folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Elektrikler Kesildi. Şimdi PC Açılmıyor...:(

Elektrikler Kesildi. Şimdi PC Açılmıyor...:(

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar dizüstünü bataryasız kullanıyordum. Elektrikler kesildi. 15-20 dk sonra elektrikler geldiğinde makinayı açamadım. Bilgisayarı açtığımda yanan power ışığı yanmıyor ve aleti açıyorum, açma-kapama düğmesine bastıktan 3-4 sn sonra makine kapanıyor. Bunu birkaç kez denedim değişen bişey yok. Makineyi dinlendirdikten sonra denedim sonuç yine aynı. Sorun nerden kaynaklanıyor olabilir. Anakart yanmış olabilir demeyin aletin garantisi bitti,değiştirmeye kalksam astarı yüzünden pahalıya gelecek.

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    büyük ihtimalle power veya anakart uçmuş bence anakartın gitti powerde 0/1 yeri varsa 0 a al powere bas sonra tekrar 1 e al bas bakalım çalışacakmı.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    Anakart büyük ihtimal :)

Her Hakkım Saklıdır
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    HoRbY Arkadasim Islemci Yanmaz xD Istesende yakamazsin sadece kasarsin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek
    batarya takıp açmayı dene büyük iltimal fuse ye geçmiştir.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Daha önce 3 defa power kartı yanmıştı garanti kapsamında değiştirildi. Power kartı gittiğinde makine hiç açılmıyordu. Şimdi ise açılıyor 3-4 sn sonra kapanıyor. Bana kapasitör arızası gibi geldi.

Yarın tamire götürmeyi düşünüyorum. Yetkili servise vermicem çünkü gittimi 1-2 ay gelmek bilmiyor. Ankaradayım. Burada bilgisayar hastanesi diye bi yer var. Orayı vermeyi düşünüyorum. Bunun dışında ankarada tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    Hocam Sorunu Su Sekilde Hallebilirsin .. Ilk Olarak Kasanin Elektrik Fisini Cikar ve Kasanin Power Dugmesine 10 15 defa Bas daha Sonra bir 10 15 dahada Reset Dugmesine Bas  .. Fisi Tak .. Buyuk Ihtimal Calasacaktir.. bu olay Statik Elektrik Kitlenmesini Gosteriyor. dedigim yontemi bir yaparsan sevinirim sonucu yaz plz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

vukuat bunu yazdı:
    -----------------------------
    batarya takıp açmayı dene büyük iltimal fuse ye geçmiştir.

Bataryası faal değil hocam. Hücre değişimi için dağıtmıştım bataryayı. Uygun bi zaman bulup işe koyulma fırsatım olmadı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Martech bunu yazdı:
    Hocam Sorunu Su Sekilde Hallebilirsin .. Ilk Olarak Kasanin Elektrik Fisini Cikar ve Kasanin Power Dugmesine 10 15 defa Bas daha Sonra bir 10 15 dahada Reset Dugmesine Bas  .. Fisi Tak .. Buyuk Ihtimal Calasacaktir.. bu olay Statik Elektrik Kitlenmesini Gosteriyor. dedigim yontemi bir yaparsan sevinirim sonucu yaz plz

Hocam alet dizüstü:(

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek

Martech bunu yazdı:

arkadaşın dediğini yap bi bana da mantıklı geldi.

hazır konu açılmışken :) gçen aynı şekilde elektrik gitti batarya taıkılı değildi.hemen geldi elektrik,ama laptopun power düğmesine basınca asus ekranı geliyo dırıdırırırı yapıyo kitleniyodu :S öyle kalıyodu :| bios'a falan da girmiyodu.10 dakka sonra  bi daha denedim bu sefer açtı ama tekrarlamasından/bozulmasından korkuyorum :S buna yorumunuz nedir?

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek
    nickneyime bunu yazdı:

Martech bunu yazdı:

arkadaşın dediğini yap bi bana da mantıklı geldi.

hazır konu açılmışken :) gçen aynı şekilde elektrik gitti batarya taıkılı değildi.hemen geldi elektrik,ama laptopun power düğmesine basınca asus ekranı geliyo dırıdırırırı yapıyo kitleniyodu :S öyle kalıyodu :| bios'a falan da girmiyodu.10 dakka sonra  bi daha denedim bu sefer açtı ama tekrarlamasından/bozulmasından korkuyorum :S buna yorumunuz nedir?

Hocam benim de alet asus. Sanırım kronik bir sorun bu.

Toplam Hit: 9613 Toplam Mesaj: 38