folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Emlakçıya Sövüp Yine De Düdüklenmek İsteyen Kiracılar

Emlakçıya Sövüp Yine De Düdüklenmek İsteyen Kiracılar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flassy
    flassy's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba,

Normalde böyle konular açmak adetim değil ama dayanamadım artık.Kiraya verilecek yepyeni full eşyalı yeni boyanmış bizzat temizliğiyle ilgilendiğim bir evimiz var.Öğrenciyken çektiğim emlakçı sıkıntısından ötürü emlakçıya vermemekte direttim ve başka şehirde olmasına rağmen 4 gündür buradayım.İlanım 4 gündür sahibinden,milliyetemlak ve hurriyetemlakta yayında.Sırf kiracı boşa bir kira para vermesin diye kendi vaktimden taviz verip 3 gündür bekliyorum,belirlediğim fiyatta ev için gayet uygun.Fakat ne gariptir ki şu ana kadar 3 kişi aradı.Bunun bitanesi yabancı bir kişi randevu verdim gelmedi,diğeri başka şehirden geleceğini söyledi muhtemelen dolandırıcı tipli biri,öteki ise telefon numara çaldırdı 3-4 kere aramadım geri,sonra yine çaldırdı 7-8 kere aradım öğrenciymiş falan filan pazarlık ediyor 100 lira altını söylüyor tipe gel.

Sinirlendim ve vaktim de kalmadığı için bugün emlakçıya verdim,inanırmısınız 4 saat içinde 8 kişi geldi 5 kişi evi tuttu en kafama yatana evi verdim.

Şimdi ekşisözlüğe ve diğer forum sitelerine girince görüyoruz herkes emlakçılara küfretmiş aldıkları paranın haram olduğunu söylemiş,bin bir türlü beddua etmişler.Aralarında ev sahiplerine sövüp bu devirde internet varken bizi emlakçılara muhtaç eden ev sahiplerinin ..... diye devam etmişler.Ulan 3 farklı siteye ilan verdim,fotoğraflar son derece güzel,ev tertemiz,daha yeni kendim boyadım evi,bütün eksikleri yapılmış 5 yıllık bina asansörü kamerası güvenliği her bi skim var.Sen bana çağrı atıp pazarlık yapıyorsun,randevu veriyorum gelmiyorsun,sonra emlakçıya para verince sövüyorsun.Kimse kusura bakmasın da,emlakçıların yaptıkları az bile bazılarına.Siz siz olun ev ararken mutlaka internete bakın,hiç bir evsahibi size evi gösterdi diye para almaz ama emlakçı alır.Ev sahibiyle telefonda pazarlık yapmayın gidin konuşun evi görün.Sonra emlakçıya muhtaç olup kazığı yemeyin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    flassy bunu yazdı

Arkadaşlar merhaba,

Normalde böyle konular açmak adetim değil ama dayanamadım artık.Kiraya verilecek yepyeni full eşyalı yeni boyanmış bizzat temizliğiyle ilgilendiğim bir evimiz var.Öğrenciyken çektiğim emlakçı sıkıntısından ötürü emlakçıya vermemekte direttim ve başka şehirde olmasına rağmen 4 gündür buradayım.İlanım 4 gündür sahibinden,milliyetemlak ve hurriyetemlakta yayında.Sırf kiracı boşa bir kira para vermesin diye kendi vaktimden taviz verip 3 gündür bekliyorum,belirlediğim fiyatta ev için gayet uygun.Fakat ne gariptir ki şu ana kadar 3 kişi aradı.Bunun bitanesi yabancı bir kişi randevu verdim gelmedi,diğeri başka şehirden geleceğini söyledi muhtemelen dolandırıcı tipli biri,öteki ise telefon numara çaldırdı 3-4 kere aramadım geri,sonra yine çaldırdı 7-8 kere aradım öğrenciymiş falan filan pazarlık ediyor 100 lira altını söylüyor tipe gel.

Sinirlendim ve vaktim de kalmadığı için bugün emlakçıya verdim,inanırmısınız 4 saat içinde 8 kişi geldi 5 kişi evi tuttu en kafama yatana evi verdim.

