folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Meslek Seçimi [Üniversite Bölümü]

Meslek Seçimi [Üniversite Bölümü]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    helyum_pasha bunu yazdı

"Ben bu işi para almadan da yaparım" diyebileceğin bir meslek seçmelisin.

işte en güzel cevap.

her pazartesi küfrederek gidilmez

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RDxMaster
    RDxMaster's avatar
    Erkek

iibf ne oluyor ilk defa duydum iktisadi ve idari bilimler fakültesiymiş :D 

Tipik meslekler: Otomobil Tamirciliği, Her Çeşit Araç Teknisyenliği, Elektrikçi, Mühendislik, Ziraat ile ilgili meslekler, Ormancılık, Denizcilik, Beden Eğitimi Öğretmenleri.

miyendizim olum ben :D

RDxMaster tarafından 04/Nis/14 13:08 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Orman müh okuyorum, kpssde rahat atanacak kapasitem var diyorsan mis.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı

şu testi çöz, sonucunu yaz, değerlendireyim.

http://www.analitist.com/analiz/holland_mesleki_yonelim_analizi.html

Hakkaten nasıl testmiş ya :D benim bölümü söyledi.

Tipik meslekler: Biyolog, Genetikçi, Matematikçi, Kimyager, Fizikçi, Araştırma Analizcisi, Astronot, Antropolog, Tıp Teknisyeni.

ne okuyorsun?

Genetik :D

edit: Kuytul hocam sanırım rehber öğretmensin, genetik yazayım mı diyen olursa benim için ağzının ortasına vur. Yazmasınlar. Bizi yaktılar geleceğin mesleği diye minikler yanmasın (:

sayısalı iyi olan bi öğrencim istiyordu. ben de dedim ki geleceğin mesleği ama çok ilerdeki geleceğin. türkiyede o gelecek pek gelecek gibi değil dedim. çocuk soğudu bölümden başka hedef seçti :D ama mf-3 sağlık sektörü üzerinde durmasını tavsiye ettim. biyolojisi çok iyi çünkü :)

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

testi çözen arkadaşlar sonuç tek kişilktipi veriyor ama bazen birbirine yakın sonuçlar çıkıyor ilk üç tip çıkarılınca uygun bir sonuç olabiliyor. bu test sadece ilgi alanınızı ölçüyor yani fikir verebilir diğer krierleri de değerlendirmek gerekiyor elbette.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

ikisi arasında kaldıysan ve iki mesleği de istiyorum diyorsan : kamu yönetimi aöf de var ama yönetim bilişim sistemleri yok ... yönetim bilişim sistemlerini normal okursun ; 2. ünv olarak da kamu yönetimi aöf kayıt yaptırır 4 yıl sonra 2 tane ünv den mezun olursun ...

sana kalmış ...

valar morghulis ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    Paradaisu
    Paradaisu's avatar
    Erkek

Müridler bende arkadaş gibi çok kararsız bir kişiliğim kendimi tanımıyorum testi çözdüm Yazar, Ressam, Aktör, Tiyatro Sanatçısı/ Öğretmeni, Müzisyen, Kompozitör, Dekoratör, Mimar çıktı  ama ben test de çogunlukla fark etmez dedim banada bir yardımcı olsanız

Paradaisu tarafından 04/Nis/14 21:32 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeLeVoLe
    TeLeVoLe's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı
    TeLeVoLe bunu yazdı

İİBF den uzak dur. 
    Tavsiyem Öğrenim Kredisi Cek 30.000 TL kadar.
    İstanbulda 
    Anestezi, Radyoloji, Tıbbı Görüntümele, Diyaliz  2 yıllık oku. Yıllık 14 - 15 Bin TL
    Hıc Lisans yada Örgün Eğitime girme. Bu bölümleri tercih ettiğinde Acıkcası Üniversitede Pek bulunmazsın Sürekli hastahanede. Biter bitmez ister devlete dayan ister özele. Çatır çatır kazanırsın yersin ödersin. Tercih senin. Yok KPSS yok ALES yok DİL yok BİLİM sınavıymıs yüksek lisansmış Doktoramış sikerim öyle sistemi.

kac puan almak lazm bu bolumu yazabılmek ıcın hocam

Barajı aşman yeterli Hocam.

