İlahi Bing ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

tolgasen bunu yazdı:

ee bumudur?

konu nerden nereye. bak biz sana ms maps dahamı iyi dedik?

bing kendi servisini önde çıkarıcak gibi bir şartmı var, maps yazınca 1. sırada illa bing mapsmı çıkmalı dedik.

neyse zumsuz sen golang programmin language ile en kalitelisisin. hani google birinci sırada çıkarmış ya %3c3c3c

demedinizde sabahtan beri ne saçmalıyrosunuz ? Ben 1. sırada olmalı mı dedim ? ilk 5 sayfada yok 5X10 eğer matematiğin yoska = 50 ilk 50 de bile bulamadım.

http://search.yahoo.com/

yaz bakalım maps diye.Microsoft bi bakar, zamanında kendi ismini arattırdı mı bulamayan arama mtoroları vardı.Bing'te o yolda ilerliyor.Adaletliymiş.Peh!! Microsoftu'u bilmesek objektif, herkes için olduğunu düşüneceğim.

Darısı senin başına hoca.Bir çok anahtar kelimede ilk sayfadayım.Yarın 1. ayım doluyor.Darısı senin başına.Ama üst sıralarda olmak için kaliteli ve özgün içerik lazım.Google kalite arar.

dgshfhmndgnhjsdk diye kelime literatürü aç o kelimedede birincisin ;

kalite zumsuk ;)

rtfaegtsrgsw  -> ayrı kelime

gfshdghd  --> ayrı kelime

bak bunlar kalite zumsuk bunlardada ilk sırada çıkarsın

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_cO_By
    Mc_cO_By's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

tolgasen bunu yazdı:

tamam zuksuk en iyisi sensin evet. en iyisini her zaman google yapar. ms kim daha dünkü bok.

Madem tartışma istiyorsanız AKLINIZCA dalga geçmeye çalışacağınıza bana elle tutulur birşeyler gösterin.

Google Maps
    - Uydu haliyle görebilirsiniz,
    - Arazi şeklinde görebilirsiniz,
    - Harita şeklinde görebilirsiniz,
    - Kullanıcıların yükledikleri fotoğrafları görebilirsiniz,
    - Wikipedia'da olan yerleri görebilirsiniz, wikipedia'ya tıklayıp oradan bilgi alabilirsiniz.
    - Webcam dediğinizde, dünyayı canlı canlı izleyebilirsiniz.
    Son olarak
    -Büyük bir özellik olan, caddelerde yürüyormuşçasına gezebilirsiniz.Fakat sadece google araçlarının kayıt ettiği yerleri.

Bing Maps
    - 2d ile görebilirisiniz, 3d ile görebilrisiniz.Sanıyorum silverlight yüklü olması gerek.

----------

Hakkattende bing maps kralmış ya.Arama konusuna girmiyorum bile.

Kardeşim niye doğru diyemiyorsunuz ? Hadi doğru değil ben yanlış biliyorsam neden doğrusunu açıklamıyrosunuzda ilk okul bebeleri gibi ezmeye çalışıyorsunuz ?

Sana elle tutulur bişey göstermek istiyorum, canı gönülden :|

Abi şu iyi, bu iyi, o kaka muhabbeti yeterince boş muhabbet zaten.

Bırak kimin işine hangisi geliyorsa onu kullansın, ki rekabetin olması kadar güzel bi durum mu var.

Zamanla bing maps iyi şeyler yapacaktır, doğal olarak google maps de pasif kalmamak için gelişimini sürdürecektir.

Bunda kullanıcı zararına bir şey göremiyorum ben.

Ayrıca Bing'e 'maps' yazınca, 'google maps' çıkma olayını bi mantıklı düşün abi.

Arama motorunda ilk sıralarda çıkmak için ne bileyim, iyi içerik, iyi hit vs bi ton belli başlı kıstas vardır.

Bing Maps yeni olduğuna göre, 'maps' diye arandığında geri sıralarda çıkması normal değil mi ?

'Bing Maps' yazarsın çıkmaz, yine anlarım, ama maps kelimesi Microsoft'un tekelinde mi Allah aşkına ?

