Linux 20 Yaşında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=gYqiEieZUq4

İşletim sistemlerinin özgür çocuğu Linux, 20. yaşını kutluyor ve bir video ile herkesi bu kutlamaya davet ediyor.

Tam 20 yıl önce Linus Torvalds adlı bir bilgisayar bilimleri öğrencisinin tamamen hobi amaçlı olarak başlattığı projenin bugün dünyadaki büyük rakiplerini zorlayacağı kimsenin aklına gelmezdi. Hobi amaçlı başlatılan bu projenin GPL (General Public License)  ile paylaşılmasıyla başlayan bu serüven, insanların daha özgür yazılımlar kullanabilmesi için her geçen gün çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Günümüzde yüzlerce dağıtıma sahip olan bu proje, birçok filme konu olmayı başarmış. Hikayesini en iyi anlatan belgesel filmlerden biri, belki de 2001 yılında J.T.S Moore yönetmenliğinde çekilen Revolution OS filmidir.

Linux derneği bu boyutta bir film hazırlamış olmasa da, siz Linux severlerle bu sevinci paylaşmak için küçük bir video hazırlanmış ve sizleri de bu etkinliğe kendi hazırlayacağınız videolarla katılmaya davet etmişler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

Nice 20 senelere linux :D...............

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

bi gün bende denicem şu linux ü :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Nice yaşlara cücük!

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

arkandayız

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ashitaka
    Ashitaka's avatar
    Erkek

Video hoş olmuş ^^

Süngerler asla kötü bir gün geçirmez.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

hayırlı olsun nice 20 yıllara linux

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpermMan
    SpermMan's avatar
    Erkek

ltcelik bunu yazdı:
    -----------------------------

Nice yaşlara cücük!

koptum :)

-
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

güzel bi gönderme hiç birinix linux kullanmasanızda internete giren herkez zaten linux u kullanıyor : =)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:

güzel bi gönderme hiç birinix linux kullanmasanızda internete giren herkez zaten linux u kullanıyor : =)

ben bazen kullanıyorum..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Matchup
    Matchup's avatar
    Erkek

Pardus 2011 denedim çok hoşuma gitti şahsen , yani yeni bir cep telefonuna geçmek gibi birşey , Keşfedilecek çokca yeni uygulama ve özellik olması da insanı özendiriyor. Oyun harici hiçbir eksisi yok benim için , windows a has kullandığım kullandığım program sınırlı zaten.

Bulduğumuzu sanmaktan ziyade , umduğumuzu aramaktayız.
Toplam Hit: 2345 Toplam Mesaj: 14