Şimdi ekşisözlüğe ve diğer forum sitelerine girince görüyoruz herkes emlakçılara küfretmiş aldıkları paranın haram olduğunu söylemiş,bin bir türlü beddua etmişler.Aralarında ev sahiplerine sövüp bu devirde internet varken bizi emlakçılara muhtaç eden ev sahiplerinin ..... diye devam etmişler.Ulan 3 farklı siteye ilan verdim,fotoğraflar son derece güzel,ev tertemiz,daha yeni kendim boyadım evi,bütün eksikleri yapılmış 5 yıllık bina asansörü kamerası güvenliği her bi skim var.Sen bana çağrı atıp pazarlık yapıyorsun,randevu veriyorum gelmiyorsun,sonra emlakçıya para verince sövüyorsun.Kimse kusura bakmasın da,emlakçıların yaptıkları az bile bazılarına.Siz siz olun ev ararken mutlaka internete bakın,hiç bir evsahibi size evi gösterdi diye para almaz ama emlakçı alır.Ev sahibiyle telefonda pazarlık yapmayın gidin konuşun evi görün.Sonra emlakçıya muhtaç olup kazığı yemeyin.

Cileden cıkarıyorlar resmen.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

link vereydin iyiydi hocam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Her kesi kendin gibi iyi niyetli sayma..

Kiracıyı deli bağlar gibi bağlamazssan başın ağrır..
    Biz de kiracılık yaptık..yanlış anlamayın..

Malınla rezil olma...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

Benim evim yok ama evim olsa kiracının bokuyla püsürüyle , kontratıyla diğer vb olaylarıyla uğraşmaktansa emlakçıyı araya sokarım hiç uğraşmam gereken herşeyi o yapsın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Bak şimdi : deveye diken insana xiken 

örnk:

önüme bi parça geldi hemen yaptım 5-6 dk sürmedi temizlemesi falan 10 dk sürdü (elektronik kart )  verdim parçayı  ne kadar die sordu 170 dedim 

cevap ooooooo ne yaptın 2 dk da mq o kadar tuttu dedi .

bidaha ole oldu hemen tamiri halledip parçayı verdim yine aynı cevap oooooo ne yaptın usta o kadar  tuttuu .

artık abi abla neyse artık parçayı bırak yarın öğlenden sonra gel diorum . direnç değştirip parçayı veriyorum ne kadar diolar 

200 diorum tmm diolar  xikince mutlu mesut hakaret etmeden dükkandan ayrılıyorlar.

Ç(alıntı) 

sana tafsiyem kontratını düzgün yap.insalık olsun die elektrik su falan sakın sende kalmasın ne var ne yoksa üstüne yapsın.

samaccc tarafından 30/Haz/14 17:35 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Bak şimdi : deveye diken insana xiken 

örnk:

önüme bi parça geldi hemen yaptım 5-6 dk sürmedi temizlemesi falan 10 dk sürdü (elektronik kart )  verdim parçayı  ne kadar die sordu 170 dedim 

cevap ooooooo ne yaptın 2 dk da mq o kadar tuttu dedi .

bidaha ole oldu hemen tamiri halledip parçayı verdim yine aynı cevap oooooo ne yaptın usta o kadar  tuttuu .

artık abi abla neyse artık parçayı bırak yarın öğlenden sonra gel diorum . direnç değştirip parçayı veriyorum ne kadar diolar 

200 diorum tmm diolar  xikince mutlu mesut hakaret etmeden dükkandan ayrılıyorlar.

Ç(alıntı) 

sana tafsiyem kontratını düzgün yap.insalık olsun die elektrik su falan sakın sende kalmasın ne var ne yoksa üstüne yapsın.

bide + olarak, eğer ev insanlıktan çıkmasın diyosan evcil hayvan sınırı koy :) hayvan düşmanlığından değil, getirir 10 tane köpeği koyar evine kokusundan daha girilmez :d

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı

Benim evim yok ama evim olsa kiracının bokuyla püsürüyle , kontratıyla diğer vb olaylarıyla uğraşmaktansa emlakçıyı araya sokarım hiç uğraşmam gereken herşeyi o yapsın.