Her hangi bir site, herhangi bir kelimede ilk sıralarda çıkabilir.

Tahribat'da kaliteli hıyar yetişiyo mesela ama google amcaya hıyar yazınca ilk sırada tahribat çıkmıyo, o zaman amk google ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

+ olarak kendi ürettiğin kelimlerle değil en çok arananlarla çıkmayı planla ;)

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&source=hp&q=asp+portal&meta=&aq=f&oq=

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&source=hp&q=en+iyi+localhost&meta=&aq=f&oq=

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&source=hp&q=milyonlarca+thank+you&meta=&aq=f&oq=

kalite zumsuk ;)

ben bunlarla çok hit alıyorum ama merak ediyorum sen o golang progra.. falan olan kelimenle ne kadar hit alıyosun düşünlür :\

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Mc_cO_By ;

Hocam maps kelimesi bing tekelinde değil.Bahsettiğim konu o değil zaten.

Maps nedir ? Arama motorunun hizmetidir.Yahoo, google'a maps yazdığında ilk sıralarda.Yahoo'ya maps yazınca yahoo maps üst sırada.Burada demek istediğim şey maps kelimesi sonuçta bing'in bir hizmeti mi ? Hizmeti.Peki bu adamlar neden hizmetine ait bir sözcüğü üst sıralarda gösterememiş ?

Yani ben olsam maps yazdığında sağ tarafta yada herhangi bir yerde bu bizim hizmetimiz derdim.Bing neden bunu yapmamış ? Bingin iyi olması yada google'ın iyi olması benim kazancıma değil.Sadece kıyaslama yapıyorum.Eğer birşey çıkarttıysan geliştirmen lazım.Ya buraya yazdım yada başka foruma tam hatırlamıyorum ama şunu demiştim ;

"bir progrma, işletim sistemi yada kod yazdığınızda ilk versiyonu diğer veriyonlara göre facia'dır"

Bing içinde geçerli google içinde  (ki chrome browser ile gördük).Hatta dns hizmetinide gördük google'ın akşam.Fakat haritalar yazdığında bizimde haritalar diye bir hizmetimiz var şeklidne uyarı yapmıyorsa (hadi arama motoru çok objektif) bir arama motoru nasıl olabilir.Neden yapmıyor ? 

1. buydu.

2.si ise bing maps'ın yeniliği nedir ? Google maps'ın yapamadığı neyi yapabiliyor ? Ben görmedim

Belki görmediğim, yanıldığım kısım vardır.Neden konuya adam gibi cevap yazan 1 yada 2 kişi var ? Hea adam gibi cevap yazmak için adam olmak lazım.Oda kişilikle ilgili birşeydir.Devam etsin arkadaşlar.Akıllarınca beni küçük düşürecekler.Ahh ahh 13 yaşındaki yiğenim kadar zekaları olsaydı keşke.

Karşıma alıp konuşabiliyorum en azından.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

seviyeyi düşürme, seviyemi düşürmeyeyim zumsuk.

kimseye kişisel olarak hakaret etme, burda senin şahsına laf söylenmedi, butun eleştiriler yazdıklarına göreydi. eğer varsa senin de bi sıkıntın bizim yazılarımızla ilgili, buyur eleştir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

Mc_cO_By ;

Hocam maps kelimesi bing tekelinde değil.Bahsettiğim konu o değil zaten.

Maps nedir ? Arama motorunun hizmetidir.Yahoo, google'a maps yazdığında ilk sıralarda.Yahoo'ya maps yazınca yahoo maps üst sırada.Burada demek istediğim şey maps kelimesi sonuçta bing'in bir hizmeti mi ? Hizmeti.Peki bu adamlar neden hizmetine ait bir sözcüğü üst sıralarda gösterememiş ?

