folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Harddisk Arızası (Samsung 80Gb İde)

Harddisk Arızası (Samsung 80Gb İde)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tatarramazan
    tatarramazan's avatar
    Erkek

samsung sp0802n ide marka harddiskim arızalandı 50-60 gb verim ucmak üzere belki de uctu

ilk olarak pc acılışta mavi ekran verip reset atmaya başladı

mavi ekranda unmountable boot volume  yazıyordu

xp cdsi takıp chkdsk,fixmbr.. benzeri komutları denemek istedim fakat hdd takılı olduğu sürece pc acılmıyor mavi ekran ile atıyor..

güvenli mod,komut istemi ile güvenli... gibi güvenli modların hicbiri işe yaramıyor

başka bir kasaya 2. hdd olarak bağladım ama sistem bunu görmedi

sonra içini açtım :S disk normal olarak dönüyor fakat okuyucu kafa sanki hep aynı bölgeyi tarıyor..

sizce sorun neresinde kartında mı diski mi kafası mı ? ve çözüm ne olabilir ? ankarada arızalı  hdd bulabileceğim yerler?

Bu niymiş la?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek

Hocam Böyle Durumlarda ben hdd regenetör yazilimini kullanirim bat sectör leri onardigi yada onaramadiklarinıda veri yazilmamasini sagladigini okumuştum .

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

elinde baska bi disk varsa onla bi işletim sistemi kurmayı dene eger mavi ekran alırsan ona göre yazarım devamını

hdd ne gelince eger verilen cok önemli ise ve eger pc seviyen az durumda ise yetkili bi servise verebilirsin

ama yok ben yaparım diosan kafayı değiştir igceyi yane bi dene yanıl yane bak bakalım ne olacak

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

cd den calısan işletim sistemleri var onları dene hard diskindeki verilere ulaşabiliyomusun ulaşamıyomusun. ulaşamıyosan hard diski ölmüştür. ulaşabiliyosa cd den calısan işletim sistemi ile verilerini bir yere aktarabilirsin cd ye yazabilirsin.

ayrıca söyle bişide yapabilirsin cd den calısan işletim sistemi bulamam diyosan.

başka bi bilgisayara tak ama sadece elektrik kablosunu takma. ide kablosunu tak ve bilgisayarı aç. bilgisayar acıldıktan sonra senin hard diske elektrik verrr. hard disk çalışıyosa f-g-h giye sürücüler gözükür. sonra ordan verilerini kurtarabilirsin...

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

arkadaşım içini açtıysan bitmiştir o disk. sorunun kartındı ama malesef içini açtıysan adam edemezsin onu birdaha

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek

sorun bana ram sorunu gibi geldi ram değiştirmeyi denemişmiydin ayrıca hdd yi açtıktan sonra disk lere dokunmadıysan elinle bişey olacağını sanmıyorum pek

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

Üstad istanbulda bir şirket bunun üstüne çalışıyor yalnş hatırlamıyorsam 1 gb başına 200 lira para alıyorlardı hard disk veri kurtarıp cd ye yada dilediğin flash belleğe atmaya .. şuda bir gerçek ki işletim sisteminin yüklü olması zaten belirli bir yer kapsıyor kurtaran ya hepsini kurtartıyor hangi dosyaların kurtarılacagını ihtimale bırakmıyor yada gidiyor veriler .. :[

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rmk
    Rmk's avatar
    Erkek

hemen hemen aynı sorun ve hala cözemedim iyimi :) arkadasların verdigi yöntemleri değerlendirmek istersen benden önce

laptop dıdıdıt sorunu diye arattir forumda var

edit: hatta zahmet etme http://www.tahribat.com/Forum-Laptop-Sorunu-Dididit-99188/ :)

Koyun gibisin kardesim, gocuklu celep kaldirinca sopasini sürüye katiliverirsin hemen ve adeta magrur, kosarsin salhaneye. Dünyanin en tuhaf mahlukusun yani, hani su derya icre olup deryayi bilmiyen baliktan da tuhaf. Ve bu dünyada, bu zulüm senin sayende. Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eger ve hala sarabimizi vermek için üzüm gibi eziliyorsak kabahat senin, -demege de dilim varmiyor ama- kabahatin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

hayaletkurt bunu yazdı:
    -----------------------------

arkadaşım içini açtıysan bitmiştir o disk. sorunun kartındı ama malesef içini açtıysan adam edemezsin onu birdaha

-----------------------------

aynen o diskin ömrünün pek uzun olmayacağı kesin. plakanın sararması lazım toz moz ii ce karışır ortalık zaten. geçmiş olsun.

matematik24.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek

içini açtıysan o HDD nanay bkz:

%3c3cDD

Metallica Rules
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek