folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Hdd Mde Anlamsız Sorun

Hdd Mde Anlamsız Sorun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    s.a. müridler hdd samsung 80 gb bir hdd fakat çok fazla gürültü çıkarıyor takur tukur sonra duydumki bu kasaları pc açıkken oynatırsan bad secotr müdür ne halttır oluşuyormuş bazı programlar varmış tarayıp hata oluşan yerleri gösteriyor muş veya düzeltmeye çalışıyormuş felan bunları bilen yada nasıl kurtulcağımı bilen varsa yardımcı oursa sevinirim şimdiden tşkler

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    hoca bazıları gürültülü çalışır,senin yeni olduysa tabii bilemem ama bad sector olayı HDD yi tamamen bitirir diye duydum,bad sector olacağını sanmam,öyle olsa herhalde çalışmaz ve HDD yi atman gerekir.tabii emin değilim.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    daha önce ses varmiydi yoksa hdd yi yeni aldin sesmi yapıyor ?

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RooTTeR
    RooTTeR's avatar
    Erkek
    samsungların bı sure sonra olusan genel sorunu.bende 4 tane var hepsı ole
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gEL_pC_pC
    gEL_pC_pC's avatar
    Erkek
    1. hdd 80 gb olduğuna göre büyük ihtimalle garantisi vardır eğer aşırı derecede , rahatsız edicek şekilde ses çıkartıyor ise o zaman garantiye gönderebilirsin hdd tek ilk açıldığı zaman değil daima çalışırken sallanmamalı sabit bir ortamda tutlmalı claster çalışırken eğer sallantıya uğrarsa bad sector--sectorler oluşabilir.Oluşan bad sactorler büyük ihtimalle düzeltilemez..Ancak kullanılmayacak kesim olarak harddiskin bir köşesine kaldırır.Artı yeni teknolojiye sahip harrddiskler son derece sessiz çalışmaktadır ..kardeş 80 gb samsunglarda genel olarak zaman ilerledikçe harddiske veri yüklendikçe ses çıkartma gibi bir problem var...bu ses çıkarma olayı harrddisk çalışsa dahi garanti kapsamına girer.he eğer garantin yok ise kasana ses izolasyonu yaptır ses fazla gelmez ...

BaBaMa değerimi sordum : "dünyalar kadar oğlum" dedi ,dünyanın değerini sordum :" 5 para etmez Dedi" çelişKi !!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    bende western digital war aleti cebimde tasiyorum gittim pc lere takiyorum falan havada asili kaliyo bazen sallaniyo ama banamisin demiyo 3 yillik harddisk hala sapasaglam 1kb lik badsector yok alette western digital tavsiyemdir hic sesde cikarmiyo kendisi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    ir2 veya computer hocam size bişey soracam benim ftp yi nasıl kapatırım?yani hideip kullanırken birşey olmuyor ama ftp:// yapıp hideip kapalıyken ip numaramı yazınca pc nin biryerini açıyor ama önemli olan modemin şifresini değiştirmek(loopcomm şifre: admin/epicrouter) bu şifre değişmiyor mu hackleyip köklemesinler beni :)) başlık açmamak için burda sorayım dedim.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    şimdi hdd ilk geldiğinden beri böle gürültülü nasıl söliyim pek rahatsız etmiyor diyebilirim yani aklın orada takılı kalmazsa ama ben bad sector oluşup oluşmadığını nasıl anlıycam bazı programlar varmış taratabileceğim olarla bakmak istiyorum bilen varsa paylaşırsa sevinirim eğer bad sector falan olduysa en azından servise gönderirim hadi kolay gele yardımlarınızı bekliyorum

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Haci zaten western dijital sessiz calismasi ve kasa olarak saglamligitla ilk tercihdir...Maxtor ve Samsung alanlar kasanin içinden uçak kaltiğini düşünyorlar genelde :))...Sesle yaşamaya çalışın bende vardı önce 40 lık samsung acaip ses yapardı ama birsüre sonra sanki bethoveen in 6.koncertosu gibi geliyor ses :)...Western in 400 gb liği var yine tik yok...38gb lik 10000 rpmliği var 10000rpm daha çok ses çıkarması gerekirken yine ses yok.. westernimle mutluyum :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ping attack ya network bölümüne aç konuyu orada ayrıntili anlatalim yada pm ile msn at çözelim...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    hoca pm attım bi bak istersen adresi verdim orda görüşelim

Toplam Hit: 1598 Toplam Mesaj: 11