Javamı C# Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

node, angular, react, mobil için de kotlin ahanda yazın bunu bi yere. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    TxT bunu yazdı

node, angular, react, mobil için de kotlin ahanda yazın bunu bi yere. 

Hocam react deki kerameti anlatır mısın? 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

abi ikisini de öğren + üzerine javascript + html + css öğren nodejs e ucundan bak, azıcık piton azıcık php kurcala.

Tüm teknolojiler hakkında bilgin olsun. Çünkü java diyince artık sadece java ile yazmıyorsun. yanında zibilyon tane teknolojiye ihtiyacın oluyor. 

java (Spring mvc framework) ile uygulama geliştiriyoruz. Bir etiket yazıcıyı entegre etmek için oturup c++ yazmamız gerekti böyle düşün. sonuc olarak ortaya java + c++ karışık şeyler çıkıyor. 

Ben artık tek bir programlama dilinin bilinmesinin yeterli olmadığını düşünüyorum ki bana kalırsa java yazan birisi c# yazabilir. C# yazan birisi java yazabilirsin. Biraz okuması yeterli olur bence. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

C++ 'ı 10 kişi kullanıyor şeklinde küçümsemek "Java yı programlamadan anlamayan kişiler kullanır" demekle aynı. Yaptığınız işten dolayı kullanmıyor olabilirsiniz ama inanın diğer tüm dillerle yapılan projelerden maliyet olarak kat ve kat daha pahalı projeler C/C++ ile yapılıyor.

Oyun sektöründe kullanılan dil %99 C++ dır. Binlerce mühendis olduğuna göre C++ 'ı gayet iyi bilen binlerce mühendis var.

Savunma sanayinde C/C++/Assembly kullanılır. Milyar dolarlık projeler. F35 de 4 milyona yakın C++ kodu var deniyor.

Uydular, uçakların kullandığı bilimum sistemler C/C++/Asm üçlüsü ile kodlanıyor.

Tüm elektronik donanımların bir noktasında var C 'de var bazılarında da C++  var.

Dünya sadece hastane otomasyonu, bankaların kurumsal altyapıları ve wordpress den ibaret değil.

C++ 'ın yeni versiyonlarıyla birçok eski eleştirilen yönleri giderildi gideriliyor. Sık sık güncellenmesinden şikayetçiysekbaşka dilleri de kullanmayalım. Python2 ile Python3 arasında dağlar kadar fark var.

----------------------

C++ ile proje geliştirirken belli yönergelere bağlı kalıyorsun zaten. Kafaya göre hoba ben exception kullanacam ben kullanmayacam şeklinde değil. Bu analizler yapıldıktan sonra C++ ı kullanma çok da sorun olmaz herhalde ?

Ama şu doğru ki C++ gibi bir dili herkes kullanamıyor. Kullananlarda genelde dünya üzerindeki en iyi programcılar arasından çıkıyor. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

C++ 'ı 10 kişi kullanıyor şeklinde küçümsemek "Java yı programlamadan anlamayan kişiler kullanır" demekle aynı. Yaptığınız işten dolayı kullanmıyor olabilirsiniz ama inanın diğer tüm dillerle yapılan projelerden maliyet olarak kat ve kat daha pahalı projeler C/C++ ile yapılıyor.

Oyun sektöründe kullanılan dil %99 C++ dır. Binlerce mühendis olduğuna göre C++ 'ı gayet iyi bilen binlerce mühendis var.

Savunma sanayinde C/C++/Assembly kullanılır. Milyar dolarlık projeler. F35 de 4 milyona yakın C++ kodu var deniyor.

Uydular, uçakların kullandığı bilimum sistemler C/C++/Asm üçlüsü ile kodlanıyor.

Tüm elektronik donanımların bir noktasında var C 'de var bazılarında da C++  var.

Dünya sadece hastane otomasyonu, bankaların kurumsal altyapıları ve wordpress den ibaret değil.

C++ 'ın yeni versiyonlarıyla birçok eski eleştirilen yönleri giderildi gideriliyor. Sık sık güncellenmesinden şikayetçiysekbaşka dilleri de kullanmayalım. Python2 ile Python3 arasında dağlar kadar fark var.

----------------------

C++ ile proje geliştirirken belli yönergelere bağlı kalıyorsun zaten. Kafaya göre hoba ben exception kullanacam ben kullanmayacam şeklinde değil. Bu analizler yapıldıktan sonra C++ ı kullanma çok da sorun olmaz herhalde ?

Ama şu doğru ki C++ gibi bir dili herkes kullanamıyor. Kullananlarda genelde dünya üzerindeki en iyi programcılar arasından çıkıyor. 

Kullanamıyor derken ne demek istedin ?

since 2005 // tbt
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

C++ 'ı 10 kişi kullanıyor şeklinde küçümsemek "Java yı programlamadan anlamayan kişiler kullanır" demekle aynı.

10 kisi kullaniyor demedim, biliyor dedim. Ne yazik ki gerekenden fazla kisi kullaniyor.

"Java yı programlamadan anlamayan kişiler kullanır"

Bunu soyluyorum evet :) gonullu olarak java yazan kisi ya orta zekalidir ya da berbat bir programlama zevki vardir. 

