Hangi TV?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

5 bin tl yi ben hiç bi arada görmedim

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    philips almayın son dönemde yazılım sorunları çıkarıyor( yayın donması, resetlenme vs.) LG veya Samsung iyidir..

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-65UB980V

1,5 senedir bu tvyi kullanıyoruz gayet memnunum. Özellikle lg webos görüp görülebilecek en iyi tv işletim sistemi diyebilirim. Birçok tv kullandım ama bu kadar stabil ve hızlı işletim sistemi görmedim. Yıllardır samsung fanboyuydum ama gerçekten lg bu işi ileriye taşımış. Görüntü kalitesi zaten tartışılmaz ve uhd serisinin öncülerinden bu tv. 

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ya bu satıcılar ne kadar dangalak... Diyorum ki bana TV verin sadece ekranı 55-60 inç olsun, net görüntü versin geri kalan hiçbir özelliğiyle ilgilenmiyorum diyorum.

En ucuz şu var diyorlar. La en ucuzu sormuyorum ki ben. Zaten TV ye PC bağlamışım, Sesi de home theatherdan alıyorum onun için soruyorum.

Şu an karar kıldığım LG60UF850V modeli stoklara ulaşmasını bekliyorum. Tam aradığım gibi, büyük ekran, yeni model, güzel görüntü, boktan ses

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

en kaliteli görüntü oled tvlerden alınır. çünkü backligh(arkadan aydınlatma) yoktur, her pixel bir ışık kaynağıdır. bu nedenle ekranda siyahlar tam siyah çıkar ışık sızması olmaz. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir huyu var; örneğin tv açık sabaha kadar uyudun kaldın ve gece de sabaha kadar tv ekranında sabit bir logo belirdi(örnek biiip sesine eşlik eden klasik trt logoso) veya tv yi pc ye bağladın ve sabit bir masaüstü görüntü saatlerce ekranda kaldı. görüntüyü değiştirsen de o logo veya masaüstünde görülen görev çubuğu ekranda hayalet bir biçimde kalabiliyor. Oled alırken buna dikkat edin ve mutlaka sabit görüntüde sorun yaşanıp yaşanmayacağına dikkat edin. hele PC ye bağlanacaksa buna daha da dikkat etmek gerek, yoksa görev çubuğu sürekli ekranda kalır. belki yeni teknoloji ile bunu aşmışlardır, bilemiyorum.

Ayrıca Samsung panellerde aktif gözlük kullanılıyor, bu da her açıdan 3d izleyebileceğiniz anlamına geliyor, LG panelde ise pasif gözlük kullanılıyor ve 3d görüntüsü aktif gözlüklüden daha canlı fakat tam karşıdan bakmak gerek, yanlara doğru 3d tat vermemeye başlıyor. iki ucu boklu değnek yani.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Edit;

kahrolası çift mesaj

antivir-US tarafından 04/Eki/15 00:04 tarihinde düzenlenmiştir

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Konuyu takip ediyorum. 

Daha önceki notlarımdan şöyle aktarıyorum:

55 inç üstü 4K. 

Philips, Samsung, LG

HZ önemli, yüksek olmalı.

Şeyh ne alıyorsa ben de aynısını alacağım :)

Sonucu merak ediyorum.

TiThousand tarafından 04/Eki/15 00:10 tarihinde düzenlenmiştir

‎‎‎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Konuyu ana sayfa da görünce an itibariyle eklenen Samsung haberini yapıştırayım dedim;

samsung-televizyonlari-belirtilenden-daha-fazla-enerji-tuketiyor-705x290.png (705×290)

Samsung Televizyonları Belirtilenden Daha Fazla Enerji Tüketiyor!

Alman devi Volkswagen'in emisyon skandalından sonra şimdi de bir benzeri Samsung televizyonları için gündemde. Ortaya çıkan detaylara göre Samsung TV'ler belirtilenden çok daha fazla enerji tüketimi gerçekleştiriyor!

Bildiğiniz gibi Volkswagen markalı araçlarda ortaya çıkan emisyon skandalı otomobil sektörüne damga vurdu. Belirtilenden ve gerekenden çok daha fazla karbon salınımı yaptığı ortaya çıkan firma ve bazı diğer firmalarda büyük sıkıntılar ortaya çıktı.

