Google Search Api Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

hocalar şimdi googleda bir kelimeyi arayıp tüm sonuçların urlini bir listeye atmak istiyorum, bunun için önce php curl ile sorguladım ama bir yerden sonra google capcha istiyor sorunu aşamadım. sonra javascript ile json formatında apisinden çekmek için uğraştım bu sefer max 8*8 (sayfa*adet) veri döndürüyor daha fazla vermiyor apiden. php curl ile çekerken proxy mi kullansam nasıl yapsam? daha önce yapan vardır yardımcı olun hacular

.net, php, js ne olursa yazarız yeterki çözüm olsun

edit : şurdan http://ajax.googleapis.com/ajax/services/search/web?v=2.0&q=bi%C5%9Feyler&rsz=8&start=0

mod kardeş: konu bir kaç dilde çözülebileceği için buraya açtım

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

abi şu btc ltc konularından çıkın az ya, uppp

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheMayk
    TheMayk's avatar
    Erkek

8 değerini döngüye sok.

Sperm Gibi Adamlar Var İnsan Olma İhtimalleri Milyonda Bir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

@themayk tek bildiğin bu sanırım.

yokmu yardım edecek

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

hocam tamamen mantık yürütüyorum. API ye 1. ve 5. sayfaları listele gibi bir iş yaptırılabiliyor ise. önce 1 - 5 i sonra 5 - 10 u sonra 10 - 15 gibi bir mantıkla sayfalar listelenebilir diye düşünüyorum.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

rsz parametresi doğru hocam, 1-8 arası dönderiyor sonuçları. sen start parametresini değiştireceksin farklı sayfa için

https://developers.google.com/image-search/v1/jsondevguide?hl=tr&csw=1#basic_query

buraya bakarsan parametreler hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsin ve kod örneklerini..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheMayk
    TheMayk's avatar
    Erkek
    acemi-webci bunu yazdı

@themayk tek bildiğin bu sanırım.

yokmu yardım edecek

For($sayi=0; $sayi<=500; $sayi++)

{

$google = "http://ajax.googleapis.com/ajax/services/search/web?v=2.0&rsz=".$sayi."&q=".$query;

Sperm Gibi Adamlar Var İnsan Olma İhtimalleri Milyonda Bir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

hocalar anlatamadım sanırım, o kadarını çözecek kadar bilgim var. sorun apiden 8. sayfadan sonrası için google sonuç döndürmüyor. sonuçlar diyelim 34 sayfa*8 adet olsun; apiden maximum 8. sayfaya kadar 8 veri dönüyor startı 56 dan yüksek verince gelmiyor bişey. 
    "out of range start" dönüyor

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

konun up olsun takipteyim.

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    acemi-webci bunu yazdı

hocalar anlatamadım sanırım, o kadarını çözecek kadar bilgim var. sorun apiden 8. sayfadan sonrası için google sonuç döndürmüyor. sonuçlar diyelim 34 sayfa*8 adet olsun; apiden maximum 8. sayfaya kadar 8 veri dönüyor startı 56 dan yüksek verince gelmiyor bişey. 

öncelikle google search apisi depreciated olmuş yani yürürlükten kalktı kullandığın şey ama hala çalışıyor bu 1

ikinci olarak her hangi bir sorun yok, google babasının hayrına sana limitsiz arama verecek diye bir şey yok, alternatif arama motorlarına yönelmen gerekiyor, neden dersen aşağıdaki yazıyı oku sana zahmet. 

Just to clarify, the only limit placed on the Google AJAX Search API  
    is that you can retrieve a maximum of 64 results (8 results x 8 pages)  
    for any search.

ayrıca üslübunu hiç sevmedim, insanı azarlar gibi yazıyorsun. kimsenin sana yardım etme zorunluluğu yok, cevap veren insanlara da kızıyormuş gibi cevap veriyorsun.  neyse kolay gelsin sana

unbalanced tarafından 29/Kas/13 13:47 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    acemi-webci bunu yazdı

öncelikle google search apisi depreciated olmuş yani yürürlükten kalktı kullandığın şey ama hala çalışıyor bu 1

ikinci olarak her hangi bir sorun yok, google babasının hayrına sana limitsiz arama verecek diye bir şey yok, alternatif arama motorlarına yönelmen gerekiyor, neden dersen aşağıdaki yazıyı oku sana zahmet. 

Just to clarify, the only limit placed on the Google AJAX Search API  
    is that you can retrieve a maximum of 64 results (8 results x 8 pages)  
    for any search.

ayrıca üslübunu hiç sevmedim, insanı azarlar gibi yazıyorsun. kimsenin sana yardım etme zorunluluğu yok, cevap veren insanlara da kızıyormuş gibi cevap veriyorsun.  neyse kolay gelsin sana

öncelikle üslubum normal sevmeyebilirsin bu 1. kimseyi azarlamadım, konuyu anlamadan kıt cevaplar gelmesine canım sıkıldı bu 2.
    beğenmediysen yazmazsın arkadaşım.

...
Toplam Hit: 1170 Toplam Mesaj: 11