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek
    manyaki bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

----------------------

Kullanamıyor derken ne demek istedin ?

gıcık yanları hata yapmaya çok müsait yanları var yanlış hatırlamıyorsam linus torvalds da c++ için kötü mü korkunç mu ona benzer bir şey demişti. mozilla vakfı da bu ve benzer sebeblerden rust programlama dilini geliştiriyor.
    Her şey yerinde güzel tarlada traktör , havada uçak, otoyolda otomobil , denizde tekne v.s v.s
    c++ dan java yada c# geçenlerin ohbe dünya varmış dediğini çok duymuşluğum var.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hex4d0r
    hex4d0r's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı

@masteryoda, C ile C++ i karistirma, C ye hakarettir bu. Bir ustadin dedigi gibi, C ile C++ arasindaki iliski akciger ile akciger kanseri gibidir.

@end, @caliber tesekkurler hocam, herhalde yasi kucuk olan arkadaslar heyecanlanip biraz eglenelim demisler, Bir de utanmadan tarikata dil uzatip baska yerlerde ss paylasmis nickinden usta hacker oldugu anlasilan arkadas, yazik.

@masteryoda, tekrar, bir dili bilmek demek o dilin x kuralini bilip y kuralini sallamakla olmaz. Dile hakim olacaksin tamamen. Nerede neyi kullanacagini iyi bileceksin, dilin karanlik koselerinin farkinda olacaksin.

C++ da bunlar mumkun degil, neden, cunku bjarne ihtiyactan degil un pesinde kostugundan C++ i yaratti ve kullanimi yayginlassin diye 25 yildir standart komitelerinde yatiyor.

Dil kabul gorsun diye herkesin favori ozelligi dile eklendi, kimse geri cevirilmedi, sonunda boyle berbat bir yaratik ortaya cikti.

C++ in en kotu yani herkesin kendine ait bir alt kumesini kullanmasi, kimi STL kullanmiyor, kimi exception, kimi multiple inheritence.

Kullanmadigin ozelligi unutursun, C de bile, ki cok kucuk bir dil olmasina ragmen az kullanilan struct bitfield, union gibi ozellikler cogu tecrubeli programci tarafindan unutulabiliyor.

Bunu C++ a genislettigimizde gercekten tum C++ i bilen kisi sayisini siz tahmin edin.

Ayrica, karanlik koseler olayini acayim.

C de tarihi sebeplerden dolayi & in onceligi == den dusuktur.

If (a & b == c) ifadesi (a & (b == c)) seklinde degerlendirilir.

C de bunun gibi bazi hususlar var ve cogu C "programcisi" bunu bilmez, bunu yuz kat daha fazla kurali olan C++ icin dusunun.

Ayrica once C sonra C++ sonra java ogren demek, once calculus sonra algebratic geometry sonra aritmatik ogren demeye benziyor.

Komiksin gerçekten. SkynetX sana C++ konusunda gerekli cevabı vermiş.

Diğer hususa değinmek gerekirse evet sen bu forum ya da tarikat, hangisini tercih ederseniz, kalitesini düşüyorsun o yaptığın yorumla. Sadece yazılım alanında da değil, IT sektöründe yetişmiş herkes bu yazına güler. Yaza yaza bitiremediğiniz Java, C# bakın derleyicilerine(veya sanal makinalarına) hangi dil ile geliştiriliyor.

Sabahtan akşama kadar otomasyon geliştirip, bir şeyden anladığını zannedince gelip sağda solda atıp tutuyorsun. Burada utanacak kişi sensin. İnsanlara şunu öğrenmen imkansız diyip insanların zekasına ve aklına dil uzatıyorsun.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Biraz mizah yapalim ortalik cok gerilmesin :)

Java atasozleri

- Java da gercek garbage collection olsaydi tum programlar calisir calismaz kendini silerdi.

- Java iyi cunku her platformda calisiyor demek, anal seks iyi cunku her cinste calisiyor demeye benzer.

- Java, write once, run away (bunu cevirince bok gibi oluyor)

- C++ mi daha iyi Java mi diye tartismak cekirgeler mi daha lezzetlidir agac kabugu mu diye tartismaya benzer.

- Java: C++ in zerafet ve basitligi ile smalltalk in hizliligi.

- Sitcom, abur cubur ve paket turlarin yaraticilari gibi, Java nin yaraticilari da bilincli olarak kendileri kadar zeki olmayan kisileri hedef aldilar.

- Ne zaman java yazsam bitmez tukenmez basvuru formlari dolduruyormus gibi hissediyorum.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hex4d0r
    hex4d0r's avatar
    Erkek

Tabi suç bende, hiç Türkçe içerikli forum olurda kimse birbirini öğrenmeye, bilgiye, bilime teşvik eder mi? Tartışmayı bir şey önermenin adabını bilir mi? Neden yabancı forumlardan uzaklaşıyorsun diye sorsana kendine.

İçerikleri görerek üye olmak istemiştim buraya, neyse bir daha da uğramam olur biter.

Otomasyon geliştirme işinde başarılar dilerim.

Toplam Hit: 8498 Toplam Mesaj: 55
c# java