folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Matematik Öğretmenliği

Matematik Öğretmenliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qzkn
    qzkn's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar.  geçen fizik bölümü için açmıştım konuyu sizin yazdıklarınız ve araştırdığım kadarıyla yazılası bölüm değil.  matematik öğretmenliği düşünüyorum,  boğaziçi ve odtü yazıcam.  büyük ihtimalle odtü ilköğretim matematik öğretmenliği olucak.  özel derslerle iyi para kazanmayı düşünüyorum aslında. devlet zor olcak gibi atanması büyük dert.  özel okul düşünüyorum ne kadar alabilirim maaş,  özel derslerden ne kadar kazanabilirim.  odtü ve boğaziçi mezunu bir matematik öğretmeninin iyi kazanacağını düşünüyorum bu şekilde.  okuyan eden,  öğretmenlik isteyen veya yeni mezun olan varsa düşünceleriniz neler? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    qzkn bunu yazdı

merhaba arkadaşlar.  geçen fizik bölümü için açmıştım konuyu sizin yazdıklarınız ve araştırdığım kadarıyla yazılası bölüm değil.  matematik öğretmenliği düşünüyorum,  boğaziçi ve odtü yazıcam.  büyük ihtimalle odtü ilköğretim matematik öğretmenliği olucak.  özel derslerle iyi para kazanmayı düşünüyorum aslında. devlet zor olcak gibi atanması büyük dert.  özel okul düşünüyorum ne kadar alabilirim maaş,  özel derslerden ne kadar kazanabilirim.  odtü ve boğaziçi mezunu bir matematik öğretmeninin iyi kazanacağını düşünüyorum bu şekilde.  okuyan eden,  öğretmenlik isteyen veya yeni mezun olan varsa düşünceleriniz neler? 

valla boğaziçinde okuyan (normalde mezun olması gerekirdi) fizik ve matematik ağırlıklı özel ders veriyor. ilk 1-2 sene sıkıntı yaşadı ama şuan ayda net 10.000 kazanıyor. yazın 1-2 ay yatıyor ama genelde aşağı yukarı en az bu kadar kazanıyorlar tabi sen mezun olana kadar özel ders vs kalırmı bilmem.

tagext tarafından 13/Tem/14 12:39 tarihinde düzenlenmiştir

ftw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qzkn
    qzkn's avatar
    Erkek
    tagext bunu yazdı
    qzkn bunu yazdı

valla boğaziçinde okuyan (normalde mezun olması gerekirdi) fizik ve matematik ağırlıklı özel ders veriyor. ilk 1-2 sene sıkıntı yaşadı ama şuan ayda net 10.000 kazanıyor. yazın 1-2 ay yatıyor ama genelde aşağı yukarı en az bu kadar kazanıyorlar tabi sen mezun olana kadar özel ders vs kalırmı bilmem.

iyimiş,  kalır heralde ya zaten dershaneler falan da kapanıyor zaten.  saolasın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Mürid HeYet ile görüş , kendisi matematik hocası

küfrederiz villalara kulübeden
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qzkn
    qzkn's avatar
    Erkek

başka yardımcı olucak yok mu ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek

Vay amk, milletin matematik hocaları tbt hocası olur bizimkisi kıl bi adamdı. Ya ortalamam 85 niye 35 yapıyon ortalamamı matematikçi?

Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qzkn
    qzkn's avatar
    Erkek
    TheKorsans bunu yazdı

Vay amk, milletin matematik hocaları tbt hocası olur bizimkisi kıl bi adamdı. Ya ortalamam 85 niye 35 yapıyon ortalamamı matematikçi?

