folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Yere Düştü Boot Etmiyor

Laptop Yere Düştü Boot Etmiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek
    Müridler bu sabah Acer 5745g marka laptobum laptop çantasının içinde yatağın üzerinden (yaklaşık 40 cm yükseklikten) yere düştü. Hatta son anda ayağımı yere koydum ayağımın üstüne düştü. İşyerine geldim makineyi acayım dedim Windows 7 ekranında takılı kalıyor Windows başlamıyor. Hardİsk lambası yanık sekilde bekliyor öyle. Acaba hdd yerinden mı oynadı diye sokup yeniden taktım düzelmedi. Başlangıç kurtarmayı çalıştırdım makineye bağlı donanımlardan biri arızali veya USB nin yanlış çıkarılmasından kaynaklı bir sorun mesajı geliyor. Sanırım hdd yi yedik. Garanti falan var sorun deil ama icinde yığınla verim var. Sata hdd case alsam bunları kurtarabilir miyim yada makineyi başlatmanın bir yolu var mı ??

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

Harddisk'i farklı bir bilgisayara takarak denermisin, bu şekilde verilerini kurtarabilirsin. Hiç açılmazsa yapacağın pek bir şey yok. Geçmiş olsun..

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bidaha düşür behlki eder

benim masaüstü açılmıyordu bir ara bioısda kalıyodu bi tekme çıkardım açıldı o günden beri o hatayı hiç vermedi :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

uzerıne bı vındvz daha kur sonra verilerini baska biyere cek ağdan falan sonra bas tekrar temiz format eger kurulumda da takılırsa kı takılmaz bı sıstem hatası var pc dusmesıyle pek sanmıorum bole hata vericeğini

delimiyim ben?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _CD_
    _CD_'s avatar
    Erkek

harddisk sata sanırım çıkar kendi masaüstü pcne tak ikinci disk olarak göster tik tik ses yapmıyorsa verileri kurtalırsın 

Algoritması yok bu aşkın; 8 Harf 3 Hece.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek
    Su anda başka makineye takma imkanım yok. Windows onyukleme yoneticisinden gelen Msj aynen söyle Windows bilgisayarınıza bagli bir aygıtlar iletişim kurma hatasıyla karsilasti. Bu hata dış USB sürücüsü gibi bir aygıtın kullanimdayken çıkartılması veya bozuk olan sabit sürücü veya CDROM sürücüsü gibi çalışmayan donanı Nedeniyle oluşabilir. Kaldirilabilir donanım birimlerinin düzgün bağlandığından emin olun ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın Bu hata iletisini almaya devam ederseniz donanım üreticisine başvurun. Durum: OxcOOOOOe Bilgl: beklenmeyen g/ç hatası oluştu.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek
    _CD_ bunu yazdı:
    -----------------------------

harddisk sata sanırım çıkar kendi masaüstü pcne tak ikinci disk olarak göster tik tik ses yapmıyorsa verileri kurtalırsın 

2,5 luk laptop sata hdd masaüstüne bağlanabiliyor mu??

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _CD_
    _CD_'s avatar
    Erkek

BRK35 bunu yazdı:
    _CD_ bunu yazdı:

uzun süre takılı kalmadığı sürece sorun olmaz (birkaç gün)

Algoritması yok bu aşkın; 8 Harf 3 Hece.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

_CD_ bunu yazdı:

BRK35 bunu yazdı:
    _CD_ bunu yazdı:

uzun süre takılı kalmadığı sürece sorun olmaz (birkaç gün)

uzun süre takılı kalması sıkıntı yaratmaz.

arkadaşıns ıkıntısına gelirsek. diski başka yere takıp içerisindekiler alması mümkün değilse format atması kâfi

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

bilgisayarı açar açmaz cd rom u aç öyle başlat, ram ide çıkarıp tak bi, olmassa format atmayı dene.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

hacı bnmde basıma geldi böle bişey masanın üstünden düşürmüştüm laptop abartısız 45dk da acılıyodu. format fln atılmıyodu neler neler denedim yani ama sonunda pes ettim gidip yeni bi hdd aldım. içindekileri bi şekilde kurtarırsın ben hiç ugrasmadım hdd aldıktan sonra. ama şöle bişi var yeni aldıgım harddisktede arada yine aynı sorun oluyo laptop cok ısındıgı zaman kapatıp sogumasını bekledigimde düzeliyor makine sanırım yolcu kurtulmak lazım(=

imza
Toplam Hit: 5291 Toplam Mesaj: 16