Eminevim Olayı Nedir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhabalar , Kredi çekmeden ev almak istiyorum taksitli şekilde. Kira verir gibi taksitle ev almak istiyorum. Eminevim'i araştırdım fakat sözünün erleri mi bilmiyorum.

Gittim birde orada görüştüm. Adamların dediğine göre Altın günü gibi insanlardan her ay para topluyorlar.

Istediğin zaman belli şartlara göre ödemeni dondurabiliyorsun. Işten çıktın mesela gelirin yok adamlar senin taksitini donduruyor vs vs.

Sizce mantıklı mı ? 

Kredisiz ve taksitli ev nasıl alabilriim bilgisi olan var mı ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Selamlar hocam;

Daha önce bir yakınım için görüşmeye gitmiştim.Kendimin emlak işi yaptığımı söylemedim ama sistemleri bana pek mantıklı gelmedi.

Yıllardır var olan bir firma ancak 2 gün sonra cemaatcı diyerek mal varlığına el koyulmayacağına kimse garanti veremez....Sistem hatırladığım kadarı ile belirli miktar aylk ödeyerek taksitlerini tamamlıyorsun..Diyelim ki 300 liralık paraya girdin ve çekilişlere katılmaya başladın.Ödeyeceğin peşinata göre çekiliş süreleri oluyor.Bu gun 300 liraya hayalinde ki daireyi alabiliyorsun ancak çekiliş sana 7 yıl yada 10 yıl sonra gelebiliyor(gireceğin kur'a sayısına göre)...O süreç sonrasın da senin almak istediğin ev 300 liradan 5 7 yıl sonra oluyor 400 500 lira...Yine elinde ki para ile ev sahibi olamıyorsun..Eksik kalan kısım için yine kredi çekmek zorunda kalabiliyorsun.Burada ki en büyük dezavantaj kira+ev aidatı ödemen oluyor.Kredi ile alacağın eve direk geçtiğin için aldığın günden itibaren ev prim yapmaya başlıyor + kira derdinden kurtuluyorsun.

Bu gün diyelim ayda 2.500 lira kredi ödediğini düşünelim kirada oturduğun eve 1.000 tl verdiğini düşünelim.Senin kira ödemen otomatik olarak 1.500 tl ye düşüyor.EK olarak gelecek kira zammından etkilenmemiş oluyorsun.İmkanın varsa yada tercih ederim dersen kredi kullanmak daha mantıklı geliyor

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Selamlar hocam;

Daha önce bir yakınım için görüşmeye gitmiştim.Kendimin emlak işi yaptığımı söylemedim ama sistemleri bana pek mantıklı gelmedi.

Yıllardır var olan bir firma ancak 2 gün sonra cemaatcı diyerek mal varlığına el koyulmayacağına kimse garanti veremez....Sistem hatırladığım kadarı ile belirli miktar aylk ödeyerek taksitlerini tamamlıyorsun..Diyelim ki 300 liralık paraya girdin ve çekilişlere katılmaya başladın.Ödeyeceğin peşinata göre çekiliş süreleri oluyor.Bu gun 300 liraya hayalinde ki daireyi alabiliyorsun ancak çekiliş sana 7 yıl yada 10 yıl sonra gelebiliyor(gireceğin kur'a sayısına göre)...O süreç sonrasın da senin almak istediğin ev 300 liradan 5 7 yıl sonra oluyor 400 500 lira...Yine elinde ki para ile ev sahibi olamıyorsun..Eksik kalan kısım için yine kredi çekmek zorunda kalabiliyorsun.Burada ki en büyük dezavantaj kira+ev aidatı ödemen oluyor.Kredi ile alacağın eve direk geçtiğin için aldığın günden itibaren ev prim yapmaya başlıyor + kira derdinden kurtuluyorsun.

Bu gün diyelim ayda 2.500 lira kredi ödediğini düşünelim kirada oturduğun eve 1.000 tl verdiğini düşünelim.Senin kira ödemen otomatik olarak 1.500 tl ye düşüyor.EK olarak gelecek kira zammından etkilenmemiş oluyorsun.İmkanın varsa yada tercih ederim dersen kredi kullanmak daha mantıklı geliyor

Kredi işi imkansız hocam kredisiz almam gerekiyor

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

O zaman hocam taksitle ev veren firmalar var (inşaat firmaları)onlara da danış derim.Hiç birisi olmazsa bunu düşün derim 

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

hocam öncelikle eminevimin cemaatle felan bir ilgisi yok sahibi eski milli görüşçü diye biliyorum. baya eski bir firma emin otomotiv eminevim gibi kuruluşları var.

çevremde hiç yoksa 10 15 kişi ev sahibi oldu. en son 2 tane arkadaşım araba aldılar ama detaylarını bilmiyorum maalesef

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Şimdiye kadar şikayetçi olanı duymadım. Cemaatçi değil eski milli görüşçü, erbakancılar. Maddi olarakta güçleri iyi. Sanmıyorum batsınlar 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Yıllardır battı batıyor denilen ama ne hikmetse bi türlü batmayan oluşum :)

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Daha önce bi kaç kez daha konusu açılmıştı detaylı konuşuldu oralara da bak istersen 

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Düzenleme: Neyse adamın konusu piç olmasın.

GusFring tarafından 11/Şub/18 18:31 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

genelde faiz haramdırcılar kullanıyor, ama buradan ev sahibi olan birini tanıyorum. yani guvenilmez bir yer değil.

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Bir araştırayım bari başlayalım.. Çok geçmeden 

Toplam Hit: 2845 Toplam Mesaj: 31
emnievim