folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gunde 1 Adet Sigara İcmek Zararlimi

Gunde 1 Adet Sigara İcmek Zararlimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo

Arkadaslar sorum gayet net. Gunde aksam yemekten sonra 1 tane sigara iciyorum.

Bronsit hastasiyim ama kucukken gecirmisim su an  asiri zarari yok. Neyse cigerlerime , nefesime zarari varmidir?

Gunluk sporumu muhakkak yaparim ayrıca yuruyus vs.

Not: 2 sene oncesine kadar duzenli bi paket iciyodum  aldigim nefes yetmiyodu doktorlar ciğerlerin baya lekelenmis sigarayi birakman lazım durum kötüye gidiyor dedi.  Bi sene biraktim su anda düzenli olarak gunde  1 adet iciyorum.

Telden girdim yazim yanlislari afola

ari41 tarafından 10/Ara/15 08:36 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo
    ari41 bunu yazdı

Arkadaslar sorum gayet net. Gunde aksam yemekten sonra 1 tane sigara iciyorum.

Bronsit hastasiyim ama kucukken gecirmisim su an  asiri zarari yok. Neyse cigerlerime , nefesime zarari varmidir?

Gunluk sporumu muhakkak yaparim ayrıca yuruyus vs.

Not: 2 sene oncesine kadar duzenli bi paket iciyodum  aldigim nefes yetmiyodu doktorcigerleirn lekelenmis sigarayi birak drdi.  Bi sene biraktim su anda düzenli olarak gunde  1 adet iciyorum.

Telden girdim yazim yanlislari afola

Bi de son olarak bi kac kisi sunu dedi oyle gunde bi sigara icersen koah hastaligina kesin yakalanirsin falan

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

hocam kim nerden bilsin doktora sorucan 50 yil icki icip bobregi dalagi birakmamis ayni zamanda sigara icip benden saglam adamlar var doktor birak dediyse birak hocam hic icme astim ciger falan sakat isler.

sahsi gorusum bisi olmaz ama 1 tane icmek nedir yani :D

Absolut tarafından 09/Ara/15 21:21 tarihinde düzenlenmiştir

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Sigara psikolojik olarak bağımlılık yapan birşeydir. Ve sen her gün o "bir adet sigara"yı beklediğin için daha da sıkıntılı psikolojik olarak. Fiziksel olarak incelersen tabi katranı vs daha az alıyorsun vücuda ama hani o sigarayı beklemek durumunun yarattığı stres(eğer varsa) katrandan daha kötüdür muhtemelen.

Tavsiyem bırakmandan yana.

:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Günde 1 sigara ile 1 paket arasındaki fark sadece aldigin zehir oranı. Yoksa zehir zehirdir. Ve şimdiki 1 ileri 10 olur. Bilgine

Errare Humanum Est
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

hocam baya bi azaltmışsın haftada/ayda yılda bir seviyesine düşürebilirsin bence

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

hoca ömür boyu günde 1 adet içemezsin. Eğer içiyorsan mutlaka artıyor 1-2 paket civarına geliyor o. O yüzden biz diyelim zararlı sen bırakmaya çalış :) hepimiz bırakalım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu soru günde 1 tane leblebi yiyorum gibi olmuş. Leblebiyi ya hiç yeme ya da otur 100-200 gr neyse artık yuvarla :D

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Moruk daha az zararlıdır tabide.Şimdi günde bir sigara içiyorsan,o sigarayı içtiğin zamanı iple çekiyorsan sıkıntı.Geçmiş olsun.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo
    skyvalet bunu yazdı

Moruk daha az zararlıdır tabide.Şimdi günde bir sigara içiyorsan,o sigarayı içtiğin zamanı iple çekiyorsan sıkıntı.Geçmiş olsun.

Hocam. Ikinci bi sigarayı asla canim istemiyo hani bi kac aydir yani nisan ayindan beri durum bu. Iple falan cekmiyorum sigarayı isten çıkıyorum spora gidiyorum. Gelip bisiler atistiyorum ayaklarimi uzatip bi sigara tutturuyorum ama eger hakkat baya zararlitsa onu da icmemeye garet ederim

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Bir yerlerde 1 tek sigara içmenin bile DNA ya etki edip bozduğunu okumuştum.

En kısa sürede sigarayı bırakmanız daha iyidir...

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
Toplam Hit: 5283 Toplam Mesaj: 35
1 sigara