folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Kezap Nasıl Saflaştırılır? Nitrikasit Nasıl Elde Edilir?

Kezap Nasıl Saflaştırılır? Nitrikasit Nasıl Elde Edilir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

Kezap'ın nitrik asit olduğunu ama içinde su falan olduğunu duydum. Nitrik asitin ise zor bulunduğunu biliyorum. Bu yüzden kezzaptan nitrik asit elde etme yoluna gideceğim.

ACABA: 

1- %95 üstü saf nitrik asit satılırmı yada bulunur mu?

2- Kezaba ısı verilerek içindekiler buharlaştırılır mı yoksa nitrik asit hepsinden önce mi buharlaşır? (içindeki maddeler nelerdir ve kaynama noktaları nedir)

3- Nitrik asit yanıcımı patlayıcımıdır (sonra sakata gelmeyelim)

4- Kezzap hala sanayi bölgelerinde, araba tamircilerinde falan varmıdır? Satın alabileceğim noktalar nereleri?

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek

bildigim kadarıyla nitrik asitin kaynama noktası suyunkinden daha dusuk, damıtma yontemiyle nitrik asiti saflastırabilirsin ama suyun her sıcaklıkta buharlastıgını goz onune alırsak bu yolla tamamen saf nitrik asit elde etmen mumkun olamaz, mutlaka bir miktar su bulunacaktır içinde.

nitrik asti ne yanıcıdır ne de patlayıcı ama ustune bulastırırsan sana ciddi boyutlarda zarar verebilir. ugrasacaksan bole bişeylerle mutlaka koruyucu gozlujk kullanmaslısın, bir de buharından korunmak için maske.. bunun dısında tutup asitin içine suyu bosaltırsan lak diye her tarafa sıcrar, asitte kaynamaya benzer hareketlenmeler olur, bunun için asiti suyun içine bosaltman hgerekir. (bole bişe yapman gerekirse)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azizsenel55
    azizsenel55's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hacı zor bulunmuyo git bi kimyasal madde satan medikale al ben geçen yıl aldıydım 15 ytl ye yarım kiloydu herhalde

Bir gün HERKES FENERBAHÇELİ OLACAK...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Illegal_Character
    Illegal_Character's avatar
    Erkek
    Hajı ben asit fabrikasında staj yaptım ordan isterim biraz sana saf mı lazim nitrik mi ama sülfürik var sanırım isterim de verirler mi vermezler mi orasını bilmem sana haber ederim olmassa da vermezler diye düşünüyorum :s

Kibarlığım affedilmez bir küfürdür belki. Sen anla onu ! Kimse anlamadan ya sustum, ya suçtum. İki türlüde bana ziyandi. Ne insanlar anlayabildi derinliğimi, ne ben anlayabildim onlarin sığlığını. O yüzden hep sustum ve sustukça suç oldum. Ama hic işlenmedim...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrKomando89
    TrKomando89's avatar
    Erkek

Bulması zor değil, kimya depolarında kolayca bulunur. Ama yinede bulamam diyosan, kezzap ısıtılarak yoğunluğu artırılabilir.

Ayrıca asitler saf olamaz zaten, saf olursa asidik özellik göstermez. Tanımını okursanız, sulu çözeltileri asidik özellik gösteren maddelere asit denir.

Yani en fazla %99 olabilir. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    hic ugrasmayın kezzab bulunuyr bizim markette üstüne az su dokerız biraz saflasır orjinalını tutmaz ama olsun :D:D:D muahah

Boş İşler Uzmanı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kotusirine
    kotusirine's avatar
    Dişi
    kafkafkaf bunu yazdı:
    -----------------------------

Kezap'ın nitrik asit olduğunu ama içinde su falan olduğunu duydum. Nitrik asitin ise zor bulunduğunu biliyorum. Bu yüzden kezzaptan nitrik asit elde etme yoluna gideceğim.

ACABA: 

2- Kezaba ısı verilerek içindekiler buharlaştırılır mı yoksa nitrik asit hepsinden önce mi buharlaşır? (içindeki maddeler nelerdir ve kaynama noktaları nedir)

4- Kezzap hala sanayi bölgelerinde, araba tamircilerinde falan varmıdır? Satın alabileceğim noktalar nereleri?

Huju (: Aramayın Nitrique, acide  bizde var.. ama bunu neyde kullanacaksın
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    kotusirine bunu yazdı:
    kafkafkaf bunu yazdı:

ACABA: 

Huju (: Aramayın Nitrique, acide  bizde var.. ama bunu neyde kullanacaksın

hic ugrasmayın kezzab bulunuyr bizim markette üstüne az su dokerız biraz saflasır orjinalını tutmaz ama olsun :D:D:D muahah  kullan ım yerlerı tuvaletler kırlı mutfak ve banyolar ve cesıtlı katliyamlarda kullanılabılır ( kezzab için gecerlı ) :D

Boş İşler Uzmanı..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek
    TrKomando89 bunu yazdı:

Bulması zor değil, kimya depolarında kolayca bulunur. Ama yinede bulamam diyosan, kezzap ısıtılarak yoğunluğu artırılabilir.

Ayrıca asitler saf olamaz zaten, saf olursa asidik özellik göstermez. Tanımını okursanız, sulu çözeltileri asidik özellik gösteren maddelere asit denir.

Yani en fazla %99 olabilir. 

bak bu da dogru :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mit
    mit's avatar
    Erkek
    hadi  diyelim    nitrit  asiti  buldum  eee  sonraa   sadece   nitrik  le  bi mik olmaz   öbür  malzemeler  nedir  nasıl olur.çocuk oyuncagı değil dikkatli olun.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chaoser
    Chaoser's avatar
    Erkek
    Bak şimdi istanbuldaysan unkapanına gidiyorusun imç var orda kimyevi madde satan yerler var okulda deney yapcaz diye alıyorusun ondan sonrası senin bileceğin iş

dünyada en güzel 3 şey vardır; et yemek, ete binmek, etin içine et koymak.
Toplam Hit: 14109 Toplam Mesaj: 16