Klima Parcasindan Anlayanlar ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar bosch marka klima icin kapasitör değişimi gerekiyorda bu parcanin ortalama fiyati nedir ?

50+6 uf kapasitör 

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Ben anakartı söküp elektronikçi de 10 lira değiştirtmiştim geçen sene

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NiKoTiN
    NiKoTiN's avatar
    Erkek

malzemenin kendisi 10tl civarı birşey
    onlardan değiştirmesini istersen servis ücreti isteyecektir. yetkili servis toplamda 100 lira gibi birşey çıkartabilir.
    kendin alıp değiştirmek istiyorsan eskisini sökerken dikkat et kondansatör doluysa küçük bir hoplatma yapabilir =)

NiKoTiN
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Malzemeyi alırsın  sonra açarsın klimayı havya varsa olay tamam 15 dakkada değişmiş olursun yok yapamam diyorsan bi elektronikçiye götür max 50 liraya kapatırsın.

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pizot
    pizot's avatar
    Erkek

Ben takabilirim dersen motorun sol üst kısmında tüpe benzer 3 kablo bağlantısı olan zımbırtı 30 tl ye halledersin yok klimacı taksın dersen en az 50 tl yi gözden çıkarman gerekiyor...

Veleye...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Hocalar ben evde yokken annem ilgilenmis servisle 

Bu parcayi değişip 170 tl para alıp gitmişler 

Internetten bakiyorum 10 tl civari bu parça bu fiyati nasıl cekebiliyorlar ?

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Hocam yanlis anlamada kac paraya degistirmesini bekliyorsunuz

destination@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

Hocam bu durumu nasıl savunabiliyorsunuz ? 

10 tl ye alınan bir parça 170 tl ye takılması sizin icin normal bir durummu ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Malesef esnafımıznı eli çok pis .

Bunuda kira ve vergi deyip meşru gösteriyorlar .

Geçen hafta ist 7000 Btu luk klima ya gaz takviyesi için 350 tl talep ettiler az daha katil oluyordum .

11kg lık gaz tüpü 450 tl zaten .

Kısacası kondansatör değişip 250 tl isteyen ne kadar emekçi varsa Ebelerine saygılarımı şey ettiriyorum

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    seagate189 bunu yazdı
    DestinatioN bunu yazdı

Ben savunma yapmadim sunu soruyorum ne kadar talep etmesi gerektigini nasil hesapladiniz

edit: 

klima bozuldu call center arandı bayiye yönlendirildi keşif yapıldı sorun belirlendi ve tekrardan geri dönülerek tamir yapılması planlandı

call centerda calısan adamın maası yönlendirilen bayinin kar beklentisi ve calıstırdıgı usta ve yanındaki cıragın maası, mazot giderleri, kesilen faturanın vergisi vs vs en son 10 liralık parcanın maliyeti

daha cok gider kalemi ekleyebilirim inanki en basitinden gelinen aracın aşınma maliyeti, otoyol giderleri, kullanılan techizatın amortismanı vs vs vs

Trde herkes düşük maaslardan şikayetci ancak kimse işçiliğin değerini bilmiyor ve küçük görüyor ama iş kendine dönünce bu ne amk bu maaşa çalısılırmı diyor :)

avrupda ve amerikada bir usta tutun ve işçlik masraflarını tr ile kıyaslayın anlarsınız

DestinatioN tarafından 21/Tem/17 11:24 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    seagate189 bunu yazdı
    DestinatioN bunu yazdı

10tl'ye parçayı alıyor + 160TL'ye bilgisini ve tecrübesini satıyor.

Senin 160TL'lik bilgi ve tecrüben varsa 10tl'ye alıp değiştirseydin, 160tl cebine kalsaydı.

--

Not: yetkili servis vs değilim ancak bilgi ve tecrübesini satabilen adama da saygı duymak gerekir. Şimdi buraya çekiçli hikayeyi yazdırmayın..

Bonus Örnek:

Eve dolap yaptıracaktık, dolapçı gelip fiyat verdi 5000TL; sonra gittik dolap çizim programı indirdik, çizdik, kesimciye verdik bağlantı deliklerine kadar delindi kesildi, ikeadan alınmış gbi hale geldi. 1500TL'ye maloldu, adama anlatıp yarım yamalak anlayıp yapacağı işten kat kat güzel oldu. Çünkü 3500TL'lik bilgi ve tecrübemiz vardı.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 1562 Toplam Mesaj: 14
klima