LG V10 Tanıtıldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

LG V10 adlı cihazda ilk göze çarpan yenilik ise çerçevede plastik yerine metal malzemenin kullanılmış olması. Böylece çok daha premium bir görünüme kavuşan V10‘un arka yüzeyinde ise kaymayı önleyen plastik kapak bulunuyor. Arka yüzeyden bahsetmişken LG bu amiral gemisinde yine çıkarılabilir pil kullanıyor ve böylece kullanıcılar istediği takdirde pil değişimi yapabiliyor. LG’nin Dura Guard adını verdiği metal çerçeve telefona gelebilecek hasarları önlüyor ve ekranın hasar görmesini engelliyor. Tasarım olarak ise LG’nin alışılageldik çizgisini koruduğu görülüyor.

Ön kısma baktığımızda tek bir ekran varmış gibi görünse de aslında LG V10’da iki adet ekran mevcut. 5,7 inçlik Quad HD IPS ekranın hemen üzerinde 2,1 inçlik ikinci bir IPS ekran yer alıyor. Ana ekrandan bağımsız olarak kullanılabilen bu mini ekranda bildirimler görüntülenebiliyor, saate göz atılıyor ve favori uygulamalara hızlıca erişiliyor. LG G4’te olduğu gibi Snapdragon 808 işlemcinin kullanıldığı cihazda 4 GB RAM yer alıyor. 1.8 diyafram açıklığına sahip 16 megapiksel çözünürlüğündeki arka kamerayla başarılı fotoğraflar yakayalayabilen cihazın önünde ise çift lensli 5 megapiksel çözünürlüğünde kamera bulunuyor. 3.000 mAh pile sahip cihazın Android 5.1.1 ile birlikte geleceği belirtiliyor.

Günümüzde birçok Android cihaz microSD kart desteği sunmuyor ve bu da bazı kullanıcıların diğer alternatiflere yönelmesine sebep olabiliyor. LG ise bunu bir avantaja çevirmiş durumda. Dahili olarak 64 GB hafızaya sahip telefon, 2 TB‘a kadar microSD kart desteği sunuyor. Bu sayede kullanıcılar devasa boyutlardaki dosyaları bile kolaylıkla telefonunda saklayabiliyor.

İlk olarak Amerika, Çin, Asya, Latin Amerika ve Orta Asya’da satışa sunulacak olan cihazın kasım ayında Türkiye’de kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor. Telefonun siyah, beyaz, bej, okyanus mavisi ve opal mavi renklerinde kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor. LG V10’un ilk tanıtım videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=ELD_6aeHGKQ

--------------------------------------------------------------

G serisinden bir şey olmayacağını anlamışlar sanırım. Çıkarılabilir batarya, renkli arka kapak falan Samsung'a özenmişler iyi olmuş. Samsung çıkartılabilir batarya olayını bitirdiği an bende Samsung'u bitirdim.

Metal çerçeve gayet iyi telefon yere düşünce darbeyi ilk o emiyor ekran camına vermiyor. Ezikler vs olacaktır artık gülü seven dikenine katlanır.

2 TB'a kadar hafıza kartı desteği açıkçası şuan için gereksiz fakat telefonda çift kamera olduğu göz önüne alınacak olunursa ileriye yatırım olarak görebiliriz.

Tırtırlı arka kapağı açıkçası ben beğendim elden kaymayı engelleyici bir tasarım.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

O metal cerceveyi g4'e koymadiklari icin burdan tekrar bidaha selam ediyorum kendilerine.

Iki ekran degil kristalden yapsinlar isterseler, bunlar ne anliyolar sanal tus koymaktan ? Z5de aynisi oldu. Cozemiyorum ben.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

O metal cerceveyi g4'e koymadiklari icin burdan tekrar bidaha selam ediyorum kendilerine.

Iki ekran degil kristalden yapsinlar isterseler, bunlar ne anliyolar sanal tus koymaktan ? Z5de aynisi oldu. Cozemiyorum ben.

