folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbuldan Gitmek

İstanbuldan Gitmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı
    coLin bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

Konusu açılmışken ben de sorayım. Mudanyada  ogretmenim dogu gorevine gitmem lazım bu sene sonunda. Malum istanbul da dogu gorevi olarak geçiyor bizim meslekte. 

Doguya gitmek yerine istanbula mi gelsem ne dersiniz?

Sen bu sessiz sakin güzelim sahil kasabasından kalk, şimdi en sesli ortama göç. Ne kadardır buradaydın bilmiyorum ama gittiğin kalabalık yere alışman uzunca bi zaman alacaktır, orası kesin :d

bu 3. senem hocam geçen sene trilyede çalışıyordum bu sene eşkel sahildeyim. buraya pek alıştığım söylenemez emeklilik zamanı gelmiş insanların son durağı gibi bir yer.

sen mudanyada mı yaşıyorsun 

Ben güzelyalı'dayım. Biz buraya taşındığımız da direk ismine; yaşayan ölüler kasabası demiştim. Hala da öyle diyorum.  

Sessizliği güzel ama hep yaşlı insanlar var işte. İnsanından çok sessizliğini ararsın diye düşünüyorum buranın :d

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esrardede
    esrardede's avatar
    Erkek

Bodrum'a gelmenizi tavsiye etmem. Zira gitgide belirli bir yaş sınırı üzerinde insanların geldiği tatil noktası ile göç dalgalarının vurduğu bir yer olmaya başladı. 

Yakınınızdan geçerken tıslayan kaç şey sayabilirsiniz?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=30_MFXc6yVE 

Recebin siyasetini değil şair ve hatip tarafını severim, İstanbul diyince de bu şiir gelir genelde aklıma. İstanbul garip bir şehir, ne zaman çekip gitsem geri dönmem en fazla 7 ay sürer.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

madem web yazılımcısın aç bir site, eşinde editörmüş yazsın özgün makale home ofis takılın. her türlü şehire gidip yaşayın.benim hayalim şimdilik bu.

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Ankaraya gelmede nereye gidersen git hocam.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Herkes bir çok şehir söylemiş bende burada konu açmıştım vakti zamanında Antalya'da yaşanırmı diye :) heheyyy kaç yıl geçmiş :D Valla kardeşim Adana-Mersin benim memleket orası güzeldir ama istanbuldan sonra orası seni kesmez.Çünkü pek bir sosyal şehir değildir.Şehirden ziyade kafalar biraz farklıdır oralarda.Ben 4-5 yıldır ANtalyadayım emlak danışmanlğı yapıyorum güzel yaşanılabilecek şehirlerin başında gelir.Orada verdiğin ortalama kira + aidat+ yakıt gideri ne kadar önce bunu hesaplamak gerekiyor.Antalya da ev kiraları 450'den başlar muhite göre uçarrrrrrr gider.Ama şu anda bile Antalya'da soba yakmıyorum :) o açıdan yakıt gideri minimum seviyede diyebilirim.Genelde tek vasıta ile Antalya'nın her yerine gidersin en kötü ihtimal aktarma olur oda ücretsiz zaten problem yaşamazsın.Senin işe gelince burada web tasarım firmaları eleman arar ama şartları nedir nasıldır bilemem tabi.Aklına takılan konu varsa yardımcı olmak isterim her konuda

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

valla cesarete bakar bu işler.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Valla İzmir de İstanbul'u aratmıyor beyler.

Trafikteki artan araba sayısı ve belediyelerimizin yolları tıkama yönündeki çabaları(!) sonucu durumu vahim görüyorum. Yolları bölüp, kaldırımı 10 metreye çıkarıyorlar, bir şerit araba parkı oluyor, diğer giden şeridin önüne de 100 m de bir akıllı kavşak sinyalizasyon kodun mu oh mis trafik felç :)))

Yeşildere ve Altınyolu boş görme şansın yok gibi. Bakıyorum Çevre yolları bile 3 şerit dolu olabiliyor son senelerde.

Buca'da yıllardır trafik var, Karşıyaka desen bi dünya ışık aynı, Bornova merkeze çıkan yollar tıkalı, Gaziemir o da her zamanki gibi tıklım tıklım, Güzelyalı-Balçova tarafı diğerlerine nazaran idare ediyor, Alsancak hep kalabalık zaten vs vs. 

Yani trafik yönünden İzmir İsnanbul'u yakalayacak bence 4-5 seneye kadar...

Ben olsam Balıkesir-Muğla-Antalya'dan birini seçerdim :P

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

İş bul git Erzincan'a yerleş bomboş şehir :)

https://m.youtube.com/watch?v=XeLjtRSJ2vE

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı
    prokto bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar. Artık bu şehirden, bu karmaşadan bu stresten bu kalabalıktan kaçmak istiyorum ama bir sorun var. Nereye, Nasıl!

4 aylık evliyim. Evliliğim gayet güzel gidiyor. Şu an oturduğumuz ev kira. Gaziosmanpaşada. Ben Üsküdarda.Eşim Yenibosnada çalışıyor. Zamanımızın çoğu yollarda geçiyor kısacası. Özellikle de benim.
    Yaşım 26. Hergün büyüyen bu şehirde yaşamakta gün geçtikçe zorlaşıyor. Sadece ulaşım anlamında değil. Her anlamda. Buralarda yaşayanlar iyi bilirler. Hele bi de kazandığımızın çoğu borçlara ve kiraya gidiyor. Ay sonuna kadar sadece yol ve standart masraflarımız için para artıyor. Haziran ayında borcumuz biticek. Borçlarımızı bitirdikten sonra daha yaşanabilir bir yerlere gitmek istiyoruz.

Ben web yazılımcıyım. Çok güzel php yazarım. Eşim gazetecilik mezunu ve editörlük yapıyor şu anda. Evimizi ciddi ciddi başka diyarlara taşımak istiyoruz. Benim aklımdan izmir geçiyor ama gerçekten çok kararsızım ve bilmiyorum. Fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum dostlar. 

Alanyaya yerleş dostum. Annemler Mersinden oraya taşındı, mersin curcunasından kurtulmak için. Babam gençleşti yaw :D Bende Alanyayı bırakıp İstanbula geldim küfür etme nolur :D ama dediğin gibi standart masraflara gidiyor herşey kuruş kalmıyor :/

Dostum Alanya kışın bitik bir şehir tamam sessiz sakin orası doğru ama yazın turizmden kazanıyor esnaf kışın özellikle nisan ayına kadar millet kepenk kapıyor şehir sessizliğe bürünüyor. O yüzden tavsiye etmiyorum.

watervay tarafından 23/Ara/15 21:47 tarihinde düzenlenmiştir

Syntax error..