Huawei Mate 10 Pro & Galaxy Note 8

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Huawei 10 pro güzel gayet akıcı, arkadaşın dediği gibi note 8  güzel fakat elden cabuk kayıyor benim arkadaş da var elinden kaydı arka cami kırıldı. Bende samsung s8+ var bazen elden kayıyor zor tutuyorum kılıfsız kullandigim için. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Bendeki mantik ta o kadar para verdiysem mutlaka kilif takarim :)

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    SHaDeWRoX bunu yazdı

Bendeki mantik ta o kadar para verdiysem mutlaka kilif takarim :)

Ben bi telefona 3bin lira versem camdan vitrin yaptirir eldivenle kullanirim :D 3bin tl az parami ya 0.o

Cigu bigule :(
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

bu aralar ben de yeni telefon bakıyorum. sebebi ise gece fotoğraf ve video çekmem gerektiğinde iphone 6s+ ile bombok görüntüler olması, tatmin etmemesi. etkinlik oluyor akşam, sahnedeyiz. seyirci arasından fotoğraf çektiriyoruz olmuyor, sahne arkası kendimiz çekiyoruz yine olmuyor. ön kamerası zaten bok gibi bu 6s+'ın düşük ışıkta telefonu fırlatasım geliyor. gündüz her telefon güzel çekiyor, kamera kendini düşük ışıkta belli eder diye düşünüyorum. 

bu sebepleri de göz önüne alarak gece çekimi ve ön kamerası iyi olan bir telefon önerebilirseniz çok iyi olur. iphone 8+ da düşündüm ama kullanıp düşük ışıkta falan test etmedim.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

bu aralar ben de yeni telefon bakıyorum. sebebi ise gece fotoğraf ve video çekmem gerektiğinde iphone 6s+ ile bombok görüntüler olması, tatmin etmemesi. etkinlik oluyor akşam, sahnedeyiz. seyirci arasından fotoğraf çektiriyoruz olmuyor, sahne arkası kendimiz çekiyoruz yine olmuyor. ön kamerası zaten bok gibi bu 6s+'ın düşük ışıkta telefonu fırlatasım geliyor. gündüz her telefon güzel çekiyor, kamera kendini düşük ışıkta belli eder diye düşünüyorum. 

bu sebepleri de göz önüne alarak gece çekimi ve ön kamerası iyi olan bir telefon önerebilirseniz çok iyi olur. iphone 8+ da düşündüm ama kullanıp düşük ışıkta falan test etmedim.

Hocam sen kamerasında F değeri düşük olan telefonlara bak. F değeri ne kadar düşük olursa telefonun gece çekimi o kadar iyi olur. Şuanda gece çekimi konusunda en iyi cihazlar Samsung'un S ve Note serisinde. Gündüz çekimine bakmak gereksiz zira şuan alacağın 1.000 liralık Xiaomiler bile gündüzleri güzel fotoğraf çekiyor.

Telefonun ekranının çizilmesine takılanlar olmuş. Çizilebilir sonuçta cam. Cepte bozuk para veya anahtar ile aynı yere koyarsanız çizilir. Ha kılcal çizikler oluyor derseniz onlar zaten ekran açıkken görünmüyor. Güneş altında ekranı silince belli oluyorlar sadece. Arka kısım kayıyor diyenlere ise önerim 1 dolarlık arka kısım için üretilmiş etiketleri almaları. Kılıf gibi telefonu takoz haline getirmiyor. Hemde hoş bir görüntü sağlıyor.

https://tr.aliexpress.com/item/5-Pcs-For-S8-S7-S7edge-S6-Full-Cover-Clear-Carbon-Fiber-Back-Screen-Protector-Film/32812729528.html

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

Hocam sen kamerasında F değeri düşük olan telefonlara bak. F değeri ne kadar düşük olursa telefonun gece çekimi o kadar iyi olur. Şuanda gece çekimi konusunda en iyi cihazlar Samsung'un S ve Note serisinde. Gündüz çekimine bakmak gereksiz zira şuan alacağın 1.000 liralık Xiaomiler bile gündüzleri güzel fotoğraf çekiyor.

note 8 tatmin eder mi ?

edit : s9 için diyafram açıklığı 1,5   -  note 8 1,7  - mate 10 pro 1,6    -   mi 6  1,8   -  mi mix 2.0   diyor diyafram açıklıkları ile ilgili.  bunlarda hem ön hem arka kamera için ne önerirsin ? ne yalan söyleyeyim gönlüm note8'den yana.

KotomineKirei tarafından 09/Mar/18 23:37 tarihinde düzenlenmiştir

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

servis kalitesi olarak huawei çok daha iyi samsungdan. malzeme kalitesi olarakta çok iyi.

iki cihaz arasında en büyük ayır edici özellik note un kalemli mate in kalemsiz oluşudur.

ayrıca samsung un jac çıkışına sahip olup mate 10 un olmayışıdır ha iphone 10 kullanıyorum bazen çevirici yanımda olmuyor bluetooth kulaklıkta olmuyor o zaman öyle bakıyorsunuz arabanın jac çıkışına yada kulaklığa.

iki cihaz arasında çok kaldım sonra iphone 10 aldım fakat mate 10 un ayrı güzel özellikleri var

yapay zeka en fazla foto çekerken işe yarıyor cihazın daha hızlı ışık ayarı yapıp daha net fotolar çekmesini sağlıyor

note 8 de ise cihaz benim en sevdiğim portremodu dışında geniş açı da foto çekebiliyor mate de sadece portre modu ile normal çekim var geniş açı yok 

özet olarak 

ileride satmayacaksanız ve kalem sizin için çok önemli değil ise  mate 10 

cihaz değiştirmeyi seven her yerde kılıf aksesuar bulmak isteyen biriyseniz note 8

ben hala karar verebilmiş değilim tasarım açısından mate fakat kalem ve jac cıkışı yüzünden note

ios için gittim iphone aldım memnunum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

huawei aksesuarlarını daha ucuza ve kalitelisini bulman mümkün ve hiç sıkıntı çekmezsin çin meşei olduğu için aliexpressde muazzam aksesuarlar var hemde ucuz :)

kaleme gelince ablam telefon alacaktı ne alayım dedi ozamanlar p9lar var p10 yeni çıktı neyse p9 al dedim huawei gitti note 4 aldı 2 ay çinde yazılım hatası vs servis neyse

abla dedim neden note 4 aldın dediki kalemi var not alıyorum bunla aç bakayım ne not almışsın dedim yemin ediyorum toplasanız 3 satır etmez bütün notlar :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feykbey
    feykbey's avatar
    Erkek

ben mate 10 pro derim hacılar. hatta şu an en kral telefon. foto kalitesi olarakta çok iyi. burayada bakmakta fayda var : https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/

feykbey tarafından 10/Mar/18 13:55 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şu konuya yazdığım zaman 3.000 lira olan telefonlar şuan 4.000'ü devirmiş durumda. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 3501 Toplam Mesaj: 24
tavsiye