Şimdi ise ortaya çıkan bir diğer duruma göre bu olayın bir benzeri Samsung'un başını yakabilir! Bağımsız bir araştırma grubu tarafından yapılan ölçümler sonucunda ortaya çıkan detaylara göre Samsung televizyonlarındaki enerji tüketim değerleri laboratuvar testlerinde gerçek hayattaki kullanımdan daha düşük görünüyor. Yani testlerde düşük enerji tüketimi yaptığı gösterilen televizyonlar aslında görünenden daha fazla bir enerji tüketimi sergiliyor.

Samsung-Smart-TV-Plattform-2015_02.jpg (728×485)

Teknik olarak VW'nin başına patlayan duruma benzer olan bu durumda ayrı bir skandala yol açabilir. Test süreçlerinde değerleri azaltan bir hile olabileceğini belirtilen duruma göre Samsung'un kağıt üstünde kanunlara uyduğu ancak kanunun ruhuna uymadığı gösteriliyor ve bu da bir skandalın eşiğinde olunduğunun göstergesi.

Grup tarafından fark edilen Hareket Aydınlatması adındaki teknolojinin belirli durumlarda parlaklığı düşürüyor olmasıyla bu enerji verimliliği durumunun ortaya çıkması ile ilgili Samsung'dan gelen yanıta göre Hareket Aydınlatması teknolojisi 2011 yılından bu yana televizyonlarda yer aldığı ve aktarılacak görüntünün renk şemasına göre arka aydınlatmaların düzenlenerek enerji verimliliği sağladığı savunuldu. Ayrıca firma bu durumun Volkswagen skandalı ile yakından uzaktan alakası olmadığı da vurgulanmış. (Biz onlara benzemeyiz gardaş, bizde yanlış olmaz demişler)

UHD9000_Hero_1280.jpg (728×436)

Bu ortaya çıkan durumdan sonra İsviçre Enerji Kurumu tarafından ele alınan konu Avrupa Komisyonu'na sunuldu ve herhangi bir hile olup olmadığı yetkili mecralarca araştırılacak. Bakalım koskoca otomobil devini düşüren skandalın bir benzeri Samsung'un başına da gelecek mi, gelirse ne gibi sonuçlar doğuracak hep beraber göreceğiz.

Kaynak: Webtekno

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

en kaliteli görüntü oled tvlerden alınır. çünkü backligh(arkadan aydınlatma) yoktur, her pixel bir ışık kaynağıdır. bu nedenle ekranda siyahlar tam siyah çıkar ışık sızması olmaz. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir huyu var; örneğin tv açık sabaha kadar uyudun kaldın ve gece de sabaha kadar tv ekranında sabit bir logo belirdi(örnek biiip sesine eşlik eden klasik trt logoso) veya tv yi pc ye bağladın ve sabit bir masaüstü görüntü saatlerce ekranda kaldı. görüntüyü değiştirsen de o logo veya masaüstünde görülen görev çubuğu ekranda hayalet bir biçimde kalabiliyor. Oled alırken buna dikkat edin ve mutlaka sabit görüntüde sorun yaşanıp yaşanmayacağına dikkat edin. hele PC ye bağlanacaksa buna daha da dikkat etmek gerek, yoksa görev çubuğu sürekli ekranda kalır. belki yeni teknoloji ile bunu aşmışlardır, bilemiyorum.

Ayrıca Samsung panellerde aktif gözlük kullanılıyor, bu da her açıdan 3d izleyebileceğiniz anlamına geliyor, LG panelde ise pasif gözlük kullanılıyor ve 3d görüntüsü aktif gözlüklüden daha canlı fakat tam karşıdan bakmak gerek, yanlara doğru 3d tat vermemeye başlıyor. iki ucu boklu değnek yani.

Hocam o hayalet logo işi plazmalarda kaldı .)

Bizde Samsung ve Lg her ikisi de var ama alırken tek noktaya dikkat et Hz olayı yüksek olsun

3D ve Smart benim gözümde gereksiz ama sana kalmış 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

sony braviaların inanılmaz görüntü kalitesi var UHD olanları özellikle. bir de mutlaka büyük bir elektronik mağazada gör yan yana duran tv lerde renk kalite farkı aşırı belli oluyor.

imza mı gelmiş?
Toplam Hit: 3481 Toplam Mesaj: 26
led tv