+2 ise sanırım onların yedeği yok 

طדṮ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Olay görütüleycisine bakın diyecektim ama geç kalmışım ve format atılmış PC'ye :D 

Yorumlardan cihaz "no power" a mı düşüyor yoksa "no video" ya mı düşüyor tam anlamadım. Monitor ve kablo sorunu olmadığuna eminseniz, yazıldlığı gibi PSU, GPU ya da anakarttır. Ram ile ilgili problem olduğu düşünülüyorsa Memory testler varsa 2 3 saat süren o yapılabilir.  

Yazılımla ilgili de problem olabilir. Format atılmış bütün sürücüleri güncelleştirin. Beta sürümünden kaçının. BIOS, GPU BIOS, chipset vs....

Rastgele kapanmalarda ilk olarak bu rapora bakılır. Yazılım, Güç ya da GPU sorunu mu olduğunun, genelde cevabı bu raporda.

Konu sahibine bu sorun tekrarlanırsa, sorun olduğunda ki saatini ve tarihini not alıp olay görüntüleyicisine raporu kaydetmesini öneririm. Yorumlanıp en azından sorunun neyden kaynaklı olduğuna fikir sahibi olunabilir.

hypnot1c tarafından 29/Haz/22 20:08 tarihinde düzenlenmiştir

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı

Olay görütüleycisine bakın diyecektim ama geç kalmışım ve format atılmış PC'ye :D 

Yorumlardan cihaz "no power" a mı düşüyor yoksa "no video" ya mı düşüyor tam anlamadım. Monitor ve kablo sorunu olmadığuna eminseniz, yazıldlığı gibi PSU, GPU ya da anakarttır. Ram ile ilgili problem olduğu düşünülüyorsa Memory testler varsa 2 3 saat süren o yapılabilir.  

Yazılımla ilgili de problem olabilir. Format atılmış bütün sürücüleri güncelleştirin. Beta sürümünden kaçının. BIOS, GPU BIOS, chipset vs....

Rastgele kapanmalarda ilk olarak bu rapora bakılır. Yazılım, Güç ya da GPU sorunu mu olduğunun, genelde cevabı bu raporda.

Konu sahibine bu sorun tekrarlanırsa, sorun olduğunda ki saatini ve tarihini not alıp olay görüntüleyicisine raporu kaydetmesini öneririm. Yorumlanıp en azından sorunun neyden kaynaklı olduğuna fikir sahibi olunabilir.

Teşekkürler dönüşün için formattan sonra bir kere yaptı olay günlüklerinde ''Sistem düzgün kapatılmadan yeniden başlatılmış. Bu hatanın nedeni sistemin yanıt vermeyi durdurması, kilitlenmesi veya beklenmeyen bir şekilde güç kaybına uğramış olması olabilir.'' şeklinde uyarı var hiç bir kablo vb bir şey dokunmadan iki resetten sonra tekrar açıldı sonra aşağıdaki ekran geldi çalışıyor şuan ama sanırım artık garantiye yollacağım yarın bugün son mücadelemdi. 

Display port no signal dedikten sonra ekran kartının fanları çalışmaya devam ettiği oluyor veya tamamen durduğu, ara ara çalıştığı durumlar oluyor. 

Ekranı paylaşamadım foto gözükmüyor Ana kart american mega safe mode uyarısı aslında 

Ozzzz tarafından 29/Haz/22 22:34 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek

Ozzzz tarafından 29/Haz/22 22:36 tarihinde düzenlenmiştir