Kitap Okumak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilie_jean
    bilie_jean's avatar
    Erkek

Kitap okuma alışkanlığı kazanmak istiyorum.hergün kitap okumak istiyorum.kütüphaneye gittim üye oldum geçen gün.Tolstoy "Savaş ve Barış" adlı romanı aldım.dedim bu kitabın kötü olma ihtimali yok.yazarı tolstoy.başladım okumaya.Okurken acayip uykum geldi.sıkıntı bastı.bıraktım.yarın tekrar okumayı denedim.yine aynı.yarın bidaha yine aynı.kitap bir klasik.yani dandik ve sıkıcı olma ihtimali yok.sorun bende.neden hemen uykum geliyor ve sıkılıyorum.üstelik sadece bu kitapta bölye değil.internette sörf yaparken bile okumaktan hemen sıkılıyorum.okuma alışkanlığı kazanmak için neler yapabilirim.tavsiyelerinizi bekliyorum.ayrıca önerdiğiniz kitaplar varsa yazın lütfen.

twitter.com/KezzapliMakarna
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xtlan
    xtlan's avatar
    Dişi
    yazarı iyi diye, ilginizi çekmeyen bir kitabı okumak elbette uykunuz getirir. hoşlandığınız, merak ettiğiniz vs. konular üzerine kitaplar okumayı deneseniz eminim daha başarılı ve yararlı olacaktır.

"Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
    okumaya baslamka icin haldir huldur diyerek 5-10 bolum okuyacaksin yada kitabin yarisina geleceksin diye bir sey yok.

1- ilgi alaninla ilgili bir sey olsun -kafadan dunya klasiklerine girme-
    2- her gun biraz zaman ayir ve sadece 1 bolum oku.

bundan sonra yapman gereken zamanin akisina birakmak

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    çılgın türkler gibi bir kitabı 2 haftada sadece tuvalette okuyarak bitirdim tuvalete bi giriyodum işim bitiyodu 45 dakka oturdumu sonrasında ayağa kalkamadığımı hatırlıyorum... :)

l enfer c est les autres Sartre ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek
    hoca okumayı sevmiyorsan ve alışkanlık kazanmak isityosan ilgini çekmeyen kitapları okuma hem canın sıkılır sıkıntıdan okuduğundan bişey anlamassı iligini çeken bi kitap al o sürükler götürür zaten zamanın nasıl geçtiğini anlamassın tavsiyem yakın tarih kitapları :)

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zula
    zula's avatar
    Erkek
    bence hızlı okuma kursuna falan gitmelisin. çünkü hızlı okuyamadığın için uykun gelmekte canın sıkılmakta. ben de aynı senin gibiydim ama hızlı okuma kursuna gittikten sonra değişti herşey. bi solukta kitap okuyunca insan hiç sıkılmıyor.

Dünyada "10" çeşit insan vardır; binary saymayı bilenler ve bilmeyenler..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Direkt Tolstoy ağır gelebilir. Bence ince kitaplar okuyarak başla. Çabuk biter fazla sıkmaz, yarısına gelmeden bırakayım da demezsin çoğu kez. Ulan kaç sayfa kitap ki, bu kadar okudum bitirivereyim bari dersin. Polisiye ya da fantastik kitaplar ilgini çekebilir. Tavsiye edebileceğim birkaç yazar da var tabi, mesela annem dışında hayranı olduğum iki kadından biri : Agatha Christie. Sende de bendeki kadar etkili olursa yakında kendini kitap aşığı olarak ilan edebilirsin. İşte sana göre olduğunu düşündüğüm küçük listem :

Muzaffer İzgü'nün Zıkkımın Kökü kitabını tavsiye ederim. Kendi çocukluğunu anlatmıştı o kitapta.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yorum yazan diger arkadaslarin dedikleri cok dogru, oncelikle kendi alanina gore kitap oku, yoksa sirf kitap okumus olmak icin kitap okumak pek akillica bir hareket degil.

Pablo Coelho nun Simyaci diye bir kitabi var, eger o kitabi sindirerek okuyabilirsen dunyaya bakis acin degisir.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

hocam aynı sıkıtınyı bundan yaklaşık 10 yıl önce lisedeyken bende yaşadım... nasıl atlattığıma gelince diğer arkadaşların dediği gibi ilgi çekecek birşeyler okudum...

sana verebileceğim en iyi kitap tavsiyesi bence R.A. Salvatore kara elf üçlemesi... (anayurt, sürgün, göç)... fantastik kurgu hikayelerinden hoşlandığımı anladığımda inan çok zorlanmıştım... çünkü bu kitaplar çok az okunur ve o yüzden yer tezgahlarında bulunmaz... gidip orjinal almak zorundasındır oldukça pahalıdır ama fiyatına neredeyse her zaman değer çünkü sürükleyicidir... ben lisedeyken evdekilerle bu kitapları okumak için kavga ettiğimi hatırlarım... bizimkiler yat artık sabah okula gideceksin derdi... ben bir bölüm daha okuyum tamam der çaktırmadan 10 bölüm falan okurdum birde bakardımki sabah olmuş... bir ara iyice azıtmıştım derslerde bile okuyordum romanlarını...

sana tavsiye ettiğim romana gelince aslında fantastik bir dünyada geçiyor olmasına rağmen bu gün ki gerçek hayatla örtüşen bazı ilginç ama trajikomik noktaları bile var sana şiddetle tavsiye ederim o yüzden...

şimdiden kolay gelsin tuttuğun yolda güzel hadi hayırlısı olsun...

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

"faust" ı okumanı öneririm klasiklerden başlamak istiyorsan...

fecidir yav =))

sonra da "iki şehrin öyküsü" nü okudun mu hem sıkılmazsın hem okuma şevkin alevlenir gibime geliyor =))

sonra klasiklerden devam et bence, ruslardan uzak durduğun sürece :P =))

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    Yeah bunu yazdı:
    -----------------------------

"faust" ı okumanı öneririm klasiklerden başlamak istiyorsan...

fecidir yav =))

sonra da "iki şehrin öyküsü" nü okudun mu hem sıkılmazsın hem okuma şevkin alevlenir gibime geliyor =))

sonra klasiklerden devam et bence, ruslardan uzak durduğun sürece :P =))

-----------------------------
    ruslarda ne var ki... severim rus kızlarını...
Toplam Hit: 3741 Toplam Mesaj: 35