Kodlama Ders Ücreti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Sözlüm 14-15 yaşında bir çocuğa sıfırdan kodlama dersi verecek. Ancak bunun saatlik ya da chapter olarak ücretlerini çok bilmiyoruz. Bunun piyasası nedir ki acaba? Sözlüm yeni mezun ancak sıfırdan vereceği için dersi yetersiz kalmayacaktır 

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

Hocam bunun ülkemizde çok yaygın olduğunu sanmıyorum, dolayısıyla fiyat ortalaması vermek zor. Anlatacak kişinin kalibresi ve zaman verimliliği gibi şeyleri düşünerek kendin bir fiyat biçmelisin. 30 TL de olur 100 de daha fazla da. Kaç saatte piyasada iş bulup çalışabilecek hale gelir ne kadar maaş alır v.s. göz önüne alabilirsin. Birkaç sene önce 200TL çekmiştim saatine ama o arkadaş mezundu ve iş arıyordu, seninkine fazla gelebilir.

Bedava yapmanızı da tavsiye etmem bu arada sonra bazıları gibi hain evlat çıkıp emeğinizi piç edebilir :)

j4x tarafından 23/Ağu/19 00:43 tarihinde düzenlenmiştir

The king is bleeding.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Saatlik değilde haftalık bazlı alın ücreti. Her hafta sadece hafta sonları günde 2-3 saat varsayarak haftalık 150-200 tl arası birşey olabilir. Öğreteceği kişinin de yaşı ufak olduğundan uygun gibi bu ücret. Kodlama öğrenmek için çok fazla alternatif ve materyal olduğundan o seviyede ki bir öğrenim için fazla uçup kaçamazsınız fiyatlandırmada. Yaş faktöründen ve giriş seviyesi olacağı için minimum tutmak lazım fiyatı ama çok da aşağı çekmeyin. Hem karşı taraf hem de sizin tarafın memnun olacağı bir fiyatta anlaşın.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek

chapter nedemek hocam ?

“Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş”(Gazel-i Baki)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

jargonphp bunu yazdı

chapter nedemek hocam ?

Bölüm bölüm anlatıldığında her bölüm başı ücret mi olur anlamında kullanmış hocam. 

Yani saat değil de 1-Programlama nedir 

2-Hello World

3-Değişken nedir değişken türleri 

4-Ekrana yazı yazdırma 

5-Kullanıcıdan değer alma 

...

...

gibi , bölüm başı ücret sanırım. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

haftalık 200 falan diyen olmuş. Lan bizim kuzenleri kıçı kırık kodlama kampına gönderdik 1 aylık 1.5k alıyorlar neredeyse. Burda birebir dersten bahsediyoruz. Nitekim anlattığı konu türkçe değil matematik değil. 

Ben veriyor olsam çalıştığım işte aldığım saatlik ücretin 3-4 katını alırım net.

Bugün eve servis yada tamirci çağırsan yol hava parası 70 lira alıyor aq.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı

haftalık 200 falan diyen olmuş. Lan bizim kuzenleri kıçı kırık kodlama kampına gönderdik 1 aylık 1.5k alıyorlar neredeyse. Burda birebir dersten bahsediyoruz. Nitekim anlattığı konu türkçe değil matematik değil. 

Ben veriyor olsam çalıştığım işte aldığım saatlik ücretin 3-4 katını alırım net.

Bugün eve servis yada tamirci çağırsan yol hava parası 70 lira alıyor aq.

Ben kodlama bilmiyorum. Verdiğim kodlama eğitimi aylık 5000 lira.Kime ? Bunu kabul edip alana.... 

Bir işin ederi nedir ? 
    Senin paraya ne kadar acil ihtiyacın var ? 
    Müşterin ne kadar verebilir ? 

Ailenin alım gücü ve kendi zamanına biçtiğin değere göre bir fiyat belirler müşterini ikna edersin. Hizmetini satamadıktan sonra istersen saatlik fiyatını 10.000 lira yap.

-0-

/Chapter ve Saat olayına göre fiyat verme kısmına değinelim.

Çocuk bu mevzulara karşı baya meraklı ve kabiliyetlidir. Çok kısa sürede işi kapar. Süre ne kadar kısa  olursa dersi  verenin alacağı para o kadar azalır. Chapter olayı burada mantıklı.
    Çocuk geç anlıyodur. Burada chapter mevzusu sıkar... Saatlik ücret almak daha karlı... 

Her halükarda ikisinide kıyaslayıp karşılaştırın. Nasıl ?

Kaç Chapter var ? Chapterlara ne kadar ücret biçiyorum ? Kurs sonunda toplam kaç para alıcam ?
    Mevcut chapterları kaç saatte öğrenciye verebilirim ? Bu kadar saat sonunda toplam kaç para alıcam ?

-0-

Not:Okullarda kodlama eğitimi falan mı var ? Niye özel ders talep ediliyor ?

italyan tarafından 23/Ağu/19 14:31 tarihinde düzenlenmiştir

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Hocam öğrenciler bile matematik, fizik vs derslerini 100den aşağıya vermiyor (Ankara'da) çok ihtiyacı olan da saatlik 50ye veriyor ama çöp.

Programlama dersin üstünde zorunluluk değil ve zor. Ama ilk deneyim olarak kabul edersek saatlik 150 altına alma

Tabi bu saatlik ücret haftada enn  fazla 8 saat verilen özel dersler için geçerli. Ben günlük 4 saat vereceğim diyorsan alacağın ücret artar saatlik ücret azalır

iyibu! yeniden..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Çocuğun seviyesine bakar, önce çocuğu analitik yetenek testine alsın sözlün. Zeki bir çocuğa ders vermek keyif verir paranın önemi kalmaz, gerzek embesil bir çocuğa ders vermekse insanın ömründen ömür alır. 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Çok teşekkür ediyorum yorumlarınız için. Ben bu konuyu açmadan önce saati 50-60 mi olsun diye tartışıyorduk çünkü. Bayağı bayağı saflık olurmuş öylesi. Chapter ve saat olarak ayrı ayrı deneyip ona göre bir ücret talep edeceğiz öyleyse. Fiyat kesinleşince konuya yorum bırakacağım

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Merak ettiğimden soruyorum

1) Kodlama dersinde hangi programlama dilini öğreteceksiniz ?

2) 14 - 15 yaşındaki çocuk, bu dersleri aldıktan sonra ne yapmayı hedefliyor ?

3) Eğitimi verecek olan öğretmenin niteliği nedir ? Yani öğretmenlik mezunu mudur ? Veya kodlamayı ne kadar biliyor ? Ne kadar anlatabilir ?

Bir de yorum ekleyeyim.

Bu kodlama dersini saatlik değil de, Müfredatı müşteri ile ortak kararlaştırılmış bir şekilde olsa

yani şu konuları anlatacağım ve bu konuları belli bir sürede (mesela 1 ay, 2 ay anlatacağım) denilse

ve bu müfredat için toplam bir fiyatta anlaşılsa, bence daha adil olur gibi geliyor.

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
Toplam Hit: 2021 Toplam Mesaj: 13
kodlama