Mahallenin Tavuk Hırsizı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeLeVoLe
    TeLeVoLe's avatar
    Erkek

İİBF Oluşturan Bölümler;

1- İktisat

2- Ekonometri

3- Maliye

4- İşletme

5- Çalışma Ekonomisi

6- Uluslararası ilişkiler

7- Kamu Yönetimi

Türkiyede 175 Universitede ve bu bölümlerden Mezun olan öğrenci düsün. Toplam her universiteden minimum 1000 Kişi mezun olsa Sana her yıl 175000 mezun. Ikı yılda bir KPSS'ye girdiklerini hesapla etti mi sana 350.000 İİBF öğrencisi. Bıde bunların meslekcılerı yanı 2 yıllık mezun olanları var. Aynı Hemen hemen 2 ye katlandımı sımdı sana. Ondan sonra neden İİBF bı boka yaramıyor derler.  Her sene alacagın 2000 Memur Icerı gırecek olan 348.000 Memur ne etsin. 

TeLeVoLe tarafından 04/Nis/14 22:11 tarihinde düzenlenmiştir

Mahallenin Tavuk Hırsizı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı

şu testi çöz, sonucunu yaz, değerlendireyim.

http://www.analitist.com/analiz/holland_mesleki_yonelim_analizi.html

Hakkaten nasıl testmiş ya :D benim bölümü söyledi.

Tipik meslekler: Biyolog, Genetikçi, Matematikçi, Kimyager, Fizikçi, Araştırma Analizcisi, Astronot, Antropolog, Tıp Teknisyeni.

ne okuyorsun?

Genetik :D

edit: Kuytul hocam sanırım rehber öğretmensin, genetik yazayım mı diyen olursa benim için ağzının ortasına vur. Yazmasınlar. Bizi yaktılar geleceğin mesleği diye minikler yanmasın (:

sayısalı iyi olan bi öğrencim istiyordu. ben de dedim ki geleceğin mesleği ama çok ilerdeki geleceğin. türkiyede o gelecek pek gelecek gibi değil dedim. çocuk soğudu bölümden başka hedef seçti :D ama mf-3 sağlık sektörü üzerinde durmasını tavsiye ettim. biyolojisi çok iyi çünkü :)

biyoloji değil de ezberi iyi olanları yonlendır saglıga ecza tıp veterıner fakultesı fılan hep ezber amk bıtmıyor sonra o okullar lıse bıyolojısı hıc bırsey degıl orada kotu yada ıyı olması sonunun oyle olacagını garantılemıyor yada sogumayacagını.

@televole  bak sana yazdım yukarıda calısacaksın izmir istanbul ankarada kalıcaksın ııbf de derslerın ıyı olucak şansın olur . 

bunun dısında sana unvan veren okullar var dırekt meslek okulları hemsırelık tıp veterıner eczacılık muhendıslık fakultelerı gıbı. asagı yukarı bunların hangısınden mezun olursan ol bunlarda van yada izmir e bakmıyor ınsanlar ve devlet . fakat muhendıslıkler de biraz bakabılıyorlar onlarda ılk etapta . 

para olarak bakma olaya. su anda cok zengın olsan da ne ıs yaparsın boyle dusuneceksın . yoksa hıcbır zaman mutlu olamazsın cok para kazanmak hıc bır ıse yaramıyor. yalnızca yasamın bıraz daha kalıtelı oluyor 

hipokondriyak tarafından 04/Nis/14 22:26 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 3208 Toplam Mesaj: 39