Kimlik Değişimi Hakkında Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Merhabalar evlilik nedeniyle eski kimlik gibi değişim yapılıyor mu yoksa bu Yen'i kimlikler için mi kayıt alıyorlar? Yurtdışına kimlikle çıkacağız ancak kişinin cüzdanında bekar yazıyor. Değiştirmesi gerek ancak süre de kısıtlı. Eski kimlik alabiliyor muyuz bilgisi olan var mı?

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

değişim ya da kayıt olayını bilmiyorum ama biz evlendikten 15 gün sonra değiştirmiştik; problem olmadı yurt dışına çıkışta. siz yurt dışına çıkarken evlilik cüzdanını yanınıza alın bişey olursa onu gösterirsiniz.

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Ben değilim hocam evli de. Şöyle bir durum var. Cüzdanlar da bekar yazıyor, şimdi çıkışta illa sorun olur. Değiştirmek isteseler acaba bu Yen'i kimlik mi gönderirler yoksa eski nüfus cüzdanını da anında 5 dk da alabiliyor muyuz? Çipli olursa çok beklerler ve vakit yok 30 una kadar hayatta gelmez o kimlikler çipli de

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

eski verileceğini sanmam; çipli başladı artık... ama bekar yazması sorun olmaz. sonuçta kimlik no ile bakıyor polis çıkışta; orada sakat bi durum yoksa problem olmaz. evli-bekar değişiminde de bir süre için mevcut olan belge kullanılılabiliyor sanırım.

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

Hocam gidin eski kimlik veriyorlar mı onu sorun. Yeni kimlik almaya kalkarsanız, ucu açıkb ir süreç o :) Gelmiyor da gelmiyor bazılarının ki inatla :)

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Kesin sorun olur. Kimlik değişmeli ya da nüfus kayıt örneği işe yarar mı idareten sormak lazım.

Kuzenler memlekete gelmişti eşi kimliğini unutmuş evli yazan çift soyadlı. Ehliyet ile uçağa girmek istedi bilette çift soyad ehliyette tek olunca bayağı uğraştırdılar..

Kendine İyi Bak ..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

eski kimlik olayı bitmiştir gidiyim eskisinden alayım gibi bir durum yok

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

herşeyimiz boktan amg yeni kimlik beklesen bir aydan önce çıkmaz..

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

abi o olay şöyle oluyormuş,

aile cüzdanını yanına alıyorsun pasaport kontrolde gösteriyorsun aile cüzdanını geçiyorsun. 

ben giderken eşimin kimlik geldi benim gelmedi. Ben eski bekar yazan kimliğim ile geçtim kapıdan polise gelmedi henüz başvuru yaptım dedim. Aile cüzdanını gösterdim. Zaten türkiyeden çıktıktan sonra kimliğin önemi yok artık pasaport geçerli oluyor. onda da evli bekar ibaresi yok 

Edit. Birde nüfus müdürlüğünde memur soruyor zaten sana, geçici kimlik kağıdı vermemi ister misin diye. Sen tedbiren onu da al yanına. 

sLeymN tarafından 19/Haz/17 11:03 tarihinde düzenlenmiştir

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Bilginiz olsun başvurudan sonra 2 hafta içinde yeni kimliğim geldi

-
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

herşeyimiz boktan amg yeni kimlik beklesen bir aydan önce çıkmaz..

Rize merkezde başvurdum tam 7 gün sonra geldi

İzmir aliağada arkadaşa gelişi 1 ay sürdü

Toplam Hit: 1869 Toplam Mesaj: 11
kimlikl