folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İran: Emsalsiz Bir Silah Geliştirdik

İran: Emsalsiz Bir Silah Geliştirdik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

TAHRAN - İran, yeni bir deniz silahının denemesini yaptığını açıkladı.
    Resmi haber ajansı İRNA'nın haberinde, Devrim Muhafızları komutanı General Muhammed Ali Caferi'nin, denizde kullanılacak 300 kilometre menzilli yeni silahın "emsalsiz" olduğunu söylediği bildirildi.
    Haberde başka ayrıntı verilmezken silahın nerede, ne zaman denendiği de açıklanmadı. Haberde, Caferi'nin "Dünyadaki orduların hizmetinde benzeri bir silah mevcut değil" dediği belirtildi.
    Yeni silahın menzilinden, bunun bir çeşit torpil olabileceği belirtiliyor.

Bakalım ne olacak bu gidişatın sonu..

We can be more, we can be much more.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorry_13
    sorry_13's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

iranda konu teknoloji olunca başka ülkeler gibi gövde gösterisi yapmıyor özellikle savunma alanında pek gelişmediği sanılıyor ama aksine iran mükemmel silahlara sahip bakma çaktırmıyorlar bence A.b.d.'nin iranı iyice gözden geçirmesi lazım 

kanımca İran A.b.d'yi döver 

sevgim gercek olmasaydı aglayabilirmiydim.... aşkın benle olmasaydı nasıl gülebilirdim.. ates beni yaktıkça daha çok soğuyorum.. soğuyorum ben ateşi körükledikçe buz gibi donuyorum... bana şaşkın bakıyorlar onlarıda anlıyorum.. evvel zaman bir damla iken durumum... elhan derya hal buluyorum
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    muhuhauhe zahuehua pahueahu,yere yattım götümle hatta çükümle gülüyorum :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek
    konpicyus bunu yazdı:
    -----------------------------

Haberde, Caferi'nin "Dünyadaki orduların hizmetinde benzeri bir silah mevcut değil" dediği belirtildi.

Antioksidan haklı.Bu lafı duy da gülme 

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    bu salaklar hala tanrı olduklarınamı inanıyo :D lan dangalak adam yapsa bile sana söylermi o kadar önemli silahları :P

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek
    biz hala projelere imza atalım.. en azından adamlar bişi yaptık diyor biz? biz de doğuda 2-3 yer bombalarız hemen birileri çıkar işte gücümüz falan demeye başlar.

We can be more, we can be much more.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek

konpicyus bunu yazdı:
    biz hala projelere imza atalım.. en azından adamlar bişi yaptık diyor biz? biz de doğuda 2-3 yer bombalarız hemen birileri çıkar işte gücümüz falan demeye başlar.

İranlılar o bombaladıgımız yerlere kara harekatı yapamadı. 

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorry_13
    sorry_13's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    nerden biliyorsun türkiyede çok önemli silahların olmadığını farkındamısın bilmem ama dünyanın en iyi ordularından birine sahibiz bence ordu hakında ileri geri konuşmamalısın sonra ban yersin demedi deme 

sevgim gercek olmasaydı aglayabilirmiydim.... aşkın benle olmasaydı nasıl gülebilirdim.. ates beni yaktıkça daha çok soğuyorum.. soğuyorum ben ateşi körükledikçe buz gibi donuyorum... bana şaşkın bakıyorlar onlarıda anlıyorum.. evvel zaman bir damla iken durumum... elhan derya hal buluyorum
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Türkiye'de geliştiriyodur da duyamıyoruz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Ne kara harekatı hocam iran pjaka karşı dağa tek piyade çıkaramadı,hadi çıkarsın bizim gibi 10 bin piyadeyi karda kışta.
    Demişsin ki konpiçyus biz ne yaptık,biz iran gibi "amatör" gösteriş meraklısı bir ülke olmadığımızdan SSM sitesinde yaptıklarımızı göstermeyi tercih ediyoruz,ne mi?

-MİLGEM projesi,korvet sınıfı "stealth" özellikli gemi ki dünyada isveç,norveç ve abd dışında kimsede yok abdden sonra 12 stealth gemiyle en fazla bu tür gemiye sahip olan 2.ülkeyiz.

-Yerli tank projesi milli imkanlarla geliştirilen "Altay" tankı leopard tankıyla beraber dünyanın en iyi tankı olacaktır,ilk teslimatın 2012 de yapılması planlanmakta.

-ATAK ihalesi ile ana iskelet dışında(agısta westland) tüm elektronik aksam,görev bilgisayarı vs Türk firmaları tarafından yapılıyor.proje kapsamında TSK 50 atak helikopterine sahip olacak.

-JSF projesi dahilinde dünyanınn en yeni nesil savaş uçağı olan f-35 i kazanacak Türkiye,ilk etapta 120 tane alınacak(100 de olabilir) vs vs
    Sana burada yaptığımız onlarca şeyi sayarım ama sen anlar mısın o da var,bak görüyorsun biz birşey yaptığımız zaman ayrıntısına kadar söylüyoruz,doğu zihniyeti
    "Dünyada emsali yok!" "şÖYle!" "böyle!" aynılarını saddam da diyordu; )

Diyeceğim o ki Türk ordusu orta doğuda Mısır ordusu ile birlikte en kuvvetli ordudur,İran ise bölge ordularıı 20 yıl geriden takip ediyor,devam etsinler bu kafayla,mahalle edebiyatıyla ;)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Çalışma prensibi "3 gulhü 1 elham" :).

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
Toplam Hit: 8035 Toplam Mesaj: 73