folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder IDE Lerden Nefret Ediyorum !!

IDE Lerden Nefret Ediyorum !!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Bu aralar tasarım desenleri öğrenmeye çalışıyorum. Vim/Emacs tabi ki mükemmel çözüm değil. Uğraştırdığı noktalar var.

Dedim bir IDE kurayım. UML grafikleri sınıf diyagramları falan işte neyse IDE çizer ben de direkt konuya odaklanırım.

Linux kullandığımdan zaten Java tabanlı olanlar dışında başka yok.

Intellij Community zaten sınırlı. Bir çok eklenti kuramıyoruz. Onu kurmadım.

Netbeans, Ubuntu 'da çok çirkin görünüyor. Günlerce uğraştım denemediğim yöntem kalmadı ama yok düzelmedi. Netbeans 'i sildim.

Geriye Eclipse kaldı. 'for Java developers' olanını indirdim.

Kurdum. PHP, Python eklentilerini kurdum.

Eclipse 'i açtım. Fan deli gibi dönmeye başladı. Baktım 2.9 GB RAM kullanıyor. Hadi kullansın ne olacak dedim.

Ama aşırı bir kasma var. Menülerde çok geç tepki veriyor. İşte Run falan diyorum geç tepki veriyor. Bir özelliği kullanacağım deli ediyor kasıyor.

En sonunda küfür ettim sildim. Lazım değil UML diyagramlarını elle çizerim de yine bu kasıntı 'bloated' şeyleri kullanmam.

Şimdi yine Vim/Emacs takılıyorum. 

Memnunum. Daha da IDE kullanmam.  Siz nasıl kullanıyorsunuz ya?

Bu da böyle bir anım. Paylaşmak istedim.

---------------

Intel i5 4210U 1.7/2.7 GHz, 8 GB RAM, 256 GB SSD

SkynetX tarafından 12/May/17 14:32 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Programlama yapanlar için en iyi yerin mac platformu olduğunu söylüyorlar

PanxeR tarafından 12/May/17 14:42 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Programlama yapanlar için en iyi yerin mac platformu olduğunu söylüyorlar

Linux 'da iyidir bir sıkıntım yok ama alabilsem Mac alırım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Hocam IDE candır. Sen linux ile uyumlu IDE yok diye niye bok atıyorsun :) Şaka bir yana Windows'da VS Community Edition, Intellij Idea-Pycharm-Webstorm, eclipse hepsini kullanıyorum. Ben hiç bahsettiğin RAM vs. sorunlarını yaşamıyorum. Ayrıca Idea'nın crackli versionuyla ihtiyacın olan herşeyi tek yerde bulabilirsin.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

Hocam IDE candır. Sen linux ile uyumlu IDE yok diye niye bok atıyorsun :) Şaka bir yana Windows'da VS Community Edition, Intellij Idea-Pycharm-Webstorm, eclipse hepsini kullanıyorum. Ben hiç bahsettiğin RAM vs. sorunlarını yaşamıyorum. Ayrıca Idea'nın crackli versionuyla ihtiyacın olan herşeyi tek yerde bulabilirsin.

VS güzeldi ama kullanamıyorum artık :))))

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    TeRRoR bunu yazdı

VS güzeldi ama kullanamıyorum artık :))))

Hocam aktif olarak bende artık kullanamıyorum :( ama Java, Python ve NodeJS için JetBrains'in ürünleri VS standartında. Bence JetBrains'in IDE'leri ile aranı düzeltmeye çalış. Git konuş yani :)

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Notepad2 - flo's freeware

Notepad++

---

Vim'i nasıl kapatıyoruz? Ben genelde vim'den çıkmak için AltGr+SysRq+r+e+i+s+u+b kısayolunu kullanıyorum.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ManiakRhifat
    ManiakRhifat's avatar
    Erkek

https://atom.io/ Atom deneyebilirsin linux üzerinde. Ben mac üzerinde atom, sublime, coda kullanıyorum. Birde mecburen native olarak xcode ve android studio :(

eğer bir domates ışık hızına ulaşırsa kendisi ışık olur. bu sebeple ampulü yakdığınızda yanınızdan geçenlerin ışık mı yoksa domates mi oldunu bilemezsiniz. eğer ışık diyorsanız ışıktır, domates diyorsanız domatezdir. buna röletivite deriz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

netbeans en iyisi hocam 

çirkin görünüyor demişsin ama güzel temalar var onlarda kur 

https://i.hizliresim.com/W0d6oY.jpg

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

Ubuntuyu kaldirip arch linux + gnome + arc theme yuklersen dertlerinden kurtulursun,

Text editor olarakta emacs, vim, sublime kullaniyorum. 

Emacs c++, python konularinda iyi fakat php ve javascript turevi dillerde indentation problemi cikariyor.

Vim'i ofisteki server'a ssh ile baglandigimda kullaniyorum. Tmux + vim, ssh uzerinden cok rahatlik sagliyor.

Ozetle 1 tanesina baglanmanin bi anlami yok, hepsi dogru yerde kullanildiginda guzel.

Si vis pacem para bellum.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    SinusX bunu yazdı

Ubuntuyu kaldirip arch linux + gnome + arc theme yuklersen dertlerinden kurtulursun,

Text editor olarakta emacs, vim, sublime kullaniyorum. 

Emacs c++, python konularinda iyi fakat php ve javascript turevi dillerde indentation problemi cikariyor.

Vim'i ofisteki server'a ssh ile baglandigimda kullaniyorum. Tmux + vim, ssh uzerinden cok rahatlik sagliyor.

Ozetle 1 tanesina baglanmanin bi anlami yok, hepsi dogru yerde kullanildiginda guzel.

Zamanında kullandığım kombinasyon tam olarak :) bende hiç bir sıkıntısınız görmemiştim tavsiye ederim.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
Toplam Hit: 2126 Toplam Mesaj: 13
fucktheides