Mehmetçik Yaz 2582'E Gönder

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kUz3y
    kUz3y's avatar
    Erkek

Az önce ekşi sözlük'te başlatılan kampanya.

mehmetçik yaz 2582'e gönder

http://www.mehmetcik.org.tr/bagis/

10 TL bir paket sigara parası. 10 TL'ye gidip ABD şirketi Starbucks'tan kızlara kahve ısmalamak yerine bunu'da değerlendirelim arkadaşlar.

Elimizden bir şey gelmiyorsa bir dua ve 10 TL bağış ile görev esnasında hayatını kaybeden veya sakat kalan erbaş ve erlerin eş,çocuklarına destek olabilirsiniz.

Not: Konu üzerinden siyaset yapmaya kalkan bir arkadaş olmasın.

Konuya giren (gören) herkes bir yorum bıraksın güncel tutalım.

Arayan yok, Soranı skim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morena
    morena's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kUz3y bunu yazdı

10 TL bir paket sigara parası. 10 TL'ye gidip ABD şirketi Starbucks'tan kızlara kahve ısmalamak yerine bunu'da değerlendirelim arkadaşlar.

Elimizden bir şey gelmiyorsa bir dua ve 10 TL bağış ile görev esnasında hayatını kaybeden veya sakat kalan erbaş ve erlerin eş,çocuklarına destek olabilirsiniz.

gönderilen paranın cidden tamamının veya büyük kısmının bu hedefledikleri kişilere gittiklerine cidden inanıyormusunuz ?

Best Quality
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    morena bunu yazdı
    kUz3y bunu yazdı

gönderilen paranın cidden tamamının veya büyük kısmının bu hedefledikleri kişilere gittiklerine cidden inanıyormusunuz ?

ALTINA IMZAMI ATARIM.

Para göndermek neye çözüm ki? Askerin canını sağ kılacak donanım alalım. Daha iyi askeri planlar yapalım. 

10 tl verince sıcacık evinizden aslında çok bişey çözülmüş olmuyoruz.

Tabiki verelim şehidimizin ailesi sıkıntı çekmesin ama arka planı işin bu değil.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morena
    morena's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    morena bunu yazdı
    kUz3y bunu yazdı

ALTINA IMZAMI ATARIM.

Para göndermek neye çözüm ki? Askerin canını sağ kılacak donanım alalım. Daha iyi askeri planlar yapalım. 

10 tl verince sıcacık evinizden aslında çok bişey çözülmüş olmuyoruz.

Tabiki verelim şehidimizin ailesi sıkıntı çekmesin ama arka planı işin bu değil.

hocam inan 10 tl hiç birşey dedemin yaptığını duysan delirirsin :D

sırf çocukları çalışıp kendi paralarını kazansın diye miras bırakmamak için 1.5 milyon tl yi bağışladı soktuğumun kızılayıydı sanırım oraya. para bummm nerde :D

Best Quality
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Normal şartlarda tabiki desteklerim

Normal şart dediğim, baştakilerin çalmadığı, adalara aktarmadığı, suriyelilere ev araba vermediği vb.. zamanlarda  bırakın 10 tl yi 100 tl vereyim ama bu paranın nedense mehmetçikler için kullanılacağını düşünmüyorum, saraylarda yaşasınlar altından bardaklardan içsinler daşaksız oğulları rahat rahat gezsin ama benim askerim sikik suriyeliler yüzünden şehit olsun...

Butün suriyelileri koysunlar sınıra hadi s... Gidin ülkenizi savunun deseler ne güzel olur...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cohndoe
    cohndoe's avatar
    Erkek

Bu ülkedeki en güvenilebilir seviyede olan iki kurum Mehmetçik ve Darülaceze. En azından 9 tl'yi çalsalar, 1 tl'yi verseler destek destektir. Sanki ellerinde bir ton şirket yokta, hiçbir şekilde onlara para kaptırmıyorsunda... O yüzden çok üzerinde durmaya gerek yok. 10 tl yi nerelere nerelere verdiğini düşünüyorsan. 10 tl senin için büyük para değilse. O yüzden çok da şey yapmadan, yazıp, gönderilmeli. tabii ki bununla sınırlı kalınmamalı, dediğiniz gibi daha fazla gelişime destek olunmalı, önü açılmalı....

Not: 'Sen' doğrudan şahsınıza değil, genel olarak yazılmış bir sıfat. amacım münakaşa da değil, fikir beyan etmek. Lütfen yanlış anlamayın...

cohndoe ///// ygzkoc ///// R10 YaÖzKo
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Vakfın dediği gibi Mehmetcik Türk milletine emanet. 

Birileri Türklüğe,Orduya,Mehmetciğe,Şehit ailesine laf ederken sesini cıkartmayan vakıflar ne derece güvenilir bilmiyorum. Haluk Leventin AHBAP organizasyonuna üye olup , şehrimizdeki şehit ailelerini tespit edip destek olsak cok daha faydalı oluruz.

10 lira verip vicdanımızı rahatlatmak yerine , Mehmetciğe asıl o zaman sahip cıkarız. Elimizi taşın altına sokarak.... 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

https://eksisozluk.com/mehmetcik-yaz-2582e-gonder--5567688

Şurada yazılanları okudum. İnsanlar devlete ve kurumlarına güvenmiyorlar.Graham Fuller gibi yavşakları danışman diye dinleyip Türklüğe ve orduya düşman olunursa, bi ton nane yenilirse olacağı buydu. Allah Türk milletine yardımcı olsun , Suriye,Suriyeli,PKK,IŞİD batağından tez zamanda sıyrılmamız dileğiyle. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

Yazdim, yazdim geri sildim o kadar cok lanet getirilecek neden var hic kimseye hic birseye yardim etmemek icin..

Ben sahsen artik TSK'ne zerre yardim yapmiyorum.

(Artik yapmiyorum)

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Görüş ayrılıklarımızı bir kenara bıraktığımızda ortak olduğumz tek fikir artık böyle yaşamak istemediğimiz sanırım.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Ben de yazip yazip sildim. Ne kadar uzucu bir durum. 

All I need is a possibility.
Toplam Hit: 5388 Toplam Mesaj: 45
asker