Yani ben olsam maps yazdığında sağ tarafta yada herhangi bir yerde bu bizim hizmetimiz derdim.Bing neden bunu yapmamış ? Bingin iyi olması yada google'ın iyi olması benim kazancıma değil.Sadece kıyaslama yapıyorum.Eğer birşey çıkarttıysan geliştirmen lazım.Ya buraya yazdım yada başka foruma tam hatırlamıyorum ama şunu demiştim ;

"bir progrma, işletim sistemi yada kod yazdığınızda ilk versiyonu diğer veriyonlara göre facia'dır"

Bing içinde geçerli google içinde  (ki chrome browser ile gördük).Hatta dns hizmetinide gördük google'ın akşam.Fakat haritalar yazdığında bizimde haritalar diye bir hizmetimiz var şeklidne uyarı yapmıyorsa (hadi arama motoru çok objektif) bir arama motoru nasıl olabilir.Neden yapmıyor ? 

1. buydu.

2.si ise bing maps'ın yeniliği nedir ? Google maps'ın yapamadığı neyi yapabiliyor ? Ben görmedim

Belki görmediğim, yanıldığım kısım vardır.Neden konuya adam gibi cevap yazan 1 yada 2 kişi var ? Hea adam gibi cevap yazmak için adam olmak lazım.Oda kişilikle ilgili birşeydir.Devam etsin arkadaşlar.Akıllarınca beni küçük düşürecekler.Ahh ahh 13 yaşındaki yiğenim kadar zekaları olsaydı keşke.

Karşıma alıp konuşabiliyorum en azından.

bak o senin kalitesizliğini, adaletsizliğini gösterir. Öyle bişeyinde sen tutacağınımı sanıyorsun. Yanlış sulardasın zumsuk öğrenmen gereken çok şey var

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

tolgasen bunu yazdı:

+ olarak kendi ürettiğin kelimlerle değil en çok arananlarla çıkmayı planla ;)

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&source=hp&q=asp+portal&meta=&aq=f&oq=

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&source=hp&q=en+iyi+localhost&meta=&aq=f&oq=

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&source=hp&q=milyonlarca+thank+you&meta=&aq=f&oq=

kalite zumsuk ;)

ben bunlarla çok hit alıyorum ama merak ediyorum sen o golang progra.. falan olan kelimenle ne kadar hit alıyosun düşünlür :\

anahtar kelimelerde sidik mi yarıştırıcak ? Her sitenin anahtar kelimesi vardır

golang, chrome os, chrome os kurulumu (varyasyonlarında yani sanal sürücüye kurulum, linuxa kurulum vs..), golang blog, javascript dersleri giriş, xfce masaüstü, lxde masaüstü, dünyada linux kullanımı, işlemci ısısını bulma, linuxta localhost gibi linux ve google ile ilgili aramalarda ilk 5 teyiz.Çoğunda 1-2 deyiz.

Eğer ilk sayfa diyorsakta : hangi linux dağıtımı, temel konsol komutları, gnome nedir  vs... 

gördüğün gibi kardeşim linux, açık kaynak, özgür yazılım, programlama 'ya ağırlık vereceğimd edim ve 1. ayımda bir çok konuda ilk sayfadan yoğun hit geliyor.Daha bekle 4-5 ay sonra daha da fazlalaşacak.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

alp bunu yazdı:

kimseye kişisel olarak hakaret etme, burda senin şahsına laf söylenmedi, butun eleştiriler yazdıklarına göreydi. eğer varsa senin de bi sıkıntın bizim yazılarımızla ilgili, buyur eleştir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

alp bunu yazdı:

sana birşey demedim merak etme.Ezmeye , küçük görmeye çalışmadın.En azından öyle düşünüp alındıysan bilmem fakat mesajlarında bunu görmedim.

edit:

tolgasen bunu yazdı:

bak o senin kalitesizliğini, adaletsizliğini gösterir. Öyle bişeyinde sen tutacağınımı sanıyorsun. Yanlış sulardasın zumsuk öğrenmen gereken çok şey var

Allah'a şükür öğreneceklerimi adam gibi adamlardan öğreneceğim.Etrafımda kaliteli adamlar var.Amaçları dalga geçmek, ezmek böylece kendini birşey sanmak değil, öğretmek olan bilen adamlar var.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JohnD
    JohnD's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yeni bir servis,zaman içinde maps yazında kendi servisi çıkacaktır(ben şahsen severim bingi)

DOM..
Toplam Hit: 8530 Toplam Mesaj: 72