Hocam onun Google'ın isteği olduğunu okumuştum bir yerde. Mesala Google firmalara 3G üstünden görüntülü görüşmede koymayın diyor. Fakat Samsung tekel olduğundan direniyor. Sanal tuş bencede saçmalık ekrandan yer harcıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Hocam onun Google'ın isteği olduğunu okumuştum bir yerde. Mesala Google firmalara 3G üstünden görüntülü görüşmede koymayın diyor. Fakat Samsung tekel olduğundan direniyor. Sanal tuş bencede saçmalık ekrandan yer harcıyor.

Yani var buyuk bi akil tutulmasi ama nedir anlamadim ben. Senelerdir ayni sey. Assagiya kocaman logo koyuyolar zaten ordan ekran bi gidiyo bide tutup ustune o sanal tuslari yerlestiriyolar :/ 

Hayir yazilimla filanda gitmiyo bu yada ben denk gelmedim oyle bi rom gormedim. Nasil lanet bi olayi varsa artik virus gibi.

Cihaz guzel duruyo bu arada arka kapagin cikmasi sd kart girisi islemci zaten bu senin amirali. Bakalim ciksinda gorelim nasil duruyo.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sanal tuş özellikle oyunlarda facia. LG G2 mini kullanırken kaç sefer oyunda yandım sanal tuş yüzünden. Tamda elimin altında duruyor telefonu yan tutarken.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Güzel telefona benziyor, birde çift sim olsa tadından yenmez aslında

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

güzel telefonb güzel karı

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yurtdışı satış fiyatı 600 dolarmış. Türkiye fiyatı düz hesap 2.000 liradan açılır.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Dokunmatik tuşlar > sanal tuşlar > fiziksel tuşlar

Bence olay budur. Fiziksel tuş daha mı iyi? Gönül ister ki dokunmatik tuşlar o boş alana yerleştirilsin ama sandığmız gibi orası boş mu? Elektronik bilgim yok ama eminim oraya tuş vs. dizmek birazcık alan artıracaktır. Ha sanal tuş olayı da pratikte güzel değil ancak bence fizikseli 10'a katlar. En malca olanı da samsung gibi hem fiziksel hem dokunmatik kullanmak. Daha da malcası tek fiziksel tuş koymak. bkz. iPhone.

Ayrıca xposed modülleri ile sanal tuşları kapatıp açabiliyorsunuz ama farzedelim ki sanalı kapattınız, ne ile hareket edeceksiniz? :D

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Yurtdışı satış fiyatı 600 dolarmış. Türkiye fiyatı düz hesap 2.000 liradan açılır.

Amerikada bütün amiral sınıfındaki telefonlar 600-800$ arası bir fiyata sahip mürid. tüketicinin kafası acayip karışıyor öyle olunca da hangisini alsam diye. Öte yandan iPhone 6 800 dolarken iphone 5s 650 küsür dolardı en çok ona gülmüştüm. (gidip de 5 alan mal da çok) 

Çok sıkılıyom
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Amerikada bütün amiral sınıfındaki telefonlar 600-800$ arası bir fiyata sahip mürid. tüketicinin kafası acayip karışıyor öyle olunca da hangisini alsam diye. Öte yandan iPhone 6 800 dolarken iphone 5s 650 küsür dolardı en çok ona gülmüştüm. (gidip de 5 alan mal da çok) 

Abd asgari maaş 1.256 dolardı en son yanılmıyorsam yani bizdeki ile aynı sayabiliriz. Şimdi alım gücü, para gücü vs siktir edip düz mantık düşünelim bu telefonlar Amerikalılara 600 lira gibi geliyor bizim parayla. Yani adamlara çok koymuyor. Bizde ise 1250 lira maaş telefonlar 2-3 bin lira. Adaletini sikeyim dünya.

Toplam Hit: 1837 Toplam Mesaj: 20
lg v10