Macbook Pro Model Numarası Farkı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackseaboy28
    blackseaboy28's avatar
    Erkek

Selamlar,

Bir adet Macbook almaya niyetlendim ancak almak istediğim ürünün aynı özellikteki cihazları için 2 farklı fiyat gördüm.

Teknik özellikleri tamamen aynı görünüyor ancak model numaraları farklı. PT deki stoklarda olmadığı için Trendyoldan almayı planlıyorum ama model numarası farkını merak ettim. Sonuçta Apple farklı varyasyonlu ürün çıkaran bir firma değil.

Z11B00098 :

https://www.pt.com.tr/macbook-pro-13-3-inc-m1-8c-16gb-ram-256gb-ssd-uzay-grisi-z11b00098

Z11B116256-TQ6:

https://www.trendyol.com/apple/macbook-pro-13-m1-8c-16gb-ram-256gb-ssd-uzay-grisi-p-134305958

Bunun hikmeti nedir bilen var mı?

Mobil uygulama geliştirilir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Farklı varyasyonlu çıkarıyor. MacBook'lar için durum ne bilmiyorum ama mesala Amerika ve Japonya için çıkan iPhonelar dünya genelinde çıkanlara göre farklı. Bizim buradaki Apple Store'a uluslarası garanti var diye götürürsen ilgilenmiyorlar. 

Tahminim Trendyol satıcısının sattığıda böyle yurtdışından paralel ithalat ile gelmiş bir ürün. 1 sene Apple diğer 1 senede biz garanti veriyoruz diyorlar ama cihazın içi farklı olduğu için Apple ilgilenmeyebilir.

mkyb tarafından 14/Eki/21 20:52 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bu kodlar aletin hiç bir yerinde yazmıyor, A ile başlayan modelleri oluyo genelde. parçalar da bu A lı modele göre oluyor. attığın iki model arasında fark olduğunu sanmıyorum bu yüzden.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

bu kodlar aletin hiç bir yerinde yazmıyor, A ile başlayan modelleri oluyo genelde. parçalar da bu A lı modele göre oluyor. attığın iki model arasında fark olduğunu sanmıyorum bu yüzden.

bu kodlar kutu üzerinde yazıyor. gördüğüm kadarıyla ikisi de aynı ürün. pt fiyatları daha uygun genelde, ben de oradan aldım, bi sorun yaşamadım.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackseaboy28
    blackseaboy28's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Farklı varyasyonlu çıkarıyor. MacBook'lar için durum ne bilmiyorum ama mesala Amerika ve Japonya için çıkan iPhonelar dünya genelinde çıkanlara göre farklı. Bizim buradaki Apple Store'a uluslarası garanti var diye götürürsen ilgilenmiyorlar. 

Tahminim Trendyol satıcısının sattığıda böyle yurtdışından paralel ithalat ile gelmiş bir ürün. 1 sene Apple diğer 1 senede biz garanti veriyoruz diyorlar ama cihazın içi farklı olduğu için Apple ilgilenmeyebilir.

Şimdi baktım, Trendyoldaki satıcı iki model numarasında da ürün satıyor. Ancak Türkiye garantili olabilir dediğin üründe (Z11B00098) İthalatçı Garantili yazarken diğer üründe(Z11B116256-TQ6) Resmi Distribütör Garantili yazıyor.

Yani tam tersi gibi anladım ben ama güvenemedim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackseaboy28
    blackseaboy28's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

bu kodlar kutu üzerinde yazıyor. gördüğüm kadarıyla ikisi de aynı ürün. pt fiyatları daha uygun genelde, ben de oradan aldım, bi sorun yaşamadım.

Ben de PT den almayı planlıyordum ama 2 haftadır stok gelmedi linkini attığım ürüne, çok fiyat farkı olmadan trendyoldaki ürünü buldum ama işte model numarası biraz yokuşa sürdü işi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    blackseaboy28 bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Ben de PT den almayı planlıyordum ama 2 haftadır stok gelmedi linkini attığım ürüne, çok fiyat farkı olmadan trendyoldaki ürünü buldum ama işte model numarası biraz yokuşa sürdü işi.

hocam gelince haber ver kısmını kullan istersen, stok girince direkt alırsın, ben o şekilde almıştım. 16 gb model sürekli stokta olmuyor.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackseaboy28
    blackseaboy28's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    blackseaboy28 bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

hocam gelince haber ver kısmını kullan istersen, stok girince direkt alırsın, ben o şekilde almıştım. 16 gb model sürekli stokta olmuyor.

Aynen öyle yaptım, geçen hafta 16gb lık modeller Macbook Pro kategorisindeyken bu hafta Özel Konfigürasyon kısmına alındı. Bu yüzden artık gelmesi zor diye düşünmeye başladım, maille ve müşteri hizmetleri yoluyla da rahatsız ettim ancak bir stok yenilenme takvimleri yok sanırım. Beklemek de sıkıntı şimdi, dolar artarken durduk yere fiyatlar artmasın diye başka yerden alayım dedim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

doları gören macbook almış sanırım, doğru düzgün ürün kalmamış pt de :)

mevcut fiyatlar amerika fiyatına yakın şu an.

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hocam ben de ptden aldım 20 gün önce :D

ben de dikkat etmiştim buna. tek bulabildiğim bir sayfada yorum olarak yazmışlardı.

amerika modellerinde enter ters L şeklinde değil de sağdaki shift şeklinde (klavye tr q olabilir)

başka bir farkını göremedim. tabi bu dediğim m1 işlemcili için. intellerde bu fark var mıdır bilemem.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    blackseaboy28 bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    blackseaboy28 bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Aynen öyle yaptım, geçen hafta 16gb lık modeller Macbook Pro kategorisindeyken bu hafta Özel Konfigürasyon kısmına alındı. Bu yüzden artık gelmesi zor diye düşünmeye başladım, maille ve müşteri hizmetleri yoluyla da rahatsız ettim ancak bir stok yenilenme takvimleri yok sanırım. Beklemek de sıkıntı şimdi, dolar artarken durduk yere fiyatlar artmasın diye başka yerden alayım dedim.

ben de bekleyemedim gidip 2k fazlasına hepsiburada dan aldım, 2 gün sonra stok geldi amk :D 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 6446 Toplam Mesaj: 24
macbook pro model farkı