Evrim Hakkında Eğlenceli Bir Video

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

Merhaba Arkadaşlar..
    Mekteb-î Sûffa Yotube kanalını umarım görmüşsünüzdür. Kanalı incelerken evrim hakkında videoları gördüm bir kaçını izledim.

yalnız linkini vereceğim video'yu çok eğlenceli buldum.

İzlenilmesi gerektiğini düşünüyorum :) en azından ön yargıdan öte açıklanabilir sorular ve cevaplar diyebiliriz.

http://www.youtube.com/watch?v=oaP-qHnjIgs

Not : şu zamana kadar tartışma kavga çıkartacak konu açmadım kavga edip birbirimizi incitmeden yana değilim. onun için sizden ricamdır. tamamen nezaketli bir şekilde yorum yapmamız. 

iyi seyirler diliyorum (:

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

Bekle gelicem

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Kurtcebe bunu yazdı

Bekle gelicem

:D

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

04.06.2014

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

aynı soruların müslümanlara sorulduğunu düşünerek izledim daha çok eğlendim :D

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

bence evrim tam bir saçmalık yhaa

allah her sene yeni yeni grip virusleri yaratıyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

o değilde herifler nasıl takır takır konuşuyo biz iki kelimeyi zor konuşuyoz

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    Kurtcebe bunu yazdı

Bekle gelicem

ya bu İp Değişti hatası can sıktı harbiden artık amk okadar yazdığımız boşuna gidiyor,

neyse, sikeyim

Videoda evrim teorisinin en can alıcı konularına değinmiş, ki haklı olarak açıklanamayan durumlar var, işte bahsettiği gibi türlerin değişimi, konusu videoda geçmeyen canlılık tanımı, ilk biyolojik molekülün nasıl ortaya çıktığı, rastlantısal çeçiştlilikmi, doğal seçilimmmi, bilinçli mutasyonlarla doğan bi evrimmi, neyse, teolojiye girdiğimizde bu insanlarda her iki taraftada çok ciddi kavram kargaşası var, bizim müslüman dünyaya girersek hristiyanları birebir taklitten aynı refleksleri gösterdiklerinden dolayı anlamak istemiyorlar, ateistlerde ise evrim teorisi hala daha darwinle lamarckın dünyasında yaşıyorlar bu günkü evrim konusunun açmazları sorulduklarındada böyle ortada kalıyorlar,

Zodiac tarafından 04/Haz/14 17:34 tarihinde düzenlenmiştir

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek
    Kurtcebe bunu yazdı
    Kurtcebe bunu yazdı

Bekle gelicem

ya bu İp Değişti hatası can sıktı harbiden artık amk okadar yazdığımız boşuna gidiyor,

neyse, sikeyim

Videoda evrim teorisinin en can alıcı konularına değinmiş, ki haklı olarak açıklanamayan durumlar var, işte bahsettiği gibi türlerin değişimi, konusu videoda geçmeyen canlılık tanımı, ilk biyolojik molekülün nasıl ortaya çıktığı, rastlantısal çeçiştlilikmi, doğal seçilimmmi, bilinçli mutasyonlarla doğan bi evrimmi, neyse, teolojiye girdiğimizde bu insanlarda her iki taraftada çok ciddi kavram kargaşası var, bizim müslüman dünyaya girersek hristiyanları birebir taklitten aynı refleksleri gösterdiklerinden dolayı anlamak istemiyorlar, ateistlerde ise evrim teorisi hala daha darwinle lamarckın dünyasında yaşıyorlar bu günkü evrim konusunun açmazları sorulduklarındada böyle ortada kalıyorlar,

Çok güzel doyurucu bir yorum olmuş hocam. uzun uzun yazmana inan gerek kalmadı. açık dürüst bir şekilde beyan ettin zaten.

kafkavari tarafından 04/Haz/14 17:36 tarihinde düzenlenmiştir

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

evrim vardır ve kaçınılmazdır . çünkü bu dünyada her şey değişmeye mahkumdur kurallar gereği böyledir.. o videoyu daha önce izlemiştim.. oradaki elemanın kast ettiği iki nokta, bilimsel olabilmesi için gözlemleyebilmeli/test edebilmeli ve aynı parametreleri kullanarak aynı sonucu almayılız beklentisi ve de türler arası değişim. 

bazılarının savunduğu değişimler türler içi değişimler ki bu adamın savunduğu da o. yani değişimler olur ama bir tür içerisinde kalır ve onun alt türünü oluşturur.. 

bazı insanlar ki geneli evrimi bilmeyen insanlar iki ayrı türü alırlar ve bugünkü hallerine göre karşılaştırırlar.. ama evrimci teoride aslında o hayvanlar günümüzdeki şekillerinde değildi, bunu kaçırıyoruz

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Psikolog bunu yazdı

o değilde herifler nasıl takır takır konuşuyo biz iki kelimeyi zor konuşuyoz

katılamamak elde değil :)

en son cümle hoşuma gitti "körü körüne inanç"

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 2079 Toplam Mesaj: 19