oha :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Hocam pakete (odtu, bogazici) ilk asamada bakiyorlar. Ogrencilerin iyi yerleri kazandikca, sinavlardan yuksek not aldikca kursa olan talep artacaktir. Baska bir uni.nin matematik ogretmenligi olsa da yaz. Senin yerine olsam Karadeniz Teknik Universitesi'nde Adnan Baki'nin ogrencisi olmak icin yardirirdim.
    Ozel ders icin bulundugun semt onemli.
    Ozel sektorde calismayi dusunuyorsan tavsiye etmem, kanini emiyorlar, hele ilk yillar staj ayagina ayaza karsi s.kiyorlar; ozel derse ne zamanin kalir ne de gucun..
    Dershane'de staj ayagina duduklemezlerde yeni yetme oldugun icin aylik 800-900 verirler, yerine gore 1200-1500'e kadar cikabilir.
    Kolejde de 1200-1500'le baslarsin.
    Evet KPSS biraz(!) zorlayabilir ama sistemli bir calismayla ilk yilinda devlete atanabilirsin.
    Benim gibi 6 ay evden disari cikmaz surekli ders calisirsan ya kafayi siyirirsin ya da kazanirsin, sukur ben kazanan taraftayim.
    Atandiktan sonra 2-3 yil kafami dinlerim dedim, o yuzden ozel ders pesinde kosmadim.
    Misal bu sene kabul etmesemde 5-6 kisi ozel ders istedi.
    Hatta bir tanesinde akbil'i doldurmak icin bufeye gittim, bufenin sahibi ogretmen akbilini gorunce bransimi sordu, "matematik" dedim.
    - hocam 7'ye giden bir oglum var, ilk sinavdan dusuk aldi. Ozel ders veriyor musun?
    + hayir
    ...
    Yani yolda yururken bile ozel ders cikabiliyor.

vatandaşa kafam girsin!..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qzkn
    qzkn's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı
    Hocam pakete (odtu, bogazici) ilk asamada bakiyorlar. Ogrencilerin iyi yerleri kazandikca, sinavlardan yuksek not aldikca kursa olan talep artacaktir. Baska bir uni.nin matematik ogretmenligi olsa da yaz. Senin yerine olsam Karadeniz Teknik Universitesi'nde Adnan Baki'nin ogrencisi olmak icin yardirirdim.
    Ozel sektorde calismayi dusunuyorsan tavsiye etmem, kanini emiyorlar, hele ilk yillar staj ayagina ayaza karsi s.kiyorlar; ozel derse ne zamanin kalir ne de gucun..
    Dershane'de staj ayagina duduklemezlerde yeni yetme oldugun icin aylik 800-900 verirler, yerine gore 1200-1500'e kadar cikabilir.
    Evet KPSS biraz(!) zorlayabilir ama sistemli bir calismayla ilk yilinda devlete atanabilirsin.
    Benim gibi 6 ay evden disari cikmaz surekli ders calisirsan ya kafayi siyirirsin ya da kazanirsin, sukur ben kazanan taraftayim.
    Atandiktan sonra 2-3 yil kafami dinlerim dedim, o yuzden ozel ders pesinde kosmadim.
    Hatta bir tanesinde akbil'i doldurmak icin bufeye gittim, bufenin sahibi ogretmen akbilini gorunce bransimi sordu, "matematik" dedim.
    - hocam 7'ye giden bir oglum var, ilk sinavdan dusuk aldi. Ozel ders veriyor musun?
    + hayir
    ...

saolasın. matematik bölüm hakkında ne düşünüyorsun? odtü matematik yazmak daha mantıklı gelmeye başladı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

ya hocam k.bkmada o kadar yüksek puanın varsa matematik öğrtmenliğini napıcaksın. özelde 1400-1700 lira ile hayat geçmez. yazık edersin. kapasitenin altında yaşamak zorunda kalırsın. memur olucam illaki diyosan o farklı. artık bu ülkede memurlar ii kazanıyor. sınıf atladılar resmen.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    qzkn bunu yazdı
    telekom bunu yazdı
    + hayir
    ...

saolasın. matematik bölüm hakkında ne düşünüyorsun? odtü matematik yazmak daha mantıklı gelmeye başladı.

Uygulamali olsun, pür olsun matematikle ugrasmayi seviyorsan,
    Matematik dunyasi dergisini eline aldiginda orada yazilanlari zevkle okuyorsan matematik bolumunu de okuyabilirsin.
    Yalniz Turkiye'de fen bilimlerine deger verilmiyor, ileride sikinti yasarsin.
    Akademik kariyer dusunuyorsan isin yine zor, universiteler makale yazman konusunda seni surekli zorlayacaktir.
    Matematikte de surekli makale yazmak kolay degil.
    Misal yeterli sayida makale uretmedigi icin Bilkent universitesinden ayrilmak durumunda kalan Cem Yalcin ikiz asallar uzerine yaptigi bir calismayla yakin zamanda onemli bir odulun (Cole) sahibi oldu.
    Bilkent "ahh vahh" ederken Bogazici sefasini sursun..

vatandaşa kafam girsin!..
Toplam Hit: 2229 Toplam Mesaj: 20