folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.Com - Açık Kapılar Önünde
linefolder Kripto Para Konularında Refli Link Paylaşımları

Kripto Para Konularında Refli Link Paylaşımları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Hepimizin bildiği gibi tahribatta refli link yasak . Direkt bir kişiye söylemiyorum kimse yanlış anlamasın.  İçimden bir his airdroplar ve fırsatlar arttıkça gereksiz şekilde konular açılıp normal link yanına refli link sıkıştırılacak diyor.

Bunun önünü bence ileride alamayız. Kişisel fikrim yönetim kripto para konularında ne olursa olsun refli link paylaşımını yasaklamalı. 

Hergün onlarca kripto para, airdrop vs çıkıyor. Güvenlik olarakta bu kullanıcıları zora sokar. Adam üşenir bir süre sonra fazla düşünmez yanlış bir yerde her zaman kullandığı borsa şifresini yazar.

Pishing olayları olur. Kötü niyetli kişiler olabilir. Diğer konular için neyse ama en azından kripto için refli link paylaşımı ek olarak bile olsa yasaklanmalı.

www.kriptopedi.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

hiç link paylaşmadım paylaşacak vaktim de yok, lakin, refli link senden kaybettirmeden diğerine bir şeyler kazandırıyorsa, bence refsiz link yasaklanmalı. Kripto platformu kazanacağına, kullanıcısına da bölsün :)
    Zaten bir sürü saçma sapan yasak var ( silinen konulara bakın mesela ) ne bileyim genele konu açamıyoruz falan fistan, niye yeni yasak çıkarıyorsunuz kardeşim :D

Bırakın özgür bi platform olsun/kalsın burası, yakında türkiyeden daha yasakçı olacağız mk

noname tarafından 09/Oca/18 23:01 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

sonuna kadar katılıyorum. o konulardan birini de ben açtım onu da belirteyim.:) 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Müritler bir şeyler kazanmasınmı? Müritlere bir faydası varsa bence serbest olsun, belki bir gün bende paylaşırım. :)

Ama Scam olanları da arada olabiliyor, hatta doğrudur pishing amaçlı olanlar bile olabilir, ref link verecekseniz de foruma dikkatli getirin bence..!

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

KotomineKirei nin actigi konuda kendisi deil ama baska bir murid kardesimiz, ben "bu browser mining acilmadi bende" diye sikayette bulundugumda,

kendi mining linkini, birde onuda editleyip sankli kendininki deilde, salt sade mining linkiymis gibi bana yolladi,

"burdan gir" diyerek :D tabi ben sonradan farkettim, ama cokta sey etmedim yaani...

halbuki kotominekirei kendi refli linkini ve sitenin refsiz linkini adam acik acik soyleyip paylasti.

---------EDITKI NE EDIT-----------

pardon KotomineKirei deilmis konuyu acan benim kafa gidik, konu acan; by_Tet 

konu bu; http://www.tahribat.com/forum/bitcoin-katlama-sanati-233550

bahsettigim mesajda bu; http://www.tahribat.com/forum/bitcoin-katlama-sanati-233550/4#msg2909261

:D

garga tarafından 10/Oca/18 01:29 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

açan kişi hem refli hem refsiz link koyuyorsa bence hiç bir sorun yok istene istediğine tıklasın , pishing vb.. konularına gelince biraz dikkat etsinler la .

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Abi şahsen ben böyle konular bana yararlı olduysa zaten mesaj atar ref isterim. Dikkat ettiğim halde çoğu zaman ben bile direk tıklıyorum. Yanlış bir airdrop kötü şeylere sebep olabilir.

Paylaşan kişi bilinçli veya bilinçsiz buraya konu açar, amacı reften kazanmak için çöp konuda olabilir, insanlar yararlansında olabilir. Tıklayan kişi sıkıntıya düşer.

Ek olarak yasaklara bende karşıyım. Yazdığım sadece bir güvenlik önlemi . Yoksa diğer konularda refli link paylaşılsa bende tıklarım . Adam bana kaybettirse bile tıklarım yani :) illa karşılıklı kazanmamıza gerek yok. Yanlış anlaşılmasın yazdıklarım.

Sanırım birkaç hafta önceydi bitcointalkta adam tam bu şekilde yemişti çünkü bir pishing sitesinden. Varolan bir konunun benzerine girip otomatik tıklamış ETH hesabını boşaltmışlardı :)

Zaten yarar sağlayacak adam mesaj atar ref link ister o sorun olmaz. 

www.kriptopedi.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı

Hacı abi kendimi bile sorguladım acaba ben miyim atan diye de çok şükür değilim :D

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hem refli hem de refsiz link verince sorun olmamalı bence.

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Bir tanesine bende tıkladım, (hatırlamıyorum hangisi) ne çıkacak merak ettim. Site sakıncalı çıktı ve güvenlik yazılımım girişe izin vermedi. Varsayımda bulunuyorum, çoğunuz kendisini Heykır olarak gördüğü için güvenlik yazılımına gerek duymuyor. Bu paylaşımlardan birinde de yine paylaşan kişi ingilizce anlamadığı için neyi paylaştığını bile tam bilmiyordu. Bir de birisi üyelik şifresini unutmamak için foruma yazmıştı, şifre : 123456789.

Herkes öpüldüğünde akıllanır, ben tarafsız kalıyorum.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    emrah20 bunu yazdı
    Bir tanesine bende tıkladım, (hatırlamıyorum hangisi) ne çıkacak merak ettim. Site sakıncalı çıktı ve güvenlik yazılımım girişe izin vermedi. Varsayımda bulunuyorum, çoğunuz kendisini Heykır olarak gördüğü için güvenlik yazılımına gerek duymuyor. Bu paylaşımlardan birinde de yine paylaşan kişi ingilizce anlamadığı için neyi paylaştığını bile tam bilmiyordu. Bir de birisi üyelik şifresini unutmamak için foruma yazmıştı, şifre : 123456789.

Herkes öpüldüğünde akıllanır, ben tarafsız kalıyorum.

hacım 123456789 şifresini unutuyorsa zaten nefes almayı da unutur o yakında, şeyapmamak lazım :D

...said addicted.
Toplam Hit: 2204 Toplam Mesaj: 12
kripto refli