folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Google"Ye Dikkat!

Google"Ye Dikkat!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kocero
    kocero's avatar
    Erkek

İnternette en çok kullanılan Google, kullanıcıların yapmış olduğu herşeyi arşivinde topluyor...

01/02/2006 - 10:15

Türkiye'de de kullanımı artan Google'ın elektronik posta servisi Gmail ile gönderilen tüm e-maillerin arşivlendiği ortaya çıktı.

İngiliz The Times gazetesinin sayfalarında geniş şekilde yer verdiği habere göre, Microsoft'un elektronik posta hizmeti 'hotmail'in en büyük rakiplerinden olan e-posta servisi Google'ın Gmail'i kullanılarak gönderilen her elektronik postanın bir kopyası şirketin sunucularında saklanıyor. Google yetkilileri, bu durumun reklam uygulamaları için kişinin eğilimlerinin belirlenmesi amacı taşıdığını söylüyor. Bedava olan Gmail kullanılarak gönderilen her elektronik postayla birlikte, şirketin belirlediği bazı reklamlar da gönderiliyor.

BILDIKLERINI YUZLESTIR HAYATLA ve SINAMAKTAN KORKMA !!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreamshower
    dreamshower's avatar
    Erkek
    yapar amerikalı değil mi her şey beklenir

telekom aq. snn tedaş aq. snn
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

Ben bu microsoftun a.q. Windows a casus yerleştirdi yetmedi şimdi google da mı yapıyormuş.Allah'tan gmail kullanmıyorum yoksa Hülya Avşarla olan ilişkim gün yüzüne çıkardı :))

Bu arada kocero  teşekkür ederiz hocam sana.Vallahi hep haberleri senden alıyorum.Sağol hocam.Emeğine sağlık.Aman bizi haberlerden mahrum etme

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kocero
    kocero's avatar
    Erkek
    ertan kardesim sen yeterki iste ama a.q. isten cok gec geliyom vaktim olmuyo bide saatler onlarinda a.q. onlarda uyumsuz baykus gibi gece yarisi yarim saat takilip cikiyom.

BILDIKLERINI YUZLESTIR HAYATLA ve SINAMAKTAN KORKMA !!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    İşin zor be hocam.Yine de çok sağol.Bu zorluklara rağmen paylaşman çok sevindirdi beni.Senin gibi üyeler varken daha ne isterim.Sömürücü adamlardan bıktım a.q.Adam sadece soruyor hiç paylaşım diye birşey yok.Seni tekrar tebrik ediyorum hocam.Kolay gelsin

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CLK-J35
    CLK-J35's avatar
    Erkek

Gmail kullanmadığım için sorunun yok o halde...

=)

CeLeKatireJeotuzbeş
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek

benim gmailde 2 gb lik hafıza dolu taşti eger adi google o mailleri babama gonderirse cok kotu olur cook artık kullanmıcam gmail cok saol hocam bilgilendirdigin için

çocuktum,büyüdüm
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuDe_BoY
    RuDe_BoY's avatar
    Erkek
    google benim maillerimi saklasa nolcak saklamasa nolcak :) anaa kız arkdaşlarımın mailini çalar bu adiler.. öle bişi yaparlarsa varya.. :P benim gibi sıradan insanların sıradan maillerini saklaması bi anlam ifade etmiyo bence
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deli_gaffur
    deli_gaffur's avatar
    Erkek
    way ibneler!!!

Ülkücüler için "sokak ortasında adam dövüyor" diyorlar. Yalan hoca, inanma sen! Bizim adam olanı dövdüğümüz nerde görülmüş?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

hocam;

1. Bu zaten gmail ilk cıktığında google tarafından acıklanan bişeydi.

2. Googleın işi gücü yokta milyarlarca posta içinden senin postanı bulup babanamı gösterecek? Yoksa kız arkadaşının maillerini acıp okuyup senin hakkında dedikodumu yapacak?

Googleın amacı mail içindeki belli keywordleri bulup ileride maiin köşesindeki reklamlar için bir bilgi toplamak.. örneğin mailinde hosting kelimesi geçiyorsa maillinin yanındada hosting reklamı cıkıyor.. Olayı bundan ibaret...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:

hocam;

1. Bu zaten gmail ilk cıktığında google tarafından acıklanan bişeydi.

2. Googleın işi gücü yokta milyarlarca posta içinden senin postanı bulup babanamı gösterecek? Yoksa kız arkadaşının maillerini acıp okuyup senin hakkında dedikodumu yapacak?

Googleın amacı mail içindeki belli keywordleri bulup ileride maiin köşesindeki reklamlar için bir bilgi toplamak.. örneğin mailinde hosting kelimesi geçiyorsa maillinin yanındada hosting reklamı cıkıyor.. Olayı bundan ibaret...

bunu ilk gmail alirken dikkat etmeliydiniz sonra bu  sekilde bos yere konusmus olursunuz derim kesinlikle su  anki sistem en iyisi  ve hotmail kullananlari bilmem ama yahoo ya dikkat ettiyseniz gmail  e benzemeye calisir.bunu mail servisine baqarsaq gorebilirsiniz.

bu arada google evet  bunlari yapmakla kalmaz merkez Pc lerinde bildileri data eder bu  datalar  pc ler omrunu bitirinceye kadar pc lerde kalir omru biten PC ler yenisiyle degistirilir ve data lar da ustunde kalmaya devam ederek  gider.buda kafanizi  kurcalayan seyin diger genis ayrintisi.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 1979 Toplam Mesaj: 13