folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Godaddy Ve 1&1 Domainleri Host'a Tasıma

Godaddy Ve 1&1 Domainleri Host'a Tasıma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ramses
    ramses's avatar
    Erkek

Godaddy ve 1&1 dan birer domain aldım, host alıp yayınlamak istiyorum bu islere girismek istiyorum amma velakin daha once hic yapmadıgım bi is oldugu icin biraz bocaladım. domainler duruyor yalnız hosting isleri nasıl oluyor cozemedım heryerde farklı bilgi var host isi felan da paralı oldugundan bilmeden almak istemedım. http://www.turkishost.com/ a baktım bi alıyım dedim domainin varsa transfer et secenegi felan 11.90 lık yıllık host oluyor 20 kusur tl ne ayak ztn domaine para vermısım bu ekstra para niye.

Ozet: neyse uzatmayım simdi 2 domainim var nasıl yayınlıcam bunları hosting alcaz tamam ama 1)nerden almak lazım 2)ne ayarları yapmak lazım 3)bu hostingi domaine nasıl iliştircez, bilenler yardımcı olabilir mi?

Not: web yazılım dilleri ve ya programlama dillerine hakimim o konularda sıkıntı yok ama bu paralı isler domain&hosting kısmında cahilim arkadas

Bugun cok farkli olacak...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

öncelikle ne yidiğüü belirsiz firmalar yerine www.turhost.com öneririm.

yapıcağınız işlem sudur..

gidip bir host alıcaksınız. daha sonra hosting firmasının DNS lerini domain adreslerine gireceksiniz.

daha sonrada DNS kaydınız yapılıp siteniz yayına gecicek.

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ramses
    ramses's avatar
    Erkek

turkhost biraz pahalı gibi baslangıc icin basit bisiler yeterli bana daha 10-15tl(yıllık) civarında bulabilcegim guvenilir bi yer var mıdır?

Birde bana su sekilde bir secenek sunuyor, baska biyerden aldıgım domaine host icin hangisini secmem gerekir. transfer olanı sanırım ama o zmnda ekstra fiyat yukluyor, halbuki ben sadece host almak istiyorum. 

Turkishost üzerinden yeni bir alan adı tescil etmek istiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ramses
    ramses's avatar
    Erkek

up

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

aynı durum benim içinde geçerli,dün gece 2 domain aldım 1and1 den şuan host bakıyorum

http://www.kircahosting.com/ var bi de bizim  CanKirca   nickli mürid var host satan  pm attım cevap bekliyorum.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overbite
    overbite's avatar
    Erkek

basit isteyenler, bedava olarak freehostia.com dan alabilir

250mb alan

6gb bw

1 mysql (10mb'lık)

veriyor ücretsiz olarak, ama domaininiz olması lazım.

domain aldığınız yerden panele girin, ns adreslerini dns1.freehostia.com ve dns2.freehostia.com  olarak değiştirin, sonra freehostia'nın paneline girin (newcp.freehostia.com)  oradan da domain manager kısmına girip kendi domain adresinizi yazarak ekleyin. ben kullanıyorum memnunum.

edit: reklamsız

ulan bir susar mısın?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ramses
    ramses's avatar
    Erkek

freehostia yı kullanmaya basladım suan calısır durumda site, baslangıc icin gayet kullanıslı bi host cok isime yaradı tesekkurler overbite. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

BarisYigit bunu yazdı:
    -----------------------------

öncelikle ne yidiğüü belirsiz firmalar yerine www.turhost.com öneririm.

yapıcağınız işlem sudur..

gidip bir host alıcaksınız. daha sonra hosting firmasının DNS lerini domain adreslerine gireceksiniz.

daha sonrada DNS kaydınız yapılıp siteniz yayına gecicek.

"öncelikle ne yidiğüü belirsiz firmalar" ciddi misin abi ? Ben türkiyeden host ve domain almam. Sadece com.tr almak için nic.tr yi kullanıyorum :S

Sana da tavsiyem, eğer türkiyedeki host ve domain satıcını birebir tanıyıp arkadaş değilsen, kesinlikle türkiyeden birşey alma...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ramses
    ramses's avatar
    Erkek

bilgi amaclı soruyorum. turk hostlarda ne tarz sorunlar cıkıyor. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

ramses bunu yazdı:

freehostia yı kullanmaya basladım suan calısır durumda site, baslangıc icin gayet kullanıslı bi host cok isime yaradı tesekkurler overbite. 

ya hocam ben bir türlü index imi atamıyorum siteye.değil index ftpden hiç bir şey atamıyorum.İzinlere baktım 755.filezilladan atıyorum dosya atıyor sonra siliyor eski reklam indexi geri geliyor.site üzindeki ftp managerdan da bişe yapamıyorum.Yardımcı olabilecek biri varsa makbule geçer.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ramses bunu yazdı:

bilgi amaclı soruyorum. turk hostlarda ne tarz sorunlar cıkıyor. 

Ben zamanında isimtescilden domain ve host almak gibi bir hataya düşmüştüm.1 sene boyunca telefonlarda sürümdüm resmen.En çok zoruma gidende host cpu kullanımı gereçkesiyle (site bomboşken) domain'e susbent atmaları.Domain'i ayrı yerden aldığım için domain üzerinden siteye müdahale etmişlerdi.Ha bide telefonda babamın oğlu gibi konuşuyorlardı.Sanki müşteri o firma benmişim gibi ukalaca... 

Toplam Hit: 2258 Toplam Mesaj: 12