folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Kuş Kovucu Sistem Önerisi - Fikri Olan

Kuş Kovucu Sistem Önerisi - Fikri Olan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    Merhaba arkadaşlar sizlerden bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum. Hatta fikir verirken linkte verirseniz çok makbule geçer.

Şimdi bizim bir incir bahçemiz var. Ticari boyutta değil ama ailemize yetecek kadar. Burada yetişen incirleri biz toplamadan saksağan ve kargalar yiyip bitiriyor. Yakın bölgemizde incir bahçesi ya da başka bir ağaç olmadığı için o bölgedeki bütün kuşlar bahçemizde 🙁 Tabiki yesinler ama bize de bıraksınlar 😃

Ben bahçemize bir ses sistemi kursam güneş panelli (elektrik yok o bahçemizde), akülü, gündüzleri çalışacak gece kapanacak bunu nasıl yapabiliriz? Hem ekonomik hem de iş görecek şekilde fikirlerinizi, önerilerinizi paylaşabilir misiniz? Hatta süreçte şunları yap diye elektonik konuda (Biraz elekrtonik bilgim var) beni yönlendirebilecek olan olursa yardımlarınızı memnuniyetle kabul ederim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Düzeltme: Konu doğru yerdedir umarım, doğru yerde değilse ilgili yere taşıyabilir misiniz?
    eyuperol tarafından 16/Şub/23 00:42 tarihinde düzenlenmiştir

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ağaç dallarına CD asmayı denedin mi ? Ben köyde faydasını görmüştüm. Güneş CD'den yansıma yapıyor, rüzgarda sallıyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Ağaç dallarına CD asmayı denedin mi ? Ben köyde faydasını görmüştüm. Güneş CD'den yansıma yapıyor, rüzgarda sallıyor. 

CD'yi denemedim ama araştırma yaptım dediğin gibi cd ve pet şişenin dışını folyo ile kaplamak ya da parlak bant ile kaplayıp ağaçlara asmak yapacaklarım arasında. Ha cd asmayı daha önce başka bahçede denedim ama faydası oldu mu bilmiyorum neticeyi göremedim, anam babam faydası olduğunu söylemişlerdi.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ayılar için olan piknik tüpüyle çalışan sistemide kullanabilirsin. Zaman ayarlı olarak gazla patlama sesi yapıyor. 

Kargalar aşırı lanet bir hayvan benimde cevizleri yemişlerdi hep. Cerrah titizliğiyle cevizi dalında delip içinden yemişi yiyorlardı ama ceviz dalda kalmaya devam ediyordu.

Birde çok zeki ve kindar hayvanlar. Tüfek doğrultunca anlayıp kaçıyorlar daha sonra kin güdüyorlardı. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Ayılar için olan piknik tüpüyle çalışan sistemide kullanabilirsin. Zaman ayarlı olarak gazla patlama sesi yapıyor. 

Kargalar aşırı lanet bir hayvan benimde cevizleri yemişlerdi hep. Cerrah titizliğiyle cevizi dalında delip içinden yemişi yiyorlardı ama ceviz dalda kalmaya devam ediyordu.

Birde çok zeki ve kindar hayvanlar. Tüfek doğrultunca anlayıp kaçıyorlar daha sonra kin güdüyorlardı. 

yerlesim yeri ne yakınsa kafa sikiyo piknik tüpü ama şahin sesi veren bir cihaz vardı arı kuşları için bizim arıcılar kullanıyordu 

Yav he he
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam selam.

Soyle ucan tarza sahin heykeli gibi bisey assan agaclara.

Mesela https://www.amazon.com.tr/PrimeMatik-%C5%9Fahin-heykeli-kovucu-54x35/dp/B07791WVC2

Kendi boyle felizolda vs yapip boyasan ( uygun omasi acisindan ) sonrada 2-3 tane dallar assan olmaz mi ? Gerci kargalara uyanik bir yerden sonra alisirmi bilemem. Biraz daha gelistirip icine sahin sesi cikaran bir cihazda yerlestirebilirsin.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Hocam ben sahsen kullanmadim ama arkadaslar su iki yontemin calistigini soyluyor: rastgele yuksek ses cikaran bir sey (konanlari kacirmak ve oralarda yuva yapmamasi gerektigini dusunmeleri icin) ve buyuk bir kus seklindeki balon/ucurtma (yaklasmalarini ve konmalarini azaltmak icin)

sigara değil, balık olan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Eger bahce cok buyuk degilse kus filesi, ekonomik ve pratik bir cozum olabilir mi ?

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Bahce yakınında akarsu olsa idi sana bir sistem onerecektim. Tahteravalli gibi bir ucu kasık seklinde diger ucunda teneke varil var gelen su kasık seklindeki yere dolunca asagıya iniyor bidon kalkıyor su dokulunce de bidon hızla yere carpıp ses cıkarıyor. ne isim veriliyor arastırmadım ama buna benzer bisi olabilir.

watervay tarafından 16/Şub/23 13:44 tarihinde düzenlenmiştir

Syntax error..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

dostum senin işini erkek bir kedi reis çözer. giydiğin bir tshirti bir kedi kulübesi yapıp içine koy kulübe ağacın üstünde çakılı olsun kediyi oraya alıştır. çiğ et falan ver, güvenli bulacağı için orada uyumaya başlasın, sonra kuru mama ver kedi reis et yemek isteyecektir bu da av başlıyor demektir. bir kedi reis günde 5 6 kuş avlayabilir.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Bizde balkon küpeşteleri için çok maduruz bu kargalardan. Gelip gidip bok tezgahı yapıyorlar

...
Toplam Hit: 1472 Toplam Mesaj: 16
sistem ses sistemi kuş kovucu