folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Java Programcisi Araniyor

Java Programcisi Araniyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek

Selam muritler. "Tercihen" Ankara bilkentteki Zemana ofisinde calismak uzere javaci eleman araniyor. Android tecrubesi olmasi tercih edilir, muhtemelen zemana mobile antivirus te calisacak (AV engine haric herseyini @j4x yazdi cok temiz kodlar :).

Ingilizce sart (en azindan ingilizce kitap makale takip edecek kadar), okul onemli degil. Bugune kadar kendi basiniza yaptiginiz en onemli (boyut farketmez) projenizi paylasin (kodlarini ozelden atabilirsiniz).

Maas muhtemelen Turkiye ortalamasinin uzerinde olacaktir. Super programciyim ama Ankara'ya tasinamam diyorsaniz, her ne kadar ilk tercih ofiste calismak olsa da, home ofis te dusunulebilir, basvurmaktan cekinmeyin.

Bunlarin disinda, "ilim amel ihlas ve guzel ahlak sahibi, allah dostu bir programciyim, X dilinde de akiyorum ama Java bilmem, tabii ogrenmek cok zaman almaz" diyorsaniz, her zaman iyi programciya yer vardir.

NOT: bugune kadar yazdiginiz en onemli projeniz okul odevi ya da web sitesi ise basvurup insanlarin zamanini bosa harcamayin. ("x firmasinda staj yaparken y programina yardim etmistim" sayilmaz. tamamen kendi projeleriniz).

basvuru: tarikat ici: PM, tarikat disi: dogan.kurt (at) dodobyte.com

CV de yollayabilirsiniz isterseniz. github vs tercih edilir.

Bu arada ben artik Zemana'da calismiyorum, sadece hatir icin konuyu actim, benimle gorusmeyeceksiniz, IK ile filan da gorusmeyeceksiniz, direkt muhendisler ile goruseceksiniz. gorusmede hakkinizin yenme ihtimali yok.

Saygilar.

Edit: Tekrar vurgulamak istedim, projenin satir sayisi onemli degil, guzel bir quine becerilerinizi 436456456 satirlik bir otomasyondan daha iyi gosterecektir.

Tugberk tarafından 07/Eyl/17 15:06 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Zaten programcı aramadığınız sadece iş arkadaşı aradığınız yazılanlardan çokca belli.

Umarım iyi bir programcı bulursunuz :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Zaten programcı aramadığınız sadece iş arkadaşı aradığınız yazılanlardan çokca belli.

ne demek istedigini anlamadim ama programci ariyoruz, konuda soyledigim gibi Zemana da calismiyorum, benimle is arkadasi olmayacak kimse. konu gecmisime bakarsaniz yillardir farkli firmalarda programci ariyorum, sansimi deneyim diye gelen bos insanlarla gorusmekten gina geldi, o yuzden mesajin dili biraz artizce gelebilir, amacta o, kendine guvenmeyenleri elemek :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

javacıdan kasıt ne olaki abi (:

spring framework biliyorum,(özellikle spring mvc)  onun haricinde hibernate, gwt vs de var. 

Keşke iş tanımı konusunda daha çok bilgimiz olsaydı, ona göre başvurur vaktinizi çalmazdık. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Tugberk bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

ne demek istedigini anlamadim ama programci ariyoruz, konuda soyledigim gibi Zemana da calismiyorum, benimle is arkadasi olmayacak kimse. konu gecmisime bakarsaniz yillardir farkli firmalarda programci ariyorum, sansimi deneyim diye gelen bos insanlarla gorusmekten gina geldi, o yuzden mesajin dili biraz artizce gelebilir, amacta o, kendine guvenmeyenleri elemek :)

Yok ben konuyu övme amacı ile yazmıştım.

Genelde Iş ilanlarına öyle bir göz gezdirirm de böyle iş ilanları pek denk gelmiyor.

Genelde Iş veren (veya iş ilanılarında) yazılımcıda milyar özellik ister. Çay yapmayı da bilgisn gibi gibi... 

Merak etmeyin daha önce sizinle konuşmuşluğum olmuştu pm den :D Kim olduğunuzu biliyorum :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

javacıdan kasıt ne olaki abi (:

spring framework biliyorum,(özellikle spring mvc)  onun haricinde hibernate, gwt vs de var. 

Keşke iş tanımı konusunda daha çok bilgimiz olsaydı, ona göre başvurur vaktinizi çalmazdık. 

Hocam sirketin kullandigi diller, Server tarafinda C#, Go. Antimalware, Antilogger vs C, C++. Driver lar C. Mobile AV Java ve C. Bunlar disinda web tarafi klaisk html js filan.

Simdi firmaya girdiginizde Java ci olarak giriyorsunuz cunku oncelikle aranan o, Android AV nin maintenance i muhtemelen yapacaginiz seyler. Yani PR takimindan gelen isteklere gore uygulamayi duzenlemek, bugfix lerini yapmak vs vs.

Ama eger yukaridaki diger dillerden birinde iyiyseniz production kalitesinde kod yazacak kadar, diger projelere akabilirsiniz, yukardaki dillerin hic birini bilmeyip mesela cok iyi bir delphi programcisiysaniz bile basvurmanizi tavsiye ederim cunku vasat bir java programcisinin iyi bir javaci olmasindansa iyi bir delphi cinin iyi bir javaci olmasi cok daha kolay bir is.

Tugberk tarafından 07/Eyl/17 15:22 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Eğer orda çalışacabilecek bir arkadaş var ise yine TBT den çok sevdiğim çok tatlı şişko ponçik çok iyi birisiyle de iş arkadaşı olucak <3

İyi arayışlar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Şirket kodları olduğu için paylaşma imkanım yok. Ara ara gizlilik kağıtları filanda imzalatıyorlar. Böyle olduğu içinde kod parçası paylaşmam mümkün değil. Böyle bir durum için bir çözümleri varmı acaba? Farazi bir problem verip onun çözümünü gönderebilmemiz gibi?

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

Şirket kodları olduğu için paylaşma imkanım yok. Ara ara gizlilik kağıtları filanda imzalatıyorlar. Böyle olduğu içinde kod parçası paylaşmam mümkün değil. Böyle bir durum için bir çözümleri varmı acaba? Farazi bir problem verip onun çözümünü gönderebilmemiz gibi?

olur hocam da hic kisisel projen yok mu?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emirhan-exp
    emirhan-exp's avatar
    Erkek

hayırlı olsun kardeş online olmuşsun.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

UP olsun hala aranıyorsa 

Toplam Hit: 2619 Toplam Mesaj: 11
java ankara allah dostu programci javaci araniyor