folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Lamer Hacker Cracker Kimdir

Lamer Hacker Cracker Kimdir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    candas_seven
    candas_seven's avatar
    Erkek
    Evet arkadaşlar herkezin bu 3 kelimeyi okuyunca düşüncelerinde şekillenen profili az çok kestire biliyorum, fakat gelin görün ki birçok kişi yanlış bir genelleme yapıyor . amaç sadece bunlar hakkındaki püsküllü bilgilerden sıyrılıp saf olan hallerini göstermek .

birçok kişi lamer’lerin hırsız olduğunu onun bunu açığını editleyip kendisi bulmuş gibi yayınlayan insanlar sanıyor. halbuki işin içine girdiğimiz vakit öyle olmadığını açıkca göre biliyoruz.

lamer’in tarifi : siber alanda yeni yeni faliyeet gösteren ve biraz kendini kanıtlama çabası içinde olan meraklı arkadaşlardır kimse anasının karnından hacker doğmuyor önce ilk okulu bitircek sonra orta öğretim lise v.s. v.s yani bu siber alandaki sistemde kademe kademe işlemektedir. lamerler büyük abilerinden esinlenirler ve bir çok abiyi idol olarak benimser :)) onlara siber alemde yaramaz çocukda diye biliriz . onlar yani biz hırsız değiliz ... sadece bu işe merak saran küçük çocuklarız benim bakış açıma göre öyle. ve sanal alemde yaşanan savaşların çoğuna bu arkadaşlar cevap vermeltedir örnekleri CW GÖVDE GÖSTERİSİ inde en ince ayrıntısına kadar bulunmaktadır.

şimdi aklınızdan geçenleri okur gibiyim... büyük abilerde mi lamer diyorsunuz siz şimdi . bende diyorum ki zaten ne yazdığımı anlamadıysan lamer bile olamamışsın demektir!... dediğim gibi amatör olduğumuz için zevk ve büyük birşevk ile önden biz gidiyoruz :))...

hacker nedir : birçok kişi derki hacker olman için yazılımların hepsini bilmen lazım bütün işletim sistemlerini bilmen lazım v.s. v.s. biçok saçma şeyin yanında aslında olması gerekenlerde söylenmektedir. hacker zaten kelime anlamı , kırmak’a tekammül etmektedir dolayısı ile öyle yada böyle bir sistemi kırıp içine girdiğiniz vakit anlınızın akı ile işte ozaman bir hacker adayısınız demektir . bunu için bütün yazılım programlarını su gibi bilmenize gerek yok yada illa 1-2 tane RAD yazmış olmanızda gerekmiyor sadece sistemlerin çalışma prensibini çözmeniz yeterli ve neye karşı tepki alabileceğinizi kestirdiğiniz vakit işte ozaman birçok şeyi aşmış oluyorsunuz . yani lamerler yani bizler gibi yüzeysel işlerle kafa yormayan sayın abilerimiz ve kardeşlerimiz daha derinlemesine girdikleri için birçok tabuyu kırmış olup yok olamaz denen şeyleri olurlu hala getirenlerdir. bakım kevin abiyi herkez örnek alıyor ama çoğu kimse bimiyorki yazılımdan fazla anlamaz o :)))askerden arkaşım ordan biliyorum :P. kısaca rütin bir şekilde çalılşan sistemi illegal yoldan deforme eden yada deforme olacağını kestirip buna karşı önlem ala bilecek kapasitedeki abiler ve kardeşlerimi birer hacker lardır ... yada daha kısaca. olası tehditlere karşı en azından cevap verebilecek vede en harbisinden önlem almasını bilen kişilerdir birçok çalışan mekanizmanın çalışma prensibini çözmüş yegane insan evlatlarıdır.

cracker : ülkemizde çokca bulunan ama sadece kendi menfaatlkari doğrultusunda lisanslı yazılımları kıran ve çoğu matematiğe + algırotlamaya hasta insanlardır şahsen bir cracker olmak isterdim :))). aslında bunu üstüne durulcak fazla bir şey yok anlatım açısından . dediğim gibi eğer lisanlı bir yazılımı anlınızın teri ile kırmayı başardıysanız işde ozaman bir craker sınız demektir illa her yazılımı kıracaksınız diye bir kaide yok. ama kırılmayak bir sistemde yok
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    proxy
    proxy's avatar
    Erkek
    kardeşim kuralları oku başlığı hepsini büyük harflarle yazmak yasak la banlanacan çabuk düzelt kimse görmeden:D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LordVader
    LordVader's avatar
    Erkek
    Konu baslıgını büyük yazmasan baba?
    Bi zahmet düzeltiver

I find your lack of faith disturbing.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek
    wala dai o kadar yazıldı kurallar siz geldiniz die :)

punto cero
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek
    bnce lamer in tanımını kafadan sallamısın

çocuktum,büyüdüm
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek
    forumu gezsen bu konunun altı kez açılmış oldugunu görürdün ayrıca büyük harfle konu açmak yasaktır

ANDY // Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi. Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş. Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek
    ya a.q tamam bişi yazmıs adam hadi proxy demiş büyü yazma diye ondan sonra gelen 2-3 kişi ye ne boq düşüyor da büyük yazma diyorsunuz. adam yeni . alla allaa

Hoop.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zerkavi
    Zerkavi's avatar
    Erkek
    candas_seven saol kardeş
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ercag
    ercag's avatar
    Erkek
    ben sana lameri örnekle kısa yoldan anlatayım
    bir msn konuşması

Sevgili Lamer: Abi vebkamini açsana abi pls abi

Lamerin Uğraştığı Şahıs: olmaz müsait değilim(veya herhangi bir cevap)

Sevgili Lamer: Abi bak açmassan seni heyklerim ben heykırım

Lamerin Uğraştığı Şahıs: OK hadi Bakalım

Sevgili Lamer: Tamam Bak Şimdi Sana Bi Dosya Atcam içinde bi sürü kız msn adresi var hepside soyunuyo vebkam karşısında(amacı trojan atmak)

Lamerin Uğraştığı Şahıs:Tamam Gönder Bakalım.

Sevgili Lamer: Buyur Abi (içinden sevinir oh oh şimdi heyklicem diye)

Lamerin Uğraştığı Şahıs: Tamam ekledim hepsini şimdi Konuşcam

Sevgili Lamer: Nası yaaa

Genellikle Bu Lamerlerin nicki : Professional Hacker Hacker Asi Hacker Vs olur:D

Profesyonel Satış Pazarlamacı - Lojistisyen
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gencprens
    gencprens's avatar
    Erkek
    eyvallah ellerin dert görmesin (:

Dünya hayatı kırlmaya mahkum şişeler hükmündedir...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mcking
    mcking's avatar
    Erkek
    Bana da çok çatar böyle armut lamerler.

mcking: Sne kimsin, niye ekledin?

Lamer:Asıl sen kimsin

mcking: eben

Lamer: Doğru konuş ben ekledin beni

mcking: Hadi len ben seni eklemedim sallama

Lamer:Görüşcez senle ben hackerım.

mcking:Görüşelim, taksim meydanı uygunmu hocam?

Lamer:Geç dalganı.Bilgisayarına reset çekde gör bakalım neler olcak

mcking:Çok tırstım hacker bey.Şuan altıma s.çmakla meşgulum.

Ardından bu salağı engellerim ve sizlere anlatacak bir anıyla mutlu mesut yaşarım...
Toplam Hit: 1903 Toplam Mesaj: 13