aynen öyle,

geçen sene babam mallık edip kürtlere vermiş evi, ben şehirdışındaydım o ara yoksa izin vermezdim, evin anasını sikmişler öncesindede kapora vs. yok sözleşme filan yok, elektriği suyu ödemediler belediye geldi mühürü vurdu gitti, orospu çocuklarından ödenmemiş kira paralarından falan vazgeçtik çıkın cezayıda biz ödüyecez yeterki çıkın diye çıkmadılar, 

ben afyondan geldim konuştum bu adilerle çirkeflik ayağına yattılar ee bizim elde ne sözleşme var ne belge hukuki bişey yapamassın, enişteyi, arkadaşları vs toplayıp gecenin bi vakti zorla çıkarttık eşyalarını sabah kamyon çağırıp yükleyip çıktılar.

yani öncesinde ya kendin sözleşmeyi veya benzeri belgelerle ilgilenip kapora ücretini önceden alıcaksın, yada araya bi emlakçı koyacaksın öbür türlü kendi evinle malınla millete rezil olursun.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

ev sahiplerine sesleniyorum

emlakçı dedikleriniz bi sorun olunca ilgilenecek mi sanıyorsunuz, onlar paralarına bakar

emlakçının tek artısı gugıl ört'ü geniş :)

onun dışında, kiracıyla sözleşme yapmak zor mu geliyor ki emlakçıya devretmek daha iyi diyorsunuz?

altı üstü bi kağıt parçası dolduracaksınız

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

ev sahiplerine sesleniyorum

emlakçı dedikleriniz bi sorun olunca ilgilenecek mi sanıyorsunuz, onlar paralarına bakar

emlakçının tek artısı gugıl ört'ü geniş :)

onun dışında, kiracıyla sözleşme yapmak zor mu geliyor ki emlakçıya devretmek daha iyi diyorsunuz?

altı üstü bi kağıt parçası dolduracaksınız

aynen iki yolu da denemiş biri olarak katılıyorum bu dediğine.  kanunlar kiracıya pozitif ayrımcılık uyguluyor bu yüzden ev sahibi olarak başlangıçta aşırı seçici olmak gerekiyor. emlakçıyla da yapsanız kendiniz de ilgilenseniz kötü kiracıyla o kontratı imzaladıktan sonra işiniz çok zor. yeter ki evden çıksın diye kira borcunu bile düşünmeden kiracının gözünün içine bakarsınız. emlakçı doğru düzgün ilgilenmezse evin içine sıçacak kiracı emlakçıyla da sıçabiliyor.

boş zaman da önemli tabi. kiracı ararken uğraşabilecekseniz emlakçısız yapmak kiracı için daha cezbedici oluyor. ama boş zaman yoksa ve güvenebileceğiniz bi emlakçı varsa riske girmeye de değmez.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    Kurtcebe bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı

aynen öyle,

geçen sene babam mallık edip kürtlere vermiş evi, ben şehirdışındaydım o ara yoksa izin vermezdim, evin anasını sikmişler öncesindede kapora vs. yok sözleşme filan yok, elektriği suyu ödemediler belediye geldi mühürü vurdu gitti, orospu çocuklarından ödenmemiş kira paralarından falan vazgeçtik çıkın cezayıda biz ödüyecez yeterki çıkın diye çıkmadılar, 

ben afyondan geldim konuştum bu adilerle çirkeflik ayağına yattılar ee bizim elde ne sözleşme var ne belge hukuki bişey yapamassın, enişteyi, arkadaşları vs toplayıp gecenin bi vakti zorla çıkarttık eşyalarını sabah kamyon çağırıp yükleyip çıktılar.

yani öncesinde ya kendin sözleşmeyi veya benzeri belgelerle ilgilenip kapora ücretini önceden alıcaksın, yada araya bi emlakçı koyacaksın öbür türlü kendi evinle malınla millete rezil olursun.

vay aq , bizimkiler de kürte vermiş amın yavrusu narkotiğin daimi müdavimi çıktı. polis çıkartmıyo denetimli serbestlik bitene kadar. çıkartamıyoruz da. sonra neden ırkçısın

Toplam Hit: 1994 Toplam